Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 червня, середа
19:30 Вівторок 0 257
29-06-2021, 19:30

Літургія на кожен день, 30 червня, середа

(зел) Середа ХІІІ тижня Звичайного періоду
Ісус має силу вигнати будь-якого демона, звільнити від будь-якого гріха. Так буває, що це пов‘язано з втратою чогось: миті приємності, якихось відносин, частини прибутку. Що є твоїм маленьким стадом свиней, котре тобі шкода втратити?
Або (черв) довільний спомин святих ПЕРШОМУЧЕНИКІВ СВЯТОЇ РИМСЬКОЇ ЦЕРКВИ
Про життя святих – перших мучеників Римської Церкви, яких сьогодні вшановуємо, нічого не відомо. Вони загинули за правління імператора Нерона. Їх звинуватили у підпалі Риму. Не збереглися їхні імена та спомини в календарі. Знає їх лише Бог.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 125)

АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схотів вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти освятив кров’ю мучеників прекрасні паростки Римської Церкви; † вчини, щоб ми, зміцнені мужністю їхньої боротьби, * разом із ними з радістю святкували перемогу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 21, 5. 8-20
Читання з Книги Буття.
Коли було Авраамові сто років, народився в нього син Ісаак. Підросло ж хлоп’ятко, й відлучили його від грудей. Та й зробив Авраам великий бенкет того ж дня, коли відлучено Ісаака. Але Сара побачила, що син Агарі єгиптянки, якого ця вродила Авраамові, насміхається з Ісаака; тому вона сказала до Авраама: «Прожени геть оцю рабиню та її сина; не буде бо спадкоємцем син цієї рабині з моїм сином Ісааком». Вельми прикро було Авраамові те слово щодо його сина, але Бог сказав до Авраама: «Не вболівай за хлоп­чину та за твою рабиню. В усьому, що тобі скаже Сара, послухай її голосу, бо за Ісааком назветься твоє потом­ство. Та й із сина рабині Я теж виведу народ, бо й він твоя дитина». Встав Авраам раненько, взяв хліба та бурдюк води й дав Агарі; і вклавши їй на плечі дитину, відпустив її. Пішла вона, та й почала блукати в пустині Версавія. Як же не стало в бурдюкові води, вона кинула хлоп’я під корчем, сама ж пішла та й сіла від нього на відстані пострілу з лука, мовила бо сама до себе: «Не можу диви­тися на смерть дитини!» І сиділа навпроти та й плакала вголос. Почув Бог крик хлопчини, і ангел Божий кликнув до Агарі з неба та й сказав до неї: «Що тобі, Агаре? Не бійся, бо почув Бог крик хлопчини там, де він лежить. Устань, візьми хлопця і рукою своєю держи його, бо Я виведу з нього великий народ». Тоді відкрив Бог їй очі, й вона побачила криницю з водою; вона пішла й набрала повний бурдюк води і дала пити хлопцеві. І був Бог із хлопчиною, і виріс він та й оселився в пустині; і став він стрільцем-лучником. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 7-8. 10-11. 12-13
Господь Бог чує бідного волання.
Цей убогий заволав – і почув Господь його, – *
Він спас його від всякого горя.
Господній ангел отабориться навкруги тих, †
які Його бояться, – *
і їх порятує.
Бійтеся Господа, Його святії, *
адже ті, хто боїться Його, не мають недостатку.
Багачі нещасні та голодні, *
а тим, що шукають Господа, †
не бракує жодного блага.
Прийдіть і послухайте мене, діти, *
і навчу вас Господнього страху:
Хто та людина, яка бажає жити, *
якій любо бачити дні добрі?

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Як 1, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець забажав і породив нас Сло­вом істини,
щоб ми стали наче по­чат­ком Його творіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 28-34
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус прибув на той бік, у землю Гадаринську і зустріли Його два біснуваті, які  вийшли з гроб­ниць; вони були дуже люті, так що ніхто не міг перейти тією дорогою. І ось, вони закричали, гукаючи: «Що Тобі  до нас, Сину Божий? Чи не прийшов Ти сюди, щоби пе­редчасно нас мучити?» На ві ддалі від них паслося ве­ли­ке стадо свиней. Біси попросили Його: «Якщо ви­ганяєш нас, то пошли нас у стадо сви­ней». І сказав їм: «Ідіть!» Вони ж, ви­йшовши, увійшли у свиней. І ось, усе стадо кинулося з кручів море й потонуло у воді. А пастухи втекли і, прибігши до міста, сповістили про все і про біс­нуватих. І ось усе місто вийшло на­зустріч Ісусові й, побачивши Його, благали, щоб Він залишив їхні око­лиці.  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Боже Слово, смиренно звернімося до нашого Господа зі своїми молитвами:
1. Молімося за нашого Папу Франциска, щоб Святий Дух допомагав йому ревно і мудро керувати Божою Церквою.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і завжди опікувався ним та обдарував миром.
3. Молімося за дітей та молодь, щоб під час літніх канікул вони не занедбували своїх християнських обов’язків.
4. Молімося за людей, які заплуталися у тенетах гріха, щоб вони з Божою допомогою побачили свою неправедність і через щиру покуту очистилися та повернулися до люблячого Отця.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь дав їм віковічне світло у Царстві вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували заповіді Христового Євангелія і своїм праведним християнським життям удостоїлися нагороди на небесах.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям, смертю та воскресінням переміг гріх та сатану, підтримуй нас у боротьбі із спокусами та охороняй від усякого зла святу Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.