Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 листопада, неділя
18:01 Субота 0 790
28-11-2020, 18:01

Літургія на кожен день, 29 листопада, неділя

(фіол) І Неділя Адвенту  (Рік “Б”)
Сьогодні розпочинаємо адвентовий період, час очікування. Марія переживає останній місяць вагітності. Втілення вже зачалось вісім місяців тому. І Слово стало тілом... Разом з Марією можемо прожити цей місяць, що нас відділяє від Різдва. Нехай Господь розірве нашу замкнутість у земних справах і зійде в життя кожної людини. Нехай наші гріхи не будуть перешкодою духовного оживлення. Боже батьківське обличчя вже засяяло для людей в Ісусі Христі.

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе, Господи, підношу мою душу, * о Боже мій, на Тебе покладаюсь, не дай, щоб я осоромивсь! * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Бо ніхто з тих, що на Тебе чекають, * не осоромиться. (Пор. Пс 25 (24), 1-3)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  дай  Твоїм  вірним  прагнення вийти з праведними вчинками назустріч Твоєму Христові, який приходить, † і дозволь заслужити їм, зібраним по Його правиці, * на посідання Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 63, 16б-17. 19б; 64, 2б-7 (Вульг.)
Читання з Книги пророка Ісаї.
Ти, Господи, – наш Отець, «наш Викупитель» – споконвіку Твоє Ім’я. Чому, о Господи, Ти допустив, щоб ми блукали далеко від Твоїх доріг, щоб закам’яніло наше серце, Тебе більше не боялось? Повернися з любові до слуг Твоїх, до колін Твого спадкоємства! О коли б Ти прорвав небеса і зійшов, гори розтанули б перед Тобою! І Ти зійшов, і від Твого обличчя здригнулися гори. Одвіку не чувано, ніяке вухо не чуло, ніяке око не бачило і ншого Бога, крім Тебе, який би стільки вчинив для тих, хто на Нього уповає. Ти йдеш назустріч тим, хто радо чинить справедливість, і тим, хто пам’ятає про Твої  дороги. Та ось Ти розгнівився, бо ми згрішили проти Тебе віддавна і потребуємо спасіння. Всі ми були, немов нечисті, немов занечищена одежа – вся наша справедливість. Усі  ми зів’яли, мов те листя; наші беззаконня несуть нас геть, неначе вітер. Немає нікого, хто би взивав Ім’я Твоє, хто би пробуджувався, щоб Тебе триматись, бо Ти сховав від нас Твоє обличчя і видав нас у руки нашого беззаконня. Тим часом, Господи, це Ти наш Отець! Ми – глина, а Ти – наш гончар, і всі ми – діло Твоє ї руки. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2аб і 3в. 15-16. 18-19
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Пастирю Ізраїля, *
прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння.
Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.
Нехай буде Твоя рука на людині Твоєї правиці, *
на сині людському, якого Ти зміцнив для себе.
Тож ми не відступимо від Тебе; *
Ти нас оживиш, – і ми Твоє Ім’я будемо прикликати.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 1, 3-9
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа! Завжди дякую моєму Богові за вас і за благодать Божу, дану вам у Христі  Ісусі, що в Ньому ви збагатилися всім: усяким словом і всяким знанням. Оскільки свідчення Христа утвердилося у вас, тому вам, які очікуєте явлення нашого Господа Ісуса Христа, не бракує жодної харизми. Він і зміцнить вас до кінця бути бездоганними в день Господа нашого Ісуса Христа. Ві рним є Бог, який покликав вас до спі льності з Його Сином – Ісусом Христом, нашим Господом. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 13, 33-37
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Глядіть же, пильнуйте, бо не знаєте, коли той час настане. Як той чоловік, який, виїжджаючи далеко, залишив свій дім, дав своїм слугам владу, кожному його діло, а сторожеві наказав пильнувати. Тому пильнуйте, бо не знаєте, коли господар дому прийде: чи увечері, чи в половині ночі, чи як заспіває півень, чи вранці, щоб коли несподі вано прийде, не знайшов вас сплячими. А що Я вам кажу, кажу всім: Пильнуйте!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Починаючи новий літургійний рік Адвентом, тобто пері одом приготування на пришестя Господа, смиренно Його просімо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Євангеліє, вміла явити людству щастя зустрічі з Христом у вічному житті.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він якнайплідніше керував Церквою і зміг відкрити для Христа кордони держав та людські серця.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права людей і не чинили їм перешкод у поклонінні Господу Богу.
4. Молімося за молодь, щоб вона, розпочинаючи самостійне життя, вміла знайти істинний і найглибший його сенс та вартість.
5. Молімося за помираючих, для яких цей Адвент є часом приготування на зустріч із Христом-Суддею, щоб вони добре приготувалися до цієї зустрічі.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб ми у повноті радості зустрілися з Христом, коли Він прийде судити живих і мертвих.
Господи, Ти є початком і звершенням усього, прийми наші прохання, котрі ми возносимо до Тебе, розпочинаючи період Адвенту, і благоволи прийняти нас з любов’ю на порозі ві чності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які  ми жертвуємо Тобі  з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служі ння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь дасть щастя, * і земля наша дасть урожай свій. (Пс 85 (84), 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.