Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 липня, четвер
19:00 Середа 0 468
8-07-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 9 липня, четвер

(зел) Четвер ХІV звичайного тижня
Від часів ІІ Ватиканського Собору Святий Дух покликав багато нових спільнот і надихнув пап, щоб викликали запал до євангелізації світу. Євангелізація відбувається по-різному. Одна з форм, в котрій багато хто вже брав участь, є саме ця, найпростіша: безпосереднього проповідування Євангелія, йдучи у світ по двоє, повністю довіряючи Божому Провидінню.
Або (черв) довільний спомин свв. АВГУСТИНА ЖАО РОНГА, пресвітера і сподвижників, мучеників
Народився св. Августин у 1746 році в Китаї. Був імператорським військово- службовцем, навернувся у християнство і прийняв священицький сан. У 1815 році св. Августин загинув мученицькою смертю за віру і проповідування Євангелія. Цього дня також споминаються численні мученики Божої Церкви: єпископи, пресвітери, ченці, черниці та миряни різного віку і з різних околиць Китаю, які словом і вчинком дали свідчення своєї вірності Христові.
Спільні Меси: про багатьох мучеників  (стор. 119).

АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти у своєму чудесному Провиді нні зміцнив Твою Церкву сповідуванням віри святих мучеників Августина і сподвижників; † вчини, щоб Твій народ, вірний у виконуванні довіреної йому місії, * втішався повною свободою і давав світові свідчення правди. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 11, 1-4. 8в-9
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Коли Ізраїль був дитятком, Я полюбив його, і з Єгипту покликав Я Мого сина. Що більше Я їх кликав, то більш вони відходили від Мене. Вони Ваалам жертви приносили, кадили перед різьбленими ідолами. Я сам, Я вчив Єфраїма ходити, брав їх за руки, але вони не розуміли, що це Я доглядав їх. Я притягав їх людськими узами, – узами любові. Я був для них, наче той, хто підносить дитя до своєї щоки. Я нахилявсь над ними й давав їм їсти. Серце Моє обернулось в Мені, зворушився увесь жаль Мій. Не виконаю палаючого гніву Мого, не буду нищити більш Єфраїма, бо Я – Бог, не людина; Святий посеред тебе; Я не вломлюся в місто». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2аб і 3в.  15-16
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Пастирю Ізраїля, *
Прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 7-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Ідіть і пропові дуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне. Хворих оздоровляйте, мертвих воскрешайте, прокажених очищайте, бісів виганяйте; даром отримали – даром давайте. Не здобувайте собі ні золота, ні срібла, ні мідяків у ваші пояси, ні подорожньої торби у дорогу, ні двох одежин, ні сандалів, ні палиці; бо робітник вартий свого утримання. А коли ввійдете в якесь місто чи село, розпитайте, хто там є достойний; і там залишайтеся, доки не вийдете. Входячи ж до дому, вітайте його, і якщо дім буде достойний, нехай зійде ваш мир на нього; якщо ж не буде достойний, ваш мир нехай повернеться до вас. І як хто не прийме вас і не послухає ваших слів, то, виходячи з дому чи з того мі ста, обтрусіть пил з ваших ніг. Воістину кажу вам: легше буде землі  Содомській і Гоморській у день суду, ніж тому місту». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У світ, який прагне матеріальних благ, Ісус послав апостолами вбогих рибалок; молімося за Церкву та світ:
1. Молімося за священиків, нехай вони відважно проповідують світові вчення про Бога і вічне спасіння.
2. Молімося за керівників нашої Батьківщини, щоб вони виконували своє служіння ревно, жертовно і з любов’ю до Бога та України.
3. Молімося за батьків, щоб вони з перших років життя навчали своїх дітей істин святої віри.
4. Молімося за катехетів, щоб вони відповідально ставилися до своїх обов’язків і пам’ятали, що, служачи людям, вони служать самому Богові.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Бог, очистивши їх від усякої плями беззаконня, прийняв їх до свого Царства справедливості і миру.
6. Молімося за нас самих, щоб своїми словами і вчинками ми наближали людям Христа.
Господи Ісусе Христе, смиренно просимо Тебе: вислухай наші смиренні молитви і благоволи сповнити їх у своєму великому милосерді. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.