Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 січня, середа
19:54 Вівторок 0 237
30-01-2018, 19:54

Літургія на кожен день, 31 січня, середа

Знаки присутності Бога в оточуючому нас світі є дуже виразні. Їх легко помітити в красі створеного світу, в іншій людині, а також в бага- тьох щоденних подіях. Для людей віри переповненою знаками є кожна свята Меса. Але, незважаючи на це, так багато з нас не вміє або не хоче відкрити близькості Бога. Тоді ми стаємо схожі на мешканців Назарета. Через брак віри в реальну присутність Бога, людина залишається сама зі своїм життям, зі своїми проблемами і турботами.

Св. ЙОАНА БОСКО, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин

Св. Йоан Боско, пресвітер з Турину, все своє життя присвятив молоді. Для опіки над молоддю заснував конгрегацію Отців Салезіанців, а також конгрегацію Дочок Марії Помічниці Вірних. Помер у Турині 31 січня 1888 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Священики Твої, Господи, нехай одягнуться у справедливість, * святі Твої нехай возрадуються.

КОЛЕКТА
Боже, Ти покликав святого Йоана, пресвітера, стати отцем і вчителем молоді, † вчини, просимо, щоб ми, палаючи такою ж самою любов’ю, * дбали про спасіння ближніх і служили Тобі  самому. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

2 Сам 24, 2. 9-17
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями звелів цар Давид Йоаву, начальникові війська, який був з ним: «Пройди усі коліна ізраїльські від Дану до Версавії і порахуй народ, щоб я знав число народу». І дав Йоав цареві число переписаного народу: і було в Ізраїлі вісімсот тисяч сильних мужів, які володіли мечем, а в Юди – п’ятсот тисяч. Та Давидове серце було неспокійне після того, як він порахував народ. Тоді Давид сказав до Господа: «Согрішив я тяжко, зробивши це. Отож, Господи, прошу, прости провину твого раба, бо вчинив я дуже нерозумно». Коли Давид устав уранці, прийшло Господнє слово до пророка Ґада, Давидового видющого: «Іди й скажи Давидові: Так говорить Господь: Три речі Я пред’являю тобі, вибери собі одну з них, щоб Я виконав її тобі». І прибув Ґад до Давида та й оповідає йому, кажучи до нього: «Чи має настати голод в твоїй країні на три роки; чи волієш три місяці втікати перед обличчям твого ворога, що гнатиметься за тобою; чи хочеш, щоб була три дні чума у твоїй землі? Тепер обміркуй і розсуди, що маю відповісти Тому, хто послав мене». Давид відповів Ґадові: «Я пригноблений вельми, однак воліємо потрапити в руки Господні, бо Його милосердя велике, людям же в руки впасти не хочу!» І обрав собі Давид чуму; а були тоді дні жнив пшениці. І послав Господь чуму на Ізраїля від ранку аж по призначений час; і вмерло, від Версавії до Дану, сімдесят тисяч чоловік. Коли ангел простягнув був руку на Єрусалим, щоб вигубити його, то Господь зглянувся на лихо та сказав ангелові, що вигублював люд: «Досить уже! Затримай твою руку». Тоді ангел Господній був якраз на току Орни євусія. Сказав Давид до Господа, коли побачив ангела, який вбивав народ, мовивши: «Дивись, це ж я згрішив, я провинився! Ці овечки – що вони зробили? Нехай Твоя рука буде проти мене та проти дому батька мого!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 32, 1-2. 5. 6. 7
Прости, о Боже, всю мою провину.

Блаженні ті, кому прощено беззаконня *
і кому гріх покрито.
Блаженна людина, якій Господь переступу не порахує, *
і в чиєму дусі підступу немає.
Перед Тобою свій гріх я визнав *
і не приховав свого беззаконня,
а сказав: «У своїх переступах Господу я признаюсь». *
І Ти простив мого гріха безбожність.
За це буде молитися до Тебе всякий побожний *
у час відповідний,
тож навіть у велику повінь *
води не наблизяться до нього.
Ти для мене притулок, *
від утисків мене оберігаєш.
Радісними вигуками спасіння *
Ти мене огорнеш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мк 6, 1-6
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус пішов до свого рідного краю, а за Ним йшли слідом Його учні. А коли настала субота, Він почав навчати в синагозі. І багато з тих, хто слухав, дивувався, кажучи: «Звідки в Нього це? І що за мудрість дана Йому? І що за чудеса творяться Його руками? Хіба Він – не тесля, не син Марії та не брат Якова, Йосії, Юди і Симона? Хіба не Його сестри тут з нами?» І вони спокушалися через Нього. А Ісус їм відповідав, що пророк буває без пошани лише у своєму рідному краї, серед своїх рідних і у своєму домі. І не міг Він там жодного чуда зробити, тільки оздоровив декількох недужих, поклавши на них руки. І дивувався їхньому невірству. Тож обходив довколишні села, навчаючи. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господь дав нам у святому Йоані Боско приклад гідного священика і приятеля молоді; за його заступництвом молімося в актуальних інтенціях Церкви:
1. Молімося в інтенції Святішого Отця, щоб на його любов до молоді підростаюче покоління відповідало любов’ю до Христа.
2. Молімося за пастирів Церкви, щоб вони, так як святий Йоан Боско, власним прикладом вели молодь до Христового світла.
3. Молімося за вихователів та викладачів, щоб вони прищеплювали молоді не тільки знання, але й любов до своїх ближніх.
4. Молімося за конгрегації, засновані святим Йоаном Боско, щоб вони зростали та розвивалися у Божій благодаті.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їхні земні труди вічною радістю у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм святим життям ми допомагали Церкві у вихованні молодого покоління.

Отче, Ти дарував святому Йоану Боско любов до молоді; навчи нас істинної любові до ближнього і даруй нам благодать вірного служіння Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, складені на Твій вівтар в день спомину святого Йоана Боско, † і, як через ці блаженні тайни Ти обдарував його славою, * так і нам даруй прощення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38, або звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Щасливий слуга, * якого Господь, повернувшись, знайде невсипущим. * Істинно кажу вам: він поставить його над усім своїм маєтком. (Пор. Мт 24, 46-47)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза в усі х, що святкують спомин святого Йоана Боско, примножить і утвердить духовні сили, † щоб ми зберегли непорушним дар віри * та йшли вказаною нам стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
19:45 Середа 0 86 Літургія на кожен день, 21 червень, четвер Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 18:12 Субота 0 195 Літургія на кожен день, 17 червня, неділя (зел) ХІ Неділя звичайного періоду
Спільним у порівняннях, які Ісус використовує, щоб змалювати Царство Небесне, є ідея чогось непомітного, маленького на початку – зернини, кинутої в землю для дозрівання, гірчичного зерна. Щоб виросло збіжжя, щоб був хліб, має бути спочатку зернина. Це з наших щоденних змагань, самозречень, регулярної молитви, з нашої вірності Богу у малих речах бере початок величне Царство Боже.