Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 25 червня, неділя
15:46 Середа 0 539
21-06-2017, 15:46

Літургійні читання на 25 червня, неділя

(зел) ХІІ Неділя звичайного періоду
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Єр 20,10-13
Читання з Книги пророка Єремії
Єремія сказав: «Я чув, як багато обмовляло мене: “Звідусіль жах! Донесіте! Донесемо на нього!” Усі заприязнені зі мною чигали на моє падіння: “Може він упіймається, і ми його подолаєм та й помстимося на ньому”. Але Господь зі мною, немов воїн сильний, тому гонителі мої спотикнуться, не подолають. Окриті соромом великим будуть, бо не пощастило їм, стидом побиті вічним, невигладним. Господи Сил! Ти, який вивідуєш праведного, який бачиш нутро й серце! Дай мені узріти відплату Твою над ними, бо я на Тебе звірився з моєю справою. Співайте Господу, хваліте Господа, бо Він врятував душу вбогого з рук лиходіїв». Слово Боже.
Респонсорійний Псалом Пс 69, 8-9. 10 і 14аб. 14вг і 17.33-35
Почуй мій голос в милосерді своїм.
За Тебе я переніс зневагу, *
соромом покрилося моє обличчя.
Чужим я став для моїх братів, - *
чужинцем для синів матері моєї.
Адже ревність до Твого дому мене з’їдає, *
на мене впали зневаги тих, які Тебе зневажають.
Але я зі своєю молитвою - до Тебе, Господи. *
Це слушний час, Боже!
Вислухай мене у великому Твоєму милосерді, *
у правді Твого спасіння.
Пошли мені відповідь, Господи, бо Твоє милосердя - добре. *
У багатстві своїх милостей повернися до мене.
Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних і не погордує в’язнями своїми.*
Хай величають Його небеса і земля, море і все, що живе в них.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ Рим 5,12-15
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Як через одну людину гріх увійшов у світ, і через гріх смерть, так на всіх людей перейшла смерть, тому що всі згрішили. Гріх був у світі й до Закону, але гріх не зараховується, коли немає Закону. Та смерть панувала від Адама до Мойсея і над тими, які не згрішили на подобу до переступу Адама, котрий є прообразом майбутнього. Але дар благодаті не такий, як гріхопадіння. Бо якщо через гріхопадіння одного багато померло, то наскільки більше благодаттю однієї Людини, Ісуса Христа, Божа благодать і дари щедро помножились в багатьох. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 15,26б. 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.
ЄВАНГЕЛІЄ Мт 10,26-33
Читання Євангелія від святого Матея
Того часу Ісус сказав своїм апостолам: «Не бійтеся людей, бо немає нічого прихованого, що не відкриється, і нічого таємного, що не стане відомим. Те, що кажу вам у темряві, кажіть при світлі; і те, що на вухо почуєте, проповідуйте на дахах. Не бійтеся тих, хто вбиває тіло, душі ж убити не можуть; бійтеся більше того, хто може і душу, і тіло погубити в геєні. Хіба два горобці не продаються за асарія? Проте жодний з них не впаде на землю без волі вашого Отця. А у вас усе волосся на голові пораховане. Не бійтеся, бо ви кращі за багатьох горобців. Кожного, хто визнає Мене перед людьми, визнаю і Я його перед Моїм Отцем, який на небесах, а хто відречеться від Мене перед людьми, відречуся його і Я перед Отцем Моїм, який на небесах». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:01 Субота 0 244 Літургія на кожен день, 13 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Питання: ви живі? Які докази маєте, що ви живі? Можливо, лише те, що ви не мертві. Але цього замало. Справді живою людиною є той, хто спроможний дякувати. Чимало людей закриті на несподіванки життя. Несподіванка є початком вдячності. Але це тільки початок процесу, який мусить пройти через наш розум, волю та почуття. І Нааман, і самарянин були живими та відкритими до здивування, а їхні інтелект, воля та почуття діяли правильно. В інших було не так, і вони не були спроможні дякувати. А як це є у нас?