Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 вересня, вівторок
19:01 Понеділок 0 298
13-09-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 14 вересня, вівторок

ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.

АНТИФОН НА ВХІД
Нам слід хвалитися хрестом Господа нашого Ісуса Христа. * В ньому наше спасі ння, життя і воскресі ння. * Ним ми спасенні та визволені. (Пор. Гал 6, 14)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб Твій Єдинородний Син прийняв хрест для спасіння людського  роду; † вчини, просимо, щоб ми в небі удостоїлися дарів відкуплення Того, * котрого тайну пізнали на землі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 21, 4-9
Читання з Книги Чисел.
Тими днями юдеї рушили від Гор-гори шляхом до Червоного моря, щоб оминути Едом-землю. Та люди в дорозі підупали на дусі, і почали вони нарікати на Бога й на Мойсея: «Для чого вивели ви нас із Єгипту, – щоб повмирати в цій пустелі? Хліба нема, води нема, а той легенький хліб вже набрид нам!» Тоді Господь наслав на людей вогненних зміїв, і почали вони кусати їх. І вимерло в Ізраїля сила народу. Прийшли люди до Мойсея та й кажуть: «Згрішили ми, бо говорили проти Господа й проти тебе; помолися ж до Господа, щоб віддалив від нас зміїв». І Мойсей помолився за народ. Господь же мовив до Мойсея: «Зроби собі вогненного змія й повісь його на стовпі , а як укусить когось змій, то він погляне на нього й залишиться живий». І зробив Мойсей мідяного змі я й повісив його на стовпі; і коли кого- небудь кусав змій, то він звертав очі на мідяного змія й лишався живий. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 78, 1-2. 34-35. 36-37. 38
Не забувайте Господні діяння.
Прислухайся, мій народе, до мого закону, *
до слів моїх уст прихили своє вухо.
Я відкрию уста свої в притчах, *
розкажу давні загадки.
Коли Він вигублював їх, вони Його шукали, – *
поверталися й ревно шукали Бога,
згадували, що Бог – їхня Скеля, *
що Всевишній Бог є викупителем їхнім.
Своїми устами вони підлещувалися до Нього, *
а своїм язиком зводили брехню на Нього.
Їхнє серце не було з Ним щире, *
і вони не були вірні Його завіту.
Та Він милосердний, *
Він прощав їхні гріхи, їх не нищив,
а часто відвертав своє обурення, *
не палав своїм всеохопним гнівом.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 6-11
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Ісус Христос, маючи Божу природу, не вважав собі  за здобич бути рівним Богу, але понизив себе самого, образ слуги прийнявши, постав у подобі людини, і з вигляду був, як людина; Він упокорив себе, був слухняним аж до смерті, і то хресної смерті. Тому й Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке всякого іншого і мені вище, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і наземних, і підземних; і щоб кожною мовою визнано було, що Ісус Христос – це Господь, Богу Отцеві на славу. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Поклоняємось Тобі і величаємо Тебе, Ісусе Христе,
бо своєю смертю на хресті
Ти відкупив весь рід людський.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 13-21
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав Никодиму: «Ніхто не підіймався на небо, тільки Той, хто зійшов з неба: Син Людський. Як Мойсей підняв змі я в пустелі, так має бути піднятий Син Людський, щоб кожний, хто вірить, у Ньому мав вічне життя. Аж так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне. Адже не послав Бог Сина у світ, щоб судити світ, але щоби світ був спасенний через Нього. Хто вірить у Нього, того не судять, а хто не вірить, той уже осуджений, бо не повірив в Ім’я Єдинородного Божого Сина. Це і є суд, що сві тло прийшло у світ, але люди полюбили темряву бі льше, ніж світло, бо погані були їхні діла. Адже кожний, хто чинить зло, ненавидить світло і не приходить до світла, щоби не виявилися його вчинки. А хто чинить правду, той іде до світла, щоб його діла стали явними, бо зроблені вони в Богові!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Хрест є знаком нашої віри, нашої надії та любові; до його підніжжя складемо наші щирі молитви, уповаючи, що Господь вислухає їх:
1. Молімося за Церкву Господню, щоб вона могла вільно проповідувати Євангеліє Христа по всій землі.
2. Молімося за мир, щоб народи могли жити у злагоді та добробуті.
З. Молімося за хворих і стражденних, щоб хрест Господа нашого Ісуса Христа був їхнім порятунком і розрадою.
4. Молімося за працівників медицини, щоб у своїй праці вони пам’ятали, що допомагаючи людям, вони допомагають самому Господу Христу.
5. Молімося за наших померлих, щоб Ісус Христос, котрий переміг на хресті смерть, воскресив їх для вічної радості в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб хрест був нашою зброєю у боротьбі з сатаною, власними слабкостями та пристрастями.
Господи Ісусе Христе, Ти через хрест відкупив людство; вчини, щоб ми витривало несли наш щоденний хрест і так осягнули Небесне Царство. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи: нехай ця жертва, яка на вівтарі хреста знищила провини всього світу, * очистить і нас від усіх гріхів. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Перемога преславного хреста.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми Тобі  завжди і всюди складали подяку, * Господи, святий Отче, * Всемогутній, ві чний Боже. Ти постановив на дереві хреста здійснити спасіння людського роду, * щоб там, де смерть взяла початок, там також постало життя, * а той, що переміг на дереві, * також на дереві був переможений Ісусом Христом, Господом нашим. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благогові ють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я ж, коли від землі буду піднесений, * усіх притягну до себе, – говорить Господь. (Пор. Йн 12, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені на святій трапезі, смиренно благаємо Тебе, Господи Ісусе Христе, † щоб Ти привів до слави воскресіння Твоїх вірних, * котрих Ти відкупив через древо животворного хреста. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.