13-15 липня 2017 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) пройшов конгрес на тему«Laudato si’ та великі міста». Основні питання стосувалися питної води, якості повітря та переробки сміття. Організатори конгресу поствили перед собою два завдання: практичне, що полягає у впровадженні в життя повчань енцикліки Папи Франциска«Славен будь» , й етичне, тобто, підвищення чутливості всіх людей до невідкладних моральних вимог знайти вирішення проблеми кліматичних змін.
До учасників конгресу, працю якого відкрив Префект Дикасткерії Святого Престолу сприяння цілісному людському розвитку кардинал Петер Турксон, своє послання також надіслав Папа Франциск, в якому закликав представників влади дбати про довкілля й не залишатися байдужими перед обличчям забруднення повітря та води.Понтифік наголошує, що пошана до створіння є одним із наших «фундаментальних завдань», а тому ми «не можемо залишатися зі складеними руками, коли бачимо різке погіршення якості повітря та збільшення кількості сміття, яке належно не переробляється». За його словами, ця ситуація є «наслідком безвідповідальної форми маніпуляції створінням та вимагає від нас активної відповідальності задля добра усіх».
Однак, як зауважує далі Святіший Отець, ми є свідками «байдужості щодо нашого спільного дому». А ця «пасивність», як наголошує він, «вказує на втрату почуття відповідальності», а тому необхідним є, щоб кожен уряд стимулював «відповідальні способи діяння» в тому що стосується пошани до середовища, в якому ми живемо.
Наголошуючи на трьох моментах, якими є пошана, відповідальність та взаємини, Папа підкреслює, що пошана до створіння є також обов’язком з огляду на майбутні покоління. І ми повинні «навчати цього дбання й передавати його далі». Він також вказує на важливість води, доступ до якої повинен бути «фундаментальним правом», забезпеченим для всіх.
Святіший Отець не оминув увагою важливості стосунків, які у великих містах зазнають дедалі більше труднощів. Іноді суспільство замикається, наслідком чого є життя у зневірі, втрата коріння, самотність та бідність. Це, на думку Понтифіка, вказує на необхідність спільних зусиль на політичному, освітньому та релігійному рівнях для того, щоб «створювати міжлюдські стосунки», здатні «розбити стіни», які спричиняються до маргіналізації людей.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Екологічні аспекти соціальної енцикліки Бенедикта XVI «Caritas in veritate»
«Поводьмося милосердно з нашим спільним домом». Послання Папи Франциска
«Laudato si’» – короткий виклад нової енцикліки Папи Франциска
Великим викликом сьогодення є допомогти людям відкритися на трансцендентне, заглибитися й пізнати себе самих настільки, аби відкривати взаємини, що пов’язують її з іншими. Про це говорив Папа Франциск, зустрічаючись у середу, 29 листопада 2017 р., з членами Державного Комітету «Санґха Мага Наяка», колективного верховного органу буддизму в М’янмі, назвавши цю зустріч «важливою нагодою відновити та скріпити узи дружби й пошани між буддистами та католиками». Подія відбулася у комплексі пагоди «Kaba Aye» (пагоди всесвітнього миру), що є однією з головних буддійських святинь південно-східної Азії.