Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 березня, неділя
18:02 Субота 0 418
6-03-2021, 18:02

Літургія на кожен день, 7 березня, неділя

(фіол) ІІІ Неділя Великого Посту  (День молитви за ненароджених дітей)
«Крамарів більше не буде в домі Господа сил». Ці пророчі слова пророка Захарії виповнилися в Єрусалимі у храмі. Ця подія є однією з тих, у яких Ісус вказує на те, що Він є Месією. Він цілковито змінює уяву про те, ким є Месія. Говорячи про зберігання вірності культові, згадує про своє Боже синівство. Сучасні Ісусові люди не розуміли Його і жадали знаку. Та навіть коли і бачили їх, не всі увірували. Увірувати в Ісуса можна тоді, коли повіримо тому, що Він проголошує і тому, що є написано у Святому Писанні.

АНТИФОН НА ВХІД
Очі мої  завжди звернені до Господа, * Він звільнить від сіті мої  ноги. * Зглянься і змилосердься надо мною, * бо я самотній і нещасний. (Пор. Пс 25 (24), 15-16)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого милосердя і доброти, Ти нам вказав як ліки для зцілення грішників піст, молитву та милостиню; † прийми наше смиренне визнання провин, які обтяжують наше сумління, * та піднеси нас у своєму милосерді. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 20, 1-17 (довше)
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Бог промовив усі ці слова, кажучи: «Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе із землі  Єгипетської, з дому неволі. Нехай не буде в тебе і нших богів, крім Мене. Не робитимеш собі ніякого тесаного кумира, ані подобини того, що вгорі, на небі, ні того, що внизу, на землі, ні того, що попід землею, в водах. Не падатимеш перед ними ниць і не служитимеш їм, бо Я – Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління тих, які  ненавидять Мене, і творю милосердя до тисячного покоління тим, які люблять Мене і бережуть заповіді Мої. Не прикликатимеш Імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикликає Його Ім’я марно. Пам’ятай на суботній день, щоб святити його. Шість днів працюватимеш і робитимеш всяке діло твоє. День же сьомий – відпочинок на честь Господа, Бога твого; не робитимеш ніякого діла сам, ані син твій, ані дочка твоя, ані раб твій, ані рабиня твоя; худоба твоя, ані чужинець, який перебуває в твоєму дворі. Бо шість днів творив Господь небо і землю й море, і все, що в них, а сьомого дня відпочив; тим і благословив Господь сьомий день і освятив його. Шануй твого батька і матір твою, щоб довголітній був ти на землі , яку Господь, Бог твій, дасть тобі. Не вбиватимеш. Не чинитимеш перелюбу. Не крастимеш. Не свідкуватимеш неправдиво на ближнього твого. Не жадатимеш дому ближнього свого; не жадатимеш жінки ближнього свого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані його осла, ані чого-небудь, що належало б ближньому твоєму». Слово Боже.
Або:
Вих 20, 1-3. 7-8. 12-17 (коротше)
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Бог промовив усі ці слова, кажучи: «Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе із землі Єгипетської, з дому неволі. Нехай не буде в тебе і нших богів, крім Мене. Не прикликатимеш Імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикликає Його Ім’я марно. Шануй твого батька і матір твою, щоб довголі тній був ти на землі, яку Господь, Бог твій, дасть тобі. Не вбиватимеш. Не чинитимеш перелюбу. Не крастимеш. Не свідкуватимеш неправдиво на ближнього твого. Не жадатимеш дому ближнього свого; не жадатимеш жінки ближнього свого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані його осла, ані чого-небудь, що належало б ближньому твоєму». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 8. 9. 10. 11
Лише у Тебе – слово життєдайне.
Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.
Лише у Тебе – слово життєдайне.
Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.
Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.
Більше від золота їх бажають – *
від безлічі каменів дорогоцінних,
вони за мед солодші, *
що з вощини стікає.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 1, 22-25
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корі нтян.
Брати! Юдеї вимагають чудес, а греки шукають мудрості. Ми ж провіщаємо розп’ятого Христа: для юдеїв – це предмет спотикання, а для язичників – безумство. А саме для покликаних – і юдеїв, і греків – Христа, Божу силу й Божу премудрість. Адже «немудре» Боже є розумні шим від людського, і «немічне» Боже є сильні шим від людського. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 2, 13-25
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Наближалася юдейська Пасха, й Ісус піднявся в Єрусалим. І знайшов у храмі тих, які  продають овець, волів і голубів, і міняльників грошей, які  там сиділи. Зробивши бича з мотузок, Він вигнав усіх із храму, й овець і волів, розсипав монети у міняльників, а столи поперевертав. А тим, які  продавали голубів, сказав: «Забері ть їх зві дси! Не робіть дому Мого Отця домом торгівлі!» Згадали Його учні, що написано: «Ревність до Твого дому з’їдає Мене!» У ві дповідь на це юдеї запитали Його: «Яке знамення покажеш нам, що таке Ти робиш?» Відпові в Ісус і сказав їм: «Зруйнуйте цей храм, – і за три дні Я підніму його». Тоді  юдеї сказали: «Сорок шість років будувався цей храм, а Ти за три дні піднімеш його?» Він же говорив про храм свого тіла. Коли Він воскрес із мертвих, то згадали Його учні, що Він це говорив, – тож повірили і Писанню, і слову, яке сказав Ісус. А коли Він був у Єрусалимі на святі Пасхи, то багато людей, пові рили в Його Ім’я, побачивши ті знамення, які  Він творив. Сам же Ісус не звірявся їм, бо Він знав усіх і не мав потреби, щоби хтось свідчив про людину, адже сам знав, що було в людині. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Хто не виконує Божих заповідей, той не може бути праведним; просімо Бога, щоб світ пізнав ці заповіді та жив згідно з ними:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди вірно виконувала заповіді, які Бог дав для блага людини.
2. Молімося за сповідаючих священиків, щоб вони терпеливо допомагали вірним повернутися на дорогу Господніх заповідей.
3. Молімося за батьків та вихователів, щоб своїм життям вони давали добрий приклад дітям та молоді.
4. Молімося за людей, які відійшли від Бога, щоб вони у таїнстві Покаяння очистили храми своїх сердець.
5. Молімося за померлих, які не встигли повністю спокутувати свої земні гріхи, щоб Господь очистив їх і дарував їм вічне щастя на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми берегли свої душі в чистоті та протистояли всякому, навіть найменшому, гріху.
Господи Ісусе Христе, Ти так рішуче очистив єрусалимський храм від корисливих лицемірів, благоволи й сьогодні очистити свою Церкву від усякої скверни і допоможи нам жити згідно з Твоїми заповідями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Цією жертвою, Господи, вчини милостиво, щоб ми, які просимо про відпущення власних провин, * навчилися пробачати нашим ближнім. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-8

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Навіть пташина знаходить собі хатку, і ластівка собі гніздечко, * куди класти своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, * Царю мій і Боже мій! * Щасливі ті, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе славлять!

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Отримавши завдаток небесної таємниці і вже на землі поживлені небесним хлібом, † смиренно просимо Тебе, Господи, * щоб те, що здійснюється в нас у тайні, довершилося у діянні. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Направляй, Господи, серця Твоїх вірних і обдаруй щедро своїх слуг благодаттю, † щоб вони, кохаючи Тебе і ближніх, * повністю виконали Твої заповіді. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.