Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Жінки очолять у Ватикані відділи в справах мирян і захисту життя

Жінки очолять у Ватикані відділи в справах мирян і захисту життя

У вівторок, 7 листопада 2017 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив двох Заступників Секретаря Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя.
Професор Ґабріела Ґамбіно, викладач біоетики та філософії права, очолить відділ у справах захисту життя, а д-р. Лінда Ґізоні, слідчий суддя Трибуналу першої інстанції в справах визначення недійсності подружжя в регіоні Лаціо, створеного Вікаріатом Римської Дієцезії, очолить відділ в справах мирян. Вони в минулому вже співпрацювали з ватиканськими, відомствами, що займалися справами мирян, сім’ї та захисту життя.

Пригадаймо, що мова йде про нове відомство Римської Курії, створене в рамках реформи, здійснюваної Папою Франциском, яке почало діяти від 1 вересня 2016 року, поглинувши компетенції та функції, які до цього часу виконували Папська Рада в справах мирян та Папська Рада в справах сім’ї.

У статуті відомства зазначається, що новий орган Апостольської Столиці відповідатиме за справи, які стосуються захисту життя, апостоляту мирян та душпастирської опіки сімей. Його очолює Префект, якому допомагає Секретар, що може бути мирянином, та три Заступники Секретаря, якими будуть миряни, що очолюватимуть відповідні три відділи: в справах мирян, у справах сім’ї та в справах захисту життя.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Розроблено сайт дикастерії у справах мирян, сім'ї та життя
Папа, молодь і День молоді: коментар КМЦ
Новини з Ватикану Папа: Думати про кінець життя – це мудрість 27 листопада 2018 року, під час ранкової Меси в Домі святої Марти, Папа Франциск присвятив проповідь уривкові з книги Одкровення святого Йоана. «Яким буде кінець мого життя? Яким би я хотів бути тоді, коли Господь мене покличе?» – запитав він, наголосивши, що думати про кінець – це мудрість, адже це допомагає прямувати вперед, зробити іспит сумління про те, що в мені є поганого, з чого потрібно виправитись, а що є доброго, що треба залишити.