Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 липня, середа
19:21 Вівторок 0 217
3-07-2018, 19:21

Літургія на кожен день, 4 липня, середа

(зел) Середа ХІІІ звичайного тижня
Ісус має силу вигнати будь-якого демона, звільнити від будь-якого гріха. Так буває, що це пов‘язано з втратою чогось: миті приємності, якихось відносин, частини прибутку. Що є твоїм маленьким стадом свиней, котре тобі шкода втратити?
Або (біл) довільний спомин св. ЄЛИЗАВЕТИ ПОРТУГАЛЬСЬКОЇ
Св. Єлизавета народилася у 1271 році. Вона була дочкою короля Арагонії та племінницею св. Єлизавети Угорської. Вийшла заміж за порту- гальського короля Діонізія, з яким мала двох дітей. У життєвих труднощах вона віддавалася молитві та вчинкам милосердя. Мала особливий дар примирення ворогуючих монархів. Після смерті чоловіка вступила терціяркою до монастиря кларисок у Коімбрі, який сама заснувала. Померла 4 липня 1336 року.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121).
АНТИФОН НА ВХІД
Усі народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схоті в вчинити нас ді тьми сві тла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї і стини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, джерело миру та любові, Ти оздобив святу Єлизавету чудесною благодаттю примирення ворогуючих; † дай нам за її заступництвом вершити діла миру, * щоб ми були названі Божими ді тьми. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 5, 14-15. 21-24
Читання з Книги пророка Амоса.
Добра шукайте, не зла, щоб ви могли жити і щоб Господь, Бог Сил, був з вами, як то ви кажете. Ненавидьте зло, любіть добро, встановіть у брамі справедливість – може, Господь, Бог Сил, змилується над решткою Йосифа. Так говорить Господь: «Мені осоружні, Мені обридли ваші свята; ваші урочисті збори Мені не до вподоби. Хоч ви Мені й принесете всепалення та ваші хлібні жертви, Я їх не прийму. На ваші мирні жертви з годованого скоту Я й не погляну. Усунь від Мене твоїх пісень гомін! Гри твоїх арф Я слухати не хочу. Нехай тече, неначе води, справедливість – і правда, як ріка потужна». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 7. 8-9. 10-11. 12-13. 16бв-17
Безвинним серцем покажу спасіння.
«Послухай, Мій народе! *
Я до тебе буду промовляти,
Ізраїлю, Я свідчити тобі буду. *
Я – Бог, Я є твоїм Богом.
Я не буду звинувачувати тебе за твої жерт¬ви, *
оскільки твої всепалення постійно переді Мною.
Не прийму теляти з твого дому, *
ні козлів із твоєї отари.
Адже Мої – звір у лісі, *
тисячі тварин у горах.
Мені відомі всі гірські птахи, *
і все, що рухається на полі, Мені належить.
Коли б Я зголоднів, то тобі не сказав би, *
адже Всесвіт і все, що в ньому, – Мені належить.
Хіба Я м’ясо биків буду їсти *
чи кров козлів буду пити?
Чому ти розповідаєш про Мої постанови, *
чому згадуєш Мій завіт своїми устами?
Ти ж зненавидів повчання *
і повністю Мої слова відкинув.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Як 1, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець забажав і породив нас Словом істини,
щоб ми стали наче початком Його творіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 28-34
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус прибув на той бік, у землю Гадаринську і зустріли Його два біснуваті, які вийшли з гробниць; вони були дуже люті, так що ніхто не міг перейти тією дорогою. І ось, вони закричали, гукаючи: «Що Тобі до нас, Сину Божий? Чи не прийшов Ти сюди, щоби передчасно нас мучити?» На віддалі від них паслося велике стадо свиней. Біси попросили Його: «Якщо виганяєш нас, то пошли нас у стадо свиней». І сказав їм: «Ідіть!» Вони ж, вийшовши, увійшли у свиней. І ось, усе стадо кинулося з кручі в море й потонуло у воді. А пастухи втекли і, прибігши до міста, сповістили про все і про біснуватих. І ось усе місто вийшло назустріч Ісусові й, побачивши Його, благали, щоб Він залишив їхні околиці. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Слово Боже, смиренно звернімося до нашого Господа зі своїми молитвами:
1. Молімося за нашого Папу, щоб Святий Дух допомагав йому ревно і мудро керувати Божою Церквою.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і завжди опікувався ним та обдарував миром.
3. Молімося за дітей та молодь, щоб під час літніх канікул вони не занедбували своїх християнських обов’язків.
4. Молімося за людей, які заплуталися у тенетах гріха, щоб вони з Божою допомогою побачили свою неправедність і через щиру покуту очистилися та повернулися до люблячого Отця.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь дав їм віковічне світло у Царстві вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували заповіді Христового Євангелія і своїм праведним християнським життям удостоїлися нагороди на небесах.

Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям, смертю та воскресінням переміг гріх та сатану, підтримуй нас у боротьбі із спокусами та охороняй від усякого зла святу Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служі ння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:16 Неділя 0 102 Літургія на кожен день, 16 липня, понеділок (зел) Понеділок ХV звичайного тижня
Як болісно правдиве є пророцтво сьогоднішнього Євангелія. Не лише на територіях, де християни переслідуються, але і тут, в Україні, у наших сім‘ях. Це завжди момент серйозного випробовування віри з окресленими Господом наслідками. Але Ісус говорить теж слова підтримки і обітниці…
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ з гори Кармель
У період Старого Завіту пророк Ілля на горі Кармель захищав віру в єдиного Бога. У ХІІ столітті від народження Христа на горі оселилися пустельники, котрі дали початок ордену під назвою Пресвятої Діви Марії з Кармелю.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 118)
У Київсько-Житомирській дієцезії – Урочистість МАТЕРІ БОЖОЇ БЕРДИЧІВСЬКОЇ, Головної Покровительки дієцезії


Літургійний зошит 18:06 Середа 0 186 Літургія на кожен день, 12 липня, четвер (зел) Четвер ХІV звичайного тижня
Від часів ІІ Ватиканського Собору Святий Дух покликав багато нових спільнот і надихнув пап, щоб викликали запал до євангелізації світу. Євангелізація відбувається по-різному. Одна з форм, в котрій багато хто вже брав участь, є саме ця, найпростіша: безпосереднього проповідування Євангелія, йдучи у світ по двоє, повністю довіряючи Божому Провидінню.