Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 8 червня, четвер
15:16 Середа 0 574
7-06-2017, 15:16

Літургійні читання на 8 червня, четвер

ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА,
ВЕРХОВНОГО І ВІЧНОГО СВЯЩЕНИКА (біл) Свято

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Бут 22,9-18
Читання з Книги Буття
Як прийшли Авраам та Ісаак на місце, про яке сказав йому Бог, то спорудив Авраам жертовник, розклав дрова і, зв’язавши Ісаака, сина свого, поклав його на жертовник, зверху на дровах. Тоді простягнув Авраам свою руку й узяв ножа, щоб принести в жертву сина свого. Та ангел Господній кликнув до нього з неба і сказав: «Аврааме, Аврааме!» Той відповів: «Я тут!» І сказав Бог: «Не простягай руки що ти боїшся Бога, що ти не пощадив свого сина, свого єдиного, для Мене». Авраам підвів очі свої й дивиться: аж ось позаду нього баран, заплутаний у кущах рогами. Пішов Авраам, узяв того барана і приніс його у всепалення замість свого сина. І назвав Авраам те місце: «Господь явився», як то й по сьогодні кажуть: «На горі, де Господь явився». Ангел же Господній кликнув до Авраама вдруге з неба і сказав: «Клянуся Мною самим - слово Господнє: за те, що ти вчинив це і не пощадив сина твого, твого єдиного, Я поблагословлю тебе вельми й дуже розмножу твоє потомство, як зорі на небі, і як пісок, що на березі моря. Твої нащадки займуть міста своїх ворогів. У твоєму потомстві благословляться всі народи землі, тому що ти послухав Мого голосу». Слово Боже.
Або:

Євр 10, 4-10
Читання з Послання до євреїв
Брати! Неможливо, щоб кров телят і козлів усувала гріхи. Тому, входячи у світ, Христос каже: «Жертв і приношень Ти не схотів, але Ти підготував Мені тіло. Всепалення і жертви за гріх Тобі не до вподоби. Тоді Я сказав: Ось іду, - в заголовку книги написано про Мене, - щоб виконати, Боже, Твою волю». Сказавши спочатку, що ні жертв, ні приношень, ні всепалень за гріхи, які приносяться, згідно із Законом, - не забажав Ти і не вподобав собі, а потім додав: «Ось іду, щоб виконати волю Твою», Він скасовує перше, щоби поставити друге. Згідно з цією волею ми освячені принесенням раз назавжди тіла Ісуса Христа. Слово Боже.

Респонсорійний псалом Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10-11аб
Приходжу Божу виконати волю
Жертви і приношення не схотів Ти, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх не забажав Ти. *

Тоді я сказав: «Ось я приходжу»
У сувої книги * написано про мене:
«Виконати Твою волю, Боже мій, я бажаю *
і Твій закон у нутра мого глибинах».

Я благовістив правду на великому зібранні, *
адже своїм устам не забороню. Господи, Тобі відомо.
Твою правду я не заховав у своєму серці: *
я проголошував Твою правду і Твоє спасіння.

Хай звеселяться і відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Боже!» *
ті, котрі люблять Твоє спасіння.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Флп 2, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Христос став для нас слухняним аж до смерті, і то смерті хресної.
Тому й Бог звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке є понад всіма іменами.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 26,36-42
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Ісус приходить з учнями до місця, яке зветься Гетси- манія, і каже учням: «Посидьте тут, поки Я піду і там помолюся». І, взявши Петра та двох Зеведеєвих синів, почав сумувати й тужити. Тоді каже їм: «Смутна душа Моя аж до смерті. Залишайтеся тут і пильнуйте зі Мною». І, пройшовши трохи далі, впав долілиць, молячись і кажучи: «Отче Мій, якщо можливо, нехай Мене обмине ця чаша; однак не як Я хочу, а як Ти». Повертається до учнів і знаходить, що вони сплять, і каже Петрові: «То не змогли ви й однієї години попильнувати зі Мною? Пильнуйте та моліться, щоб не потрапити у спокусу, бо дух бадьорий, а тіло немічне». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 175 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву