Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 червня, понеділок
19:06 Неділя 0 405
3-06-2018, 19:06

Літургія на кожен день, 4 червня, понеділок

(зел) Понеділок ІХ звичайного тижня
УРОК ПРАЦІ
У родинній домівці “Сина теслі” хочемо усвідомити значення людської праці. Хоча неодноразово вона є складною і виснажливою, але  вчить терпінню і облагороджує. Показує, що кожен з нас може іншим щось від себе дати. Орендарі, про яких ми чуємо у сьогоднішньому Євангелії, через свою нечесність до покладених на них обов’язків знищили один одного і втратили подаровані їм можливості. Христос, який до нас приходить, нехай вчить нас сумлінності і терпеливості у виконанні наших обов’язків.
АНТИФОН НА ВХІД
Зглянься і змилосердься надо мною, Господи, * бо  я  самотній  і  нещасний.  *  Споглянь на моє горе й на труд мій, * і відпусти всі мої  гріхи, мій Боже. (Пор. Пс 25 (24), 16. 18)

КОЛЕКТА
Боже, Твоє Провидіння ніколи не помиляється у своїх рішеннях; † смиренно благаємо Тебе: віддали від нас усе, що нам шкодить * і обдаруй нас усім, що служить для нашого блага. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 1, 2-7
Читання з Другого послання святого апостола Петра.
Брати! Благодать вам і мир хай помножаться в пізнанні Бога й Ісуса, нашого Господа! Усе те, що потрібне для життя і побожності, подарувала нам Його Божа сила через пізнання Того, хто покликав нас власною славою і чеснотою. Через них даровані нам дорогоцінні та великі обітниці, щоби через них ви стали учасниками божественної природи, уникнувши розтління пожадливістю, яке є у світі. Тому, докладаючи усю пильність, покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті – пізнання, в пізнанні – стриманість, у стриманості – терпеливість, у терпеливості – побожність, у побожності – братерство, а в братерстві – любов. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 91, 1-2. 14-15аб. 15в-16
На Тебе, Боже, покладу надію.
Хто живе під захистом Всевишнього, *
у тіні Всемогутнього буде жити.
Нехай він Господу скаже: †
«Ти – мій притулок, моя твердиня, мій Бог, *
я на Нього покладатиму надію».
Адже він припав до Мене, – і Я дам йому спасіння. *
Прославлю його, бо Моє Ім’я пізнав він.
Закличе він до Мене – *
і Я до нього відізвуся.
Я з ним у недолі, – *
Я його визволю і прославлю.
Я насичу його довгим віком *
і покажу йому своє спасіння!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Одкр 1, 5а. 6б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, вірний Свідок і Первородний з мертвих,
полюбив нас і обмив наші гріхи у своїй крові.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 1-12
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус почав промовляти до первосвящеників, книжників і старших притчами: «Один чоловік насадив виноградник, обгородив огорожею, викопав давильню, збудував башту, винайняв його виноградарям та й виїхав далеко. У певний час він послав раба до виноградарів узяти від них частину з плодів виноградника. А вони, схопивши його, побили й відіслали ні з чим. І він знову послав до них іншого раба, – і цьому побили голову та зневажили. І він послав ще одного, а того вони вбили. Отак і багатьох інших: деяких же з них били, інших убивали. Ще мав він єдиного улюбленого сина. Нарешті він послав його до них, кажучи: “Мого сина вони пошанують!” Але ті виноградарі заговорили між собою: “Це ж спадкоємець; ходімо, вб’ємо його – і спадщина буде наша!” І, схопивши, вони вбили його й викинули геть за виноградник. Отже, що зробить господар виноградника? – Він прийде і вигубить виноградарів, а виноградник віддасть іншим. Хіба не читали ви цього Писання: “Камінь, який будівничі відкинули як непридатний, саме він став наріжним. Від Господа це сталося, і це дивовижне в очах наших”?» І вони шукали нагоди Його схопити, бо зрозуміли, що цю притчу сказав Він про них, але боялися юрби. Тож, залишивши Його, відійшли. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У цьому тижні Виховання, беручи під увагу турботу про молоде покоління, до Христа, який, зростаючи під опі кою свого батька Йосифа, навчався фізичної праці і поваги до неї, вознесі мо наші прохання:

1. Христе, будь прославлений через працю і присвячення себе Папи Франциска і усіх пастирів Церкви – нехай опіка св. Йосифа, теслі з Назарету, постійно їх супроводжує.
2. Христе, джерело усякої святості, будь прославлений у добрих вчинках тих, котрі провадять католицькі школи, а усім вихователям дай силу впроваджувати у життя Твої слова правди.
3. Христе, будь прославлений у кожному батькові родини. Нехай у сьогоднішньому світі зростає цінність батьківства.
5. Христе, будь прославлений справедливою працею усіх громадян, а безробітним допоможи знайти добрих роботодавців і простягнену руку з допомогою.
6. Христе, будь прославлений у нашій Євхаристійній спільноті. Нехай, відходячи сьогодні від цього вівтаря, вмітимемо правильно поєднувати  молитву і роботу.

Прийми, Господи, нашу відданість Тобі , допоможи зростати у святості і уникати простих стежок. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, довіряючи Твоїй батьківській доброті, ми приходимо з дарами до святих вівтарів; † нехай завдяки Твоїй благодаті, що приносить святість, * ми будемо очищені тайнами, яким служимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
До  Тебе  я  взиваю,  бо  Ти  вислухаєш  мене, о Боже, * нахили до мене Твоє вухо, вислухай мої слова.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти нас насичуєш Ті лом і Кров’ю Твого Сина, † керуй нами за посередництвом Твого Духа, щоб ми свідчили про Тебе не тільки словом та мовою, але ділом та правдою, * і таким чином заслужили, щоб увійти в Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:46 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 16 лютого, субота (зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.