Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 липня, субота
19:01 П'ятниця 0 236
23-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 24 липня, субота

(зел) Субота XVI тижня Звичайного періоду
Бог дійсно поважає свободу сотворених Ним людей. Він бачить, що ми ходимо подвійною дорогою – начебто і до Нього звертаємось, але, водночас, обираємо – окрім Нього – ще ідолів цього світу: гроші, славу, панування над іншими, здоров’я і привабливість. Якщо це правда, то для тебе сьогодні є Добра Новина: Бог тебе любить і має велике терпіння, не знищуючи зла в твоєму житті, щоб ти сам дочекався плодів і пізнав звідки маєш добре зерно і те, Хто його сіє в твоєму житті.
Або (біл) довільний спомин св. ОЛЬГИ
Свята Ольга, дружина київського князя Ігоря, прийняла християнство у 958 р. Керувала князівством від імені сина Святослава і охрестила майже всі племена князівства. Померла у 969 р.
Спільні Меси про святих, які вершили діла милосердя (стор. 126)
Або: (біл) довільний спомин св. ШАРБЕЛЯ МАХЛЮФА, пресвітера
Св. Шарбель  народився в селищі Біка Кафра у Ливані в 1828 р. Вступив до чернечого згромадження Маронітів, але невдовзі залишив монастир і аж до самої смерті вів пустельницьке життя, служачи Богу в постах та самозреченні.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)

АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти щороку даєш нам радість від спомину святої Ольги; * вчини, щоб ми наслідували її, ведучи істинно християнське життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти покликав святого Шарбеля, пресві тера, до трудів та знегод пустельницького життя і обдарував його усякими чеснотами; † просимо Тебе: вчини, за його заступництвом, щоб ми, наслідуючи Христа у Його стражданнях, * отримали спадщину у Небесному Царстві. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Вих 24, 3-8
Читання з Книги Вихід.
Тими днями повернувся Мойсей і переповів народові всі слова Господа і всі рішення. Увесь же народ відповів в один голос словами: «Усе те, що нам сказав Господь – виконаємо». І написав Мойсей усі слова Господні, і, вставши ра­но-вранці, спорудив жертовник під горою і дванадцять стовпів, за дванадцятьма колінами Ізраїля. І послав юних синів Ізраїля, щоб учинили всепалення й пожертвували Господу телят як мирні жертви. Взяв Мойсей половину крові й налив її в миски, а другою половиною крові по­кропив на жертовник. Потім узяв книгу завіту й прочитав до вух народу, й ті сказали: «Усе, що сказав Господь, зробимо й слуха­тимемося». Взяв тоді Мойсей кров та й покропив на людей, і ска­зав: «Це кров союзу, який уклав Господь із вами, згідно з усіма цими словами». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 1-2. 5-6. 14-15
Жертву прослави принесу я Богу.
Бог богів – Господь – промовив *
і закликав землю від сходу сонця і до його заходу.
Із Сіону, що є вершиною Його краси, *
з’явиться Бог у сяйві.
«Мої святі, зберіться до Мене, – *
ви, які уклали зі Мною завіт через жертву».
І небеса проголошують Його справедливість, *
адже Бог є суддею.
Ти в жертву принеси Богові жертву подяки *
і виконай свої обітниці, Всевишньому дані.
Тож заклич до Мене в дні скорботи, – *
і Я тебе визволю, і ти Мене прославиш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Як 1, 21бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
З лагідністю прийміть посіяне Слово,
що може спасти ваші душі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 24-30
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу і ншу притчу подав людям Ісус, кажучи: «Поді бне Царство Небесне до людини, яка посіяла добре насіння на своєму полі. Коли люди спали, прийшов його ворог, посіяв плeвели серед пшениці та й пішов собі. А як зійшло збіжжя і дало плід, тоді ж показалися і плeвели. Тож підійшли слуги господаря і сказали йому: “Пане, хіба не добре насіння ти посіяв на своєму полі? Звідки ж узялися плeвели?” А він сказав їм: “Людина-ворог це зробила”. І кажуть йому слуги: “Хочеш, щоб ми пішли й зібрали їх?” Він же сказав: “Ні, щоб ви часом, збираючи плeвели, не повиривали разом з ними і пшениці. Дозвольте, щоб і те, й друге разом росло до жнив, а в час жнив скажу женцям: збері ть спершу плeвели та пов’яжіть їх в снопи, аби спалити їх, а пшеницю збері ть до мого сховища”». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Роздумуючи над притчею про  плeвели в пшениці, зверні мося з нашими проханнями до Господа і просімо про благодаті, необхідні нам, щоб удостоїтися вічного життя:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його здоров’ям і своїми благодатями.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь обдарував наші землі миром, і український народ міг з вдячністю Його прославляти.
3. Молімося за працівників медицини, щоб вони пам’ятали, що, допомагаючи ближньому, вони служать самому Христові.
4. Молімося за людей, які не борються з власними вадами та гріхами, щоб вони пам’ятали про відповідальність перед Христом, Суддею всього людського роду.
5. Молімося за тих, хто відійшов з цього світу, щоб Христос помилував їх і обдарував повнотою спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господні заповіді та своїм істинно християнським життям допомагали ближнім прийти до Бога.
Господи і Боже, Твоє милосердя не має меж, вислухай наші благання і прийди нам на допомогу, а в годину смерті прийми нас до свого Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.