Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 липня, середа
19:21 Вівторок 0 437
3-07-2018, 19:21

Літургія на кожен день, 4 липня, середа

(зел) Середа ХІІІ звичайного тижня
Ісус має силу вигнати будь-якого демона, звільнити від будь-якого гріха. Так буває, що це пов‘язано з втратою чогось: миті приємності, якихось відносин, частини прибутку. Що є твоїм маленьким стадом свиней, котре тобі шкода втратити?
Або (біл) довільний спомин св. ЄЛИЗАВЕТИ ПОРТУГАЛЬСЬКОЇ
Св. Єлизавета народилася у 1271 році. Вона була дочкою короля Арагонії та племінницею св. Єлизавети Угорської. Вийшла заміж за порту- гальського короля Діонізія, з яким мала двох дітей. У життєвих труднощах вона віддавалася молитві та вчинкам милосердя. Мала особливий дар примирення ворогуючих монархів. Після смерті чоловіка вступила терціяркою до монастиря кларисок у Коімбрі, який сама заснувала. Померла 4 липня 1336 року.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121).
АНТИФОН НА ВХІД
Усі народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схоті в вчинити нас ді тьми сві тла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї і стини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, джерело миру та любові, Ти оздобив святу Єлизавету чудесною благодаттю примирення ворогуючих; † дай нам за її заступництвом вершити діла миру, * щоб ми були названі Божими ді тьми. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 5, 14-15. 21-24
Читання з Книги пророка Амоса.
Добра шукайте, не зла, щоб ви могли жити і щоб Господь, Бог Сил, був з вами, як то ви кажете. Ненавидьте зло, любіть добро, встановіть у брамі справедливість – може, Господь, Бог Сил, змилується над решткою Йосифа. Так говорить Господь: «Мені осоружні, Мені обридли ваші свята; ваші урочисті збори Мені не до вподоби. Хоч ви Мені й принесете всепалення та ваші хлібні жертви, Я їх не прийму. На ваші мирні жертви з годованого скоту Я й не погляну. Усунь від Мене твоїх пісень гомін! Гри твоїх арф Я слухати не хочу. Нехай тече, неначе води, справедливість – і правда, як ріка потужна». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 7. 8-9. 10-11. 12-13. 16бв-17
Безвинним серцем покажу спасіння.
«Послухай, Мій народе! *
Я до тебе буду промовляти,
Ізраїлю, Я свідчити тобі буду. *
Я – Бог, Я є твоїм Богом.
Я не буду звинувачувати тебе за твої жерт¬ви, *
оскільки твої всепалення постійно переді Мною.
Не прийму теляти з твого дому, *
ні козлів із твоєї отари.
Адже Мої – звір у лісі, *
тисячі тварин у горах.
Мені відомі всі гірські птахи, *
і все, що рухається на полі, Мені належить.
Коли б Я зголоднів, то тобі не сказав би, *
адже Всесвіт і все, що в ньому, – Мені належить.
Хіба Я м’ясо биків буду їсти *
чи кров козлів буду пити?
Чому ти розповідаєш про Мої постанови, *
чому згадуєш Мій завіт своїми устами?
Ти ж зненавидів повчання *
і повністю Мої слова відкинув.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Як 1, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець забажав і породив нас Словом істини,
щоб ми стали наче початком Його творіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 28-34
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус прибув на той бік, у землю Гадаринську і зустріли Його два біснуваті, які вийшли з гробниць; вони були дуже люті, так що ніхто не міг перейти тією дорогою. І ось, вони закричали, гукаючи: «Що Тобі до нас, Сину Божий? Чи не прийшов Ти сюди, щоби передчасно нас мучити?» На віддалі від них паслося велике стадо свиней. Біси попросили Його: «Якщо виганяєш нас, то пошли нас у стадо свиней». І сказав їм: «Ідіть!» Вони ж, вийшовши, увійшли у свиней. І ось, усе стадо кинулося з кручі в море й потонуло у воді. А пастухи втекли і, прибігши до міста, сповістили про все і про біснуватих. І ось усе місто вийшло назустріч Ісусові й, побачивши Його, благали, щоб Він залишив їхні околиці. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Слово Боже, смиренно звернімося до нашого Господа зі своїми молитвами:
1. Молімося за нашого Папу, щоб Святий Дух допомагав йому ревно і мудро керувати Божою Церквою.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і завжди опікувався ним та обдарував миром.
3. Молімося за дітей та молодь, щоб під час літніх канікул вони не занедбували своїх християнських обов’язків.
4. Молімося за людей, які заплуталися у тенетах гріха, щоб вони з Божою допомогою побачили свою неправедність і через щиру покуту очистилися та повернулися до люблячого Отця.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь дав їм віковічне світло у Царстві вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували заповіді Христового Євангелія і своїм праведним християнським життям удостоїлися нагороди на небесах.

Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям, смертю та воскресінням переміг гріх та сатану, підтримуй нас у боротьбі із спокусами та охороняй від усякого зла святу Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служі ння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.