Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 25 вересня, понеділок
19:18 Неділя 0 148
24-09-2017, 19:18

Літургія на кожний день. 25 вересня, понеділок

(зел) Понеділок XXVзвичайного тижня

Ісус хочещоб ми не тільки слухали Боже слово і захоплювались НимІсус хочещоб ми Боже слово втілювали в життяжили тим словомІсус хочещоб ми були світломсяяли любов'ю до Бога і людейІсус хочещоб ми своїм християнським життям давали добрий приклад іншим людямщоб вонитакож дивлячись на наше життяприйшли до Бога і Церкви.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь-якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.


КОЛЕКТА

Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; f вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, f котрий з Тобою живе і царює в єдності Свя­того Духа, * Бог, на віки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Езр 1,1-6

Початок Книги Езри

Першого року перського царя Кира, щоб справдилось Господнє слово через уста Єремії, розбудив Господь дух перського царя Кира, і він звелів оповістити по всьому своєму царстві словом і навіть письмом: «Так каже Кир, перський цар: Господь, Бог неба, дав мені всі царства на землі й повелів мені збудувати йому дім у Єрусалимі, що в Юдеї. Хто з вас із Його народу, - хай його Бог буде з ним, - підніметься в Єрусалим, що в Юдеї, і збудує дім Господа Бога Ізраїля, того Бога, який в Єрусалимі. Всім же, хто залишився живим, по всіх краях, де б вони не жили, люди кожно­го краю допоможуть їм сріблом, золотом та іншим добром і худо­бою, а й добровільними датками на дім Бога, що в Єрусалимі». І піднялись голови родин Юди та Веніямина, священики й левіти, всі ті, в яких Господь розбудив духа, щоб іти будувати дім Гос­подній, що в Єрусалимі. І всі їхні сусіди допомагали їм срібним посудом, золотом, іншим добром, худобою й дорогими речами, не рахуючи усяких добровільних дарів. Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ   Пс 126, 1-2аб. 2вг-3.4-5. 6

Велике діло Бог вчинив із нами.


Коли Господь повернув полонених Сіону, *

наче уві сні ми були: тоді були сповнені радості уста наші, *

а наш язик - веселості.

Тож будуть між народами говорити: *

«Велике вчинив Господь з ними!»


Господь учинив для нас велике, - *

і ми раділи! Поверни, Господи, наших полонених, *

як потоки на півдні. Ті, хто у сльозах сіє, *

з радістю жати будуть.


Хто, виходячи, йде з плачем *

і несе торбину насіння,

той, повертаючись, з радістю прийде, *

снопи свої несучи.


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    5, 16                                                                    Алілуя, алілуя, алілуя.

Нехай перед людьми сяє ваше світло,

щоб вони побачили ваші добрі діла і Отця вашого прославили.


ЄВАНГЕЛІЄ  Лк8, 16-18

Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав народу: «Запаливши світильник, ніхто не на­криває його посудиною і не ставить під ліжко, але ставить на свічник, щоб ті, які входять, бачили світло. Адже немає прихованого, що не стане явним, і немає таємного, що не стане відомим і не виявиться. Тож уважайте, як ви слухаєте: бо хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що начебто має, забереться від нього». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо Господа Христа, який приніс з неба на землю світло віри та любові, стати для нас Світлом і Вчителем істини:

- Молімося за Святійшого Отця, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.

- Молімося за священиків, щоб вони укріплювали віру та лю­бов віруючих своїм словом і прикладом.

- Молімося за керівників держав, щоб вони понад усе ставили Господні закони і будували справедливі відносини у своїх країнах.

- Молімося за тих, що шукають істину, щоб на своєму шляху вони узріли Христове світло.

- Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх благодаттю споглядання свого обличчя.

- Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб гріх та пиха ніколи не затьмарили нам світла Христової істини.

Всемогутній вічний Боже, вислухай молитви свого народу, освіти наші дороги Твоєю істиною, укріпи нас своєю благодаттю і приведи до сво­го Царства. Через Христа, Господа нашого.

молитва над дарами Просимо, Господи: прийми милос­тиво дари свого народу f і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)


МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий