Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 липня, вівторок
17:57 Понеділок 0 1 083
8-07-2019, 17:57

Літургія на кожен день, 9 липня, вівторок

(зел) Вівторок ХІV звичайного тижня
Місія проголошення, оздоровлення і звільнення від зла, яку виконував на землі наш Господь, була Ним самим передана Церкві. І так само, як тоді, так і тепер буває оскаржена. Незважаючи на це, до сьогоднішнього дня Ісус діє, послуговуючись людьми, яких Він сам вибрав, покликав і послав. Ми всі покликані до того, щоб прийняти різноманітну участь у цій місії. Наприклад, через молитву про покликання.
Або (черв) довільний спомин свв. АВГУСТИНА ЖАО РОНГА, пресвітера і сподвижників, мучеників
Народився св. Августин у 1746 році в Китаї. Був імператорським військово- службовцем, навернувся у християнство і прийняв священицький сан. У 1815 році св. Августин загинув мученицькою смертю за віру і проповідування Євангелія. Цього дня також споминаються численні мученики Божої Церкви: єпископи, пресвітери, ченці, черниці та миряни різного віку і з різних околиць Китаю, які словом і вчинком дали свідчення своєї вірності Христові.
Спільні Меси: про багатьох мучеників


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти у своєму чудесному Провидінні зміцнив Твою Церкву сповідуванням віри святих мучеників Августина і сподвижників; † вчини, щоб Твій народ, вірний у виконуванні довіреної йому місії, * втішався повною свободою і давав світові свідчення правди. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 32, 23-33
Читання з Книги Буття.
Тієї ночі Яків устав, узяв обох своїх жінок та обох своїх слугинь та й одинадцять своїх дітей і перейшов по­тік Яббок. І взяв їх, і перевів через потік; також перевів усе, що мав. І залишився Яків сам. Тоді хтось боровся з ним аж до світанку. Та бачивши, що не переможе його, доторкнувся суглобу його стегна, й суглоб Якового стегна звихнувся, коли він боровся з ним. І каже той: «Пусти мене, бо вже сходить зоря». А Яків відповів: «Не пущу тебе, хіба що поблагосло­виш мене». А цей спитав його: «Як тобі на ім’я?» Він і каже: «Яків». Тоді той відповів: «Не Яків буде більш твоє ім’я, а Ізраїль, бо ти змагався з Богом і з людьми та й переміг!» Тоді Яків спитав його: «Скажи мені твоє ім’я?» А цей відповів: «Чого питаєш про моє ім’я?» І побла­гословив його на тому місці. Тому Яків назвав це місце Пеніел, кажучи: «Я бачив Бога обличчям в обличчя і збережена душа моя». І сонце зійшло йому, як він пройшов Пеніел; але він кульгав на стегно. Ось тому сини Ізраїля і по цей день не їдять стегнового м’яса, що на суглобі стегна, бо Він доторкнувся Якового суглобу стегна, до стегнового м’яса. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 17, 1. 2-3а. 3бвг. 6-7. 8 і 15
У моїй правді лик я Твій побачу.
Господи, вислухай мою правду, *
зверни увагу на моє благання,
прислухайся до моєї молитви *
з уст нелукавих.
Нехай вийде присуд для мене від Твого обличчя, *
і Твої очі праведність побачать.
Ти випробував моє серце, *
уночі навідав.
Ти піддав мене вогненній пробі *
і не знайшов нічого злого.
Я вирішив, що мої уста не будуть грішити *
у людських справах.
Я кличу до Тебе, бо Ти мене вислухаєш, Боже. *
Прихили до мене своє вухо і почуй мій голос.
Пошли свою дивовижну милість, †
Ти, що спасаєш тих, які надіються на Тебе, *
від тих, які чинять опір Твоїй правиці.
Хорони мене, як зіницю ока, *
сховай мене в крил Твоїх тіні.
А я в праведності з’явлюся перед Твоїм обличчям *
і, пробудившись, Твоїм виглядом насичусь.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Пастир добрий.
І Я знаю своїх, і Мої Мене знають.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 32-38

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу при­ве­ли до Ісуса німого чолові ка, біснуватого. Коли був вигнаний біс, німий за­говорив. І здивувалися люди, пе­ремовляю- чись: «Ніколи не було та­кого в Ізра їлі!» А фарисе ї говорили: «То кня­зем бісі вським виганяє Він бі сів». Ісус обходив усі  міста й села, на­вчаючи в ї хніх синагогах, про­пові дуючи Євангеліє Царства й зці люючи всяку недугу і всяку хво­робу. Побачивши ж юрби, Він зми­лосердився над ними, оскі льки були втомлені та розпорошені, наче ві вці, які  не мають пастуха. Тоді  каже Ісус свої м учням: «Жнива великі, а робітникі в мало. Тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітникі в на свої  жнива». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос у сьогоднішньому Слові сказав: “Жнива великі, а робітників мало”; молімося сьогодні за нові  добрі покликання до праці на ниві Церкви:
1. Святіший Отець є найвищим пастирем Церкви; молімося за його здоров’я, щоб він мав достатньо сил для своєї апостольської праці.
2. Священики, за велінням Христа, навчають віри і уділяють святих таїнств; молімося, щоб їхній дух палав ревністю та невтомністю.
3. Внутрішні негаразди та війни роблять нещасливими бага- тьох людей; молімося, щоб Господь обдарував усі держави світу істинним миром і злагодою.
4. В багатьох католицьких країнах відчувається нестача священиків; молімося, щоб Церква в цих країнах відродилася, і щоб ніде не бракувало проповідників Божого Слова.
5. Душі в чистилищі потребують наших молитов; молімося, щоб Господь почув наші прохання і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Ми зібралися навколо вівтаря нашого Пастиря, Ісуса Христа; молімося, щоб, слухаючи Слово Боже та приймаючи Тіло і Кров Господні, ми ставали з дня на день святішими.
Всемогутній вічний Боже, поглянь на свою паству і помилуй свій народ; нехай під Твоєю опікою дні наші будуть спокійними, а земне життя веде до небесного щастя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.