(зел) Середа ХХV звичайного тижня
До проповідування Євангелія покликані не тільки священики, єпископи, диякони, ченці та черниці. До євангелізації покликані також і миряни. Священик проповідує в храмі, на катехезі. Але справжня війна зі злом і труднощами починається після виходу з храму. І власне тоді миряни можуть показати свою вірність Христу. І власне тоді миряни можуть стати Апостолами Ісуса. Можуть нести Його в родинний дім, до місця праці, до друзів. Своїм словом і життям ми повинні нести Ісуса тим людям, які є далеко від Нього, або Його не знають. Ми всі є Апостолами, тобто посланцями.
Або (черв) довільний спомин свв. КОСЬМИ і ДАМ’ЯНА, мучеників
Святі Косьма і Дам’ян, за переказами, були лікарями, які безкорисливо лікували бідних. Загинули мученицькою смертю у ІІІ столітті в Кирі. На їхніх могилах відбувалися численні зцілення, тому їхній культ швидко охопив християнський Схід і досяг Заходу. Вони є покровителями лікарів і аптекарів.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 114)
АНТИФОН НА ВХІДДо проповідування Євангелія покликані не тільки священики, єпископи, диякони, ченці та черниці. До євангелізації покликані також і миряни. Священик проповідує в храмі, на катехезі. Але справжня війна зі злом і труднощами починається після виходу з храму. І власне тоді миряни можуть показати свою вірність Христу. І власне тоді миряни можуть стати Апостолами Ісуса. Можуть нести Його в родинний дім, до місця праці, до друзів. Своїм словом і життям ми повинні нести Ісуса тим людям, які є далеко від Нього, або Його не знають. Ми всі є Апостолами, тобто посланцями.
Або (черв) довільний спомин свв. КОСЬМИ і ДАМ’ЯНА, мучеників
Святі Косьма і Дам’ян, за переказами, були лікарями, які безкорисливо лікували бідних. Загинули мученицькою смертю у ІІІ столітті в Кирі. На їхніх могилах відбувалися численні зцілення, тому їхній культ швидко охопив християнський Схід і досяг Заходу. Вони є покровителями лікарів і аптекарів.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 114)
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.
КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, на славу Твою ми споминаємо святих мучеників Косьму і Дам’яна. † Твоє провидіння обдарувало їх вічною славою, * а нам воно нехай безустанно допомагає. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 30, 5-9
Читання з Книги Приповідок.
Кожне слово Боже випробуване; Він – щит для тих, хто в Нього захисту шукає. До слів Його не додавай нічого, а то Він тобі докорятиме й за брехуна вважатиме. Двох речей прошу я в Тебе, не відмов мені їх, доки не умру я: неправду та брехливе слово віддали від мене; не давай мені ані злиднів, ані багатства, подай мені лиш достатнього хліба, щоб я, наситившись, тебе не зрікся, та не сказав: «Хто такий Господь?» – або, збіднівши, не став красти та не безчестив Імені Бога мого. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 29 і 72. 89 і 101. 104 і 163
Слово Господнє – світоч моїм крокам.
Відверни від мене шлях неправди, – *
помилуй мене за Твоїм законом.
Закон Твоїх уст – для мене добрий *
кращий за безліч золота і срібла.
Господи, Твоє слово навіки *
залишається незмінним на небі.
Я стримую свої ноги від усякого поганого шляху, *
щоби дотримуватися Твого слова.
Через Твої заповіді я отримав розуміння, *
тому я зненавидів всяку дорогу неправди.
Я зненавидів неправду, – вона стала мені огидна, *
а Твій закон полюбив я.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 1-6
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус покликав Дванадцятьох і дав Він їм силу і владу над усіма бісами та оздоровляти від хвороб. І послав Він їх проповідувати Боже Царство й оздоровляти недужих. І сказав Він їм: «Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ні двох одежин не майте. І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти відходьте. А як хто не прийме вас, то, виходячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг – на свідчення проти них». Розійшовшись, вони ходили по селах, звіщаючи Євангеліє та оздоровлюючи всюди. Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа силою Святого Духа підтримувати святу Церкву та її дітей, які в сучасному світі продовжують місію апостолів:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, уповаючи на слова Христа, не зважала на труднощі та перепони і проповідувала Євангеліє всім народам.
2. Молімося за місіонерів, щоб їхня апостольська діяльність сприяла зміцненню миру й співпраці між народами.
3. Молімося за нові, численні місійні покликання, щоб Блага Вість про Христа проповідувалася всім людям.
4. Молімося за катехетів-мирян, щоб своєю працею вони допомагали священикам, а Господь благословляв усі їхні благі починання.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і обдарував вічним спочиванням у Христі.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не нарікали на бідність, але, вдивляючись в убогого Христа, покладалися на Боже Провидіння.
Всемилостивий Отче, підтримуй свої ми благодатями працю своїх слуг, священиків і місіонерів, і вчини, щоб ми своїм праведним життям були для світу апостолами Твого миру. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії