Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 вересня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 280
16-09-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 17 вересня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХІV звичайного тижня
“Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів” (Лк 8,2) – це свята Магдалина. Ісус не тільки звільняє її від страхітливої присутності злих духів, а й провадить до справжньої святості. Екзорцизм – це, насамперед, молитва про сповнення людини міццю Духа Святого, яка звільняє.
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. ГІЛЬДЕҐАРДИ БІНГЕНСЬКОЇ, діви і Вчителя Церкви
Свята Гільдеґарда народилася 1098 року в Бермерсгаймі (Німеччина), у незаможній багатодітній шляхетський родині. У 8 років батьки віддали її на виховання до монастиря. Змолоду мала містичні видіння. У 14 років Гільде- ґарада склала чернечі обіти і з благословення єпископа жила в монастирі. Із 1141 року вела духовний щоденник. Уславилась як ерудитка, мислителька, письменниця, лікарка. Померла 17 вересня 1179 року в Бінґені. 10 травня 2012 року Папа Бенедикт ХVІ поширив культ Гільдеґарди на всю Церкву, а 7 жовтня надав їй титул Учителя Церкви. Гільдегарда стала четвертою в історії Католицької Церкви жінкою, яка отримала цей титул.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 123)

АНТИФОН НА ВХІД

Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі, * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого єпископа Роберта великими знаннями та мужністю для захисту віри Твоєї Церкви; * вчини, щоб завдяки його заступництву Твій народ радів завжди тією ж непорушною вірою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи Боже, Ти благоволив наповнити святу Гільдеґарду Бінгенську глибоким пізнанням небесного вчення; † дай нам за її заступництвом вірно берегти це вчення * і свідчити про неї вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 6, 2в-12
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Цього навчай і умовляй. Якщо хто по-ін­шому навчає і не дотримується здорових слів Господа на­шого Ісуса Христа та вчення, згідного з побожністю, той став гордим, нічого не розуміє, але хворий на суперечки й диспути, з яких виникають заздрість, сварки, зневага, лукаві підозри, постійні суперечки людей із зіпсованим розумом і позбавлених істини, які вважають побожність засобом наживи. Проте велике надбання – благочестя із задоволенням. Бо ми нічого не принесли у світ і нічого не можемо вине­сти. Маючи їжу та одяг, цим будемо задоволені. Ті ж, хто прагне до збагачення, потрапляють у спокуси, у тенета, в численні нерозумні та шкідливі пожадання, які приво­дять людей до знищення і загибелі. Адже коренем усього зла є грошолюбство, віддавшись якому, деякі ухилилися від віри й самі наштовхнулися на великі страждання. А ти, людино Божа, уникай цього. Шукай же правед­ності, побожності, віри, любові, терпеливості та лагід­ності. Борися доброю боротьбою віри, тримайся вічно­го життя, до якого ти був покликаний, склавши добре визнання перед багатьма свідками. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 49, 6-7. 8-10. 17-18. 19-20
Блаженні вбогі – їм належить Царство.
Чому маю боятися у дні лиха, *
коли беззаконня підступних мене оточить?
Це ті, що мають надію на свою силу, *
і хваляться численністю багатства.
Проте не викупить себе людина, *
вона не дасть Богові викупу за себе,
адже дорогий викуп її душі – †
не задовольнити його ніколи, *
щоби жити навіки і не побачити могили.
Блаженні вбогі – їм належить Царство.
Не тривожся, коли людина багатою стане, *
коли зросте слава її дому.
Адже коли вона помре, не забере нічого, *
і слава її за нею не піде.
Бо за свого життя вона благословенною себе вважає: *
«Прославлятимуть тебе, коли ти маєш успіх».
Вона піде до роду своїх предків, *
аж довіку вони не бачитимуть світла.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 1-3
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус проходив містами й селами, проповідуючи і благовістуючи Царство Боже. А з Ним було Два­надцятеро та деякі жінки, які були оздоровлені від злих духів і хвороб: Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів, Йоанна, дружина Хузи, управителя при Іроді, Сусанна і багато і нших, які служили Йому зі свого майна. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на безмежну милість Господа, просімо Його за свя­ту Церкву і всіх людей світу:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські по­дорожі укріплювали віру і наближали час возз’єднання всіх християн.
2. Молімося за священиків, монахів та монахинь, щоб вони, йдучи за Христом, зміцнювали віру людей.
3. Молімося за хворих і стражденних, щоб їх оточувала опі­ка та щирість, які так їм потрібні.
4. Молімося за людей, які зараз переживають горе та труд­нощі, щоб вони знаходили розраду у молитві та святих таїнствах.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усяко­го бруду гріха і вони засяяли святістю у сонмі блаженних навколо Його престолу.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми за прикладом апостолів та побожних жінок шука­ли поради й допомоги у Христа.
Господи Ісусе Христе, Володарю наш і Помічнику, вислухай наші молитви і будь завжди з тими, хто з довірою прибігає до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволоді є нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.