Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Радість Євангелія в Америці». Зустріч католицьких лідерів США
14:20 Середа 0 339
5-07-2017, 14:20

«Радість Євангелія в Америці». Зустріч католицьких лідерів США

«Радість Євангелія в Америці» – під таким гаслом у місті Орландо (Флорида, США) з 1 до 4 липня 2017 року тривав з'їзд католицьких лідерів, який зібрав понад 3 тисячі представників дієцезій і католицьких організацій з усієї країни.
Натхненням для заходу, організованого Конференцією єпископів США, стало Апостольське повчання Папи Франциска «Evangelii Gaudium» («Радість Євангелія»).
«Я мрію про місіонерський вибір, – писав Святий Отець, – здатний перетворити все так, щоби звичаї, способи ведення справ, графіки, мова й церковні структури були спрямовані на євангелізацію сучасного світу, а не на самозбереження». (EG, 27). У цьому контексті учасники зустрічі обговорювали виклики й можливості, які постають перед Церквою в сучасному американському суспільстві, і розмірковували про формацію місіонерів, які сприяли б оживленню Церкви.
Під час одного із засіданнь виступив архієпископ Хосе Ораціо Ґомес, заступник голови Конференції єпископів США. Він нагадав присутнім про те, що Папа Франциск покладає відповідальність місії не лише на єпископів, священиків та богопосвячених, а на всю Церкву. За словами ієрарха, для Святого Отця місія Церкви полягає в тому, щоб іти до людей на периферіях, тобто до тих, кого відкидає суспільство. Периферії – це не тільки фізичні місця, де живуть бідні, а все те, що є результатом недбальства, визискування та несправедливості в суспільстві; не тільки матеріальна вбогість, а й духовна.
Архієпископ Ґомес підкреслив, що відвідувати деякі з цих периферій Церкві не подобається, але Христос перебуває на околицях, і Його учні покликані йти за Ним. Доповідач також звинуватив «еліту» в «агресивній дехристиянізації» американського суспільства, яка спонукає людей до «забуття» християнських коренів і знищення всього, на цих коренях збудованого. «Зі втратою Бога ми спостерігаємо втрату людської особи», – сказав він.
Американське суспільство архієпископ навів як приклад того, що надзвичайно важливо служити на периферіях, особливо тому, що сім'ї руйнуються і громади переживають нестабільність. Він також зазначив, що під час останніх виборів можна було спостерігати, як американське суспільство поділене за статками, расою, освітою й походженням. «Люди бояться майбутнього. Вони почуваються безсилими й відкиненими», – сказав він і додав, що відповіддю на цю проблему має стати присутність Церкви і вірних поруч із потребуючими, щоб сприяти зближенню людей.
Під час з'їзду виступив також Найвищий лицар католицької організації «Лицарі Колумба» Карл Андерсон, який вкотре нагадав присутнім, що три останні Понтифіки наголошували на необхідності дбати про громади, забуті суспільством.
Було представлено кілька прикладів діяльності Церкви на периферіях, зокрема працю з афроамериканськими католиками, діяльність католицьких служб допомоги у понад 160 країнах, турботу про іммігрантів на кордоні в Долині Ріо-Ґранде в дієцезії Браунсвіль, штат Техас, тощо.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Гей-активісти почали переслідування єпископа, котрий постановив не уділяти похорон католикам, що живуть в одностатевих союзах
У вашингтонському музеї презентують унікальне зібрання Біблій
Папа до спортивної делегації зі США: Світ дуже потребує культури зустрічі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 103 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.