Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пускати коріння в Ісусі. Роздуми на Тиждень виховання
15:01 Вівторок 0 110
7-09-2021, 15:01

Пускати коріння в Ісусі. Роздуми на Тиждень виховання

Римо-католики в Україні від 1 по 7 вересня відзначають V Тиждень виховання. З цієї нагоди Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ підготувала цикл матеріалів, які допоможуть краще розкрити цьогорічне гасло Тижня виховання «Від дому до Дому».
Коментар до Євангелія дня (Лк 6, 12-19)

 «Поклади своє коріння [в Ньому] і будуй на Ньому далі»

Виховання молодого покоління - вирішальне завдання для майбутнього кожної молодої людини та суспільства в цілому. Виконати це завдання непросто, особливо коли в суспільстві так багато егоїзму, релятивізму та токсичної інформації. Однак саме в такому суспільстві ми живемо і як вихователі маємо постати перед складним питанням: як правильно виховувати людину? Відповіді на це питання ми можемо знайти у вченні святого Павла - апостола народів.

Святий Павло та перші християни також жили у складному суспільстві, де багато течій шкодили життю віри та моралі. Сьогодні ми читаємо слова Павла: "Бережіть себе, щоб вас ніхто не взяв у рабство через цю філософію, яка є обманом, заснованим лише на людській традиції, на стихіях світу, а не на Христі". Як вихователь, святий Павло дбав про добро вірних і був пильним. Він знав про небезпеки і застеріг вірних від них. Вихователь несе велику відповідальність перед учнями, він повинен бути прикладом і опікуном для вихованців.

Освіта - це побудова живого храму Бога. Ця мета не може бути досягнута без міцної основи. Павло закликає вірних: «Як ви прийняли вчення про Христа Ісуса як Господа, так і продовжуйте в Ньому: покладіть своє коріння [у Ньому] і будуйте себе далі».  Ісус Христос є міцним фундаментом, на якому належно будувати цей живий храм. Його слід виховувати таким чином, щоб молоді люди відкривали Божу любов, жили в близьких стосунках з Ним і будували своє життя на Ньому.

Тут спадає на думку запрошення Папи Франциска молоді любити та поважати старше покоління та переймати в них цінний життєвий досвід. Первинним середовищем для хороших манер має бути сім’я, а батьки - першими вихователями. Молодь треба навчити «пускати коріння в Ісусі», тобто відкривати для себе в сім’ї, у своїх близьких, у традиціях Церкви  Його присутність у світі і любов до Нього все більше і більше.  Тому, з одного боку, вихователь має діяти так, щоб молода людина побачила в ньому образ Ісуса. З іншого боку, вихователь повинен побачити образ Ісуса в учнях.

Зразком, який ми наслідуємо у мистецтві освіти, є Ісус Христос - досконала людина.  «Бо вся повнота мешкає в Ньому: божественне у тілі».  Кінцева мета освіти - обожествляти людину - бути дитиною Божою.

Hung Trung Nguyen SDB
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.