Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Виявляти щедрість навіть кількома копійками

Папа: Виявляти щедрість навіть кількома копійками

26 листопада 2018 року Папа Франциск під час проповіді в Домі святої Марти зосередив думки на щедрості, що веде до великодушності.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Євангельський уривок розповідав про бідну вдову, яка кинула до скарбниці дві лепти – все, що мала. Його Святість закликав бути щедрими з бідними навіть у незначних речах й застеріг, що ворог великодушності – споживацтво: воно схиляє нас витрачати значно більше, ніж нам насправді потрібно. Щедрість же, навпаки, розширює людське серце й веде до великодушності.

Великодушність зроджується з довіри до Бога

У євангельському уривку (Лк 21, 1-4) багатих, «які кидали свої багаті дари до скарбниці», протиставлено бідній удові, яка кинула тільки дві дві копійки. Багатії ніби не були злими: вони ходили до храму й давали пожертви. Ідеться про інше: вдова кинула більше за всіх, бо дала все, що мала на прожиток. «Удови, сироти, мігранти, чужинці були найбіднішими в Ізраїлі», – нагадав Його Святість. І ця жінка віддала Богові все, що мала, бо довіряла Господові, була жінкою блаженств, дуже щедрою: «відала все, бо Господь більший від усього».

Робити добро

Перед обличчям злиднів у світі, дітей, що помирають з голоду, не маючи ні їжі, ні ліків, бідності, про яку щодня дізнаємось із засобів масової інформації, кожній людині корисно запитати себе: «Що я можу зробити, аби цьому зарадити?» Треба подбати про можливість робити добро. Ми можемо допомогти навіть тоді, коли, як ота вдова, маємо тільки «дві копійки».

«Це заклик до щедрості. Великодушність стосується щоденного життя. Подумаймо, як можна бути щедрішими до бідних, які цього потребують. Як їм більше допомогти? Хтось може заперечити, що ледве може вижити до кінця місяця… Але ж залишається кілька копійок? Отже, можемо виявити щедрість навіть цими кількома копійками…» Папа Франциск закликав переглянути шафи, де можна знайти чимало одягу та взуття, щоб поділитися з нужденним.

Щедрість веде до великодушності

Папа звернув увагу на хворобу, яка суперечить великодушності: велику сучасну хворобу споживацтва, що полягає в потребі завжди щось купувати, витрачати більше, ніж нам потрібно. Брак стриманості – це ворог великодушності. Тимчасом «матеріальна щедрість розширює серце» – великодушно серце, де знайдеться місце для всіх. «Ті багатії, що давали гроші, були добрими, але старенька вдова була святою», – наголосив Папа. Він закликав просити в Господа, аби звільнив нас від небезпечного зла споживацтва, від пристрасті до витрат, що є психічним захворюванням. «Просімо в Господа благодаті щедрості, яка розширює наші серця й провадить до великодушності».