Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 листопада, середа
18:23 Вівторок 0 1 042
27-11-2018, 18:23

Літургія на кожен день, 28 листопада, середа

(зел) Середа ХХХІV звичайного тижня
Знаком кінця часів будуть переслідування, які в нас викликають страх. Ми боїмося болю, страждання і намагаємося захиститися від них, щоб їх уникнути. Забуваємо, що є хтось, Хто вже переміг всі ці страхи та їх причини. Ми забуваємо, що Він нас супроводжує і, як підтверджує багато свідчень переслідуваних, захищає нас. Христос звертається до нашої віри та довіри, побудованих на живому досвіді Його присутності й допомоги в нашому житті.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Одкр 15, 1-4
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, побачив інше знамення на небі – велике й дивовижне: це сім ангелів, котрі мали сім останніх кар, якими довершиться гнів Божий. І я побачив наче скляне море, змішане з вогнем, і тих, які перемогли звіра, та його образ і число його імені. Вони стояли на скляному морі, тримаючи Божі гусла. Вони співали пісню Мойсея, Божого раба, та пісню Агнця, проголошуючи: «Великі та дивні діла Твої, Господи Боже, Вседержителю! Праведні й правдиві дороги Твої, Царю народів! Хто не буде боятися, Господи, і не прославить Імені Твого? Адже Ти єдиний Святий, і всі народи прийдуть та поклоняться перед Тобою, бо об’явилися Твої суди!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 98, 1. 2-3аб. 7-8абв. 8г-9
Великі й дивні всі діла Господні.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
його святе рамено.
Великі й дивні всі діла Господні.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.
Нехай море заграє *
і все, що його наповняє,
Всесвіт і ті, хто його населяє, *
ріки заплещуть разом у долоні.
Гори вигукуватимуть з радості перед Господнім обличчям! *
Адже Він світ іде судити,
і світ у справедливості судити буде, *
а в праведності судитиме народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя Тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 12-19

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в синагоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; станеться ж вам це на свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не турбуватися наперед, що відповідати, бо Я вам дам слова та мудрість, яким не зможуть протистояти чи відповісти всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Незважаючи на численні гоніння, Церква не зламалася; просімо Господа, щоб нас ніколи не перемогли ані переслідування, ані наші власні пристрасті:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь дарує йому здо- ров’я і сили заради блага святої Церкви.
2. Молімося за країни, у яких людей переслідують за релігійні переконання, щоб вони осягнули повну свободу віросповідання.
3. Молімося за слабких вірою, щоб приклад добрих католиків укріпив їхні серця.
4. Молімося за місіонерів, яких переслідують за проповідування віри та за захист скривджених, щоб Святий Дух укріпив їх даром мужності.
5. Молімося за померлих, особливо за тих, хто віддав своє життя за віру, щоб Господь винагородив їхню вірність вічним щастям на небесах.
6. Молімося за нас, щоб, незважаючи на труднощі, ми не зійшли з дороги ревності та побожності.

Боже, Ти знаєш, що на нашому шляху до неба стоїть не лише сатана та мирська суєта, але й наша схильність до зла; тому смиренно благаємо Тебе щодня: “Не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого”. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі  дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.