Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 вересня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 208
17-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 18 вересня, п'ятниця

“Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів” (Лк 8,2) – це свята Магдалина. Ісус не тільки звільняє її від страхітливої присутності злих духів, а й провадить до справжньої святості. Екзорцизм – це, насамперед, молитва про сповнення людини міццю Духа Святого, яка звільняє.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.

АНТИФОН НА ВХІД
За короткого часу ставши досконалим, він виповнив довголіття, * душа бо його Господу була угодна, * тим і забрав Він його поспішно з-посеред лукавства. (Мудр 4, 13-14)

КОЛЕКТА
Боже, Ти посеред багатьох чудес Твоєї мудрості обдарував святого Станіслава Костку благодаттю зрілої святості у молодому віці; † вчини, щоб за його прикладом ми використовували час для сумлінної праці * і з запалом прямували до вічного миру. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 15, 12-20
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Коли ж про Христа пропо­ві­дується, що Він воскрес із мертвих, то як деякі з вас кажуть, що немає вос­кре­сіння мертвих? Якщо немає воскресіння мерт­вих, то й Христос не воскрес! А якщо Христос не воскрес, то­ді марна й проповідь наша, марна й віра ваша. Ми ж виявляємося неправди­вими Божими свідками, бо за­свід­чили про Бога, що Він вос­кресив Христа, якого не вос­кресив, як­що насправді мертві не воскре­са­ють. Адже коли мертві не воскре­сають, то й Христос не воскрес. Якщо ж Христос не воскрес, тоді віра ваша даремна: ви все ще у грі­хах ваших. Тоді й ті, які впокоїлися в Хри­сті, загинули! Коли ми надіємося на Христа тільки в цьому житті, то ми найне­щасніші з усіх людей! Та тепер Христос встав з мерт­вих, – первісток з покійних. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 17, 1. 6-7. 8 і 15
Сититись буду ликом Твоїм, Боже.
Господи, вислухай мою правду, *
зверни увагу на моє благання.
Прислухайся до моєї молитви *
з уст нелукавих.
Я кличу до Тебе, бо Ти мене вислухаєш, Боже. *
Прихили до мене своє вухо і почуй мій голос.
Пошли свою дивовижну милість, †
Ти, що спасаєш тих, які надіються на Тебе, *
від тих, які чинять опір Твоїй правиці.
Хорони мене, як зіницю ока, *
сховай мене в крил Твоїх тіні.
А я в праведності з’явлюся перед Твоїм обличчям *
і, пробудившись, Твоїм виглядом насичусь.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 1-3
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус проходив містами й селами, проповідуючи і благовістуючи Царство Боже. А з Ним було Два­надцятеро та деякі жінки, які були оздоровлені від злих духів і хвороб: Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів, Йоанна, дружина Хузи, управителя при Іроді, Сусанна і багато інших, які служили Йому зі свого майна. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква вшановує святого Станіслава Костку, покровителя молоді. За його заступництвом просімо Гос­пода про потрібні нам благодаті:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за українську молодь, щоб вона була вірною християнським ідеалам і жила згідно з Христовим Євангелієм.
3. Молімося за покликаних до священицького і чернечого життя, щоб вони зростали у ревності та Божих чеснотах.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей у ві­рі та любові до Бога і ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив їхні земні гріхи і допустив до участі у небесній славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнсь­ким життям були сіллю землі і так могли привести до Бога наших невіруючих братів.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і будь для нас тим, ким Ти був для святого Станіслава: початком і кінцем усього життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай ця жертва дасть нам таку мужність у життєвих труднощах, * приклад якої нам дав святий Станіслав Костка. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ченців № 39

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Він зіслав їм хліб з неба, * хлібом Ангелів чоловік живився. (Пор. Пс 78(77), 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай за заступництвом святого Станіслава Костки сила Твого таїнства осяє нас і запалить, † щоб палали в нас святі прагнення * і щоб ми сповнились добрими вчинками. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.