Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 вересня, субота
18:01 П'ятниця 0 782
13-09-2019, 18:01

Літургія на кожен день, 14 вересня, субота

ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.


АНТИФОН НА ВХІД
Нам слід хвалитися хрестом Господа нашого Ісуса Христа. * В ньому наше спасіння, життя і воскресіння. * Ним ми спасенні та визволені. (Пор. Гал 6, 14)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб Твій Єдинородний Син прийняв хрест для спасіння  людського  роду; † вчини, просимо, щоб ми в небі удостоїлися дарів відкуплення Того, * котрого тайну пізнали на землі . Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Числ 21, 4-9
Читання з Книги Чисел
Тими днями люди в дорозі підупали на дусі, і почали вони нарікати на Бога й на Мойсея: «Для чого вивели ви нас із Єгипту, – щоб повмирати в цій пустелі? Хліба нема, води нема, а той легенький хліб набрид нам!» Тоді Господь наслав на людей вогненних гадюк, і почали вони кусати їх. І вимерло в Ізраїля сила народу. Прийшли люди до Мойсея та й кажуть: «Згрішили ми, бо говорили проти Господа й проти тебе; помолися ж до Господа, щоб віддалив від нас гадюк». І Мойсей помолився за народ. Господь же мовив до Мойсея: «Зроби собі вогненну гадюку й повісь її на стовпі, а як укусить когось гадюка, то він погляне на неї й зостанеться живий». І зробив Мойсей мідяного змія й повісив його на стовпі; і коли кого-небудь кусала гадюка, то він звертав очі на мідяного змія й лишався живий. Слово Боже.
Або:
Флп 2, 6-11
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян
Христос Ісус, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив самого себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини, і з вигляду був як людина; Він упокорив себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної. Тому й Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою було визнано, що Ісус Христос – це Господь, для слави Бога Отця. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 78, 1-2. 34-35. 36-37. 38
Не забувайте Господні діяння.
Прислухайся, мій народе, до мого закону, *
прихили своє вухо до слів моїх уст.
Я відкрию уста свої в притчах, *
розкажу давні загадки.
Коли Він вигублював їх, вони Його шукали, – *
поверталися й ревно шукали Бога,
згадували, що Бог – їхня Скеля, *
що Всевишній Бог є їхнім викупителем.
Своїми устами вони підлещувалися до Нього, *
а своїм язиком зводили брехню на Нього.
Їхнє серце не було з Ним щире, *
і вони не були вірні Його завітові.
Та Він милосердний, *
Він прощав їхні гріхи, не вигублював їх,
а часто відвертав свій гнів, *
не палав своїм всеохоплюючим обуренням.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Поклоняємось Тобі, Христе, і величаємо Тебе,
Бо своєю смертю на хресті Ти відкупив весь рід людський.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 13-17

† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу Ісус сказав Никодиму: «Ніхто не підіймався на небо, тільки Той, хто зійшов з неба: Син Людський. Як Мойсей підняв змія в пустелі, так має бути піднятий Син Людський, щоб кожний, хто вірить у Нього, мав вічне життя. Бо так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне. Адже не послав Бог Сина у світ, щоб судити світ, але щоби через Нього спасти світ».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Хрест є знаком нашої віри, нашої надії та любові; до його підніжжя складемо наші щирі молитви, уповаючи, що Господь вислухає їх:
1. Молімося за Церкву Господню, щоб вона могла вільно проповідувати Євангеліє Христа по всій землі.
2. Молімося за мир, щоб народи могли жити у злагоді та добробуті.
З. Молімося за хворих і стражденних, щоб хрест Господа нашого Ісуса Христа був їхнім порятунком і розрадою.
4. Молімося за працівників медицини, щоб у своїй праці вони пам’ятали, що допомагаючи людям, вони допомагають самому Господу Христу.
5. Молімося за наших померлих, щоб Ісус Христос, котрий переміг на хресті смерть, воскресив їх для вічної радості в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб хрест був нашою зброєю у боротьбі з сатаною, власними слабкостями та пристрастями.
Господи Ісусе Христе, Ти через хрест відкупив людство; вчини, щоб ми витривало несли наш щоденний хрест і так осягнули Небесне Царство. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи: нехай ця жертва, яка на вівтарі хреста знищила провини всього світу, * очистить і нас від усіх гріхів. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Перемога преславного хреста.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми Тобі  завжди і всюди складали подяку, * Господи, святий Отче, * Всемогутній, вічний Боже. Ти постановив на дереві хреста здійснити спасі ння людського роду, * щоб там, де смерть взяла початок, там також постало життя, * а той, що переміг на дереві, * також на дереві був переможений Ісусом Христом, Господом нашим. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я ж, коли від землі буду піднесений, * усіх притягну до себе, – говорить Господь. (Пор. Йн 12, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені на святій трапезі, смиренно благаємо Тебе, Господи Ісусе Христе, † щоб Ти привів до слави воскресіння Твоїх вірних, * котрих Ти відкупив через древо животворного хреста. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.