Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 вересня, середа

Літургія на кожен день, 26 вересня, середа

(зел) Середа ХХV звичайного тижня
До проповідування Євангелія покликані не тільки священики, єпископи, диякони, ченці та черниці. До євангелізації покликані також і миряни. Священик проповідує в храмі, на катехезі. Але справжня війна зі злом і труднощами починається після виходу з храму. І власне тоді миряни можуть показати свою вірність Христу. І власне тоді миряни можуть стати Апостолами Ісуса. Можуть нести Його в родинний дім, до місця праці, до друзів. Своїм словом і життям ми повинні нести Ісуса тим людям, які є далеко від Нього, або Його не знають. Ми всі є Апостолами, тобто посланцями.
Або (черв) довільний спомин свв. КОСЬМИ і ДАМ’ЯНА, мучеників
Святі Косьма і Дам’ян, за переказами, були лікарями, які безкорисливо лікували бідних. Загинули мученицькою смертю у ІІІ столітті в Кирі. На їхніх могилах відбувалися численні зцілення, тому їхній культ швидко охопив християнський Схід і досяг Заходу. Вони є покровителями лікарів і аптекарів.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 114)


АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, на славу Твою ми споминаємо святих мучеників Косьму і Дам’яна. † Твоє провидіння обдарувало їх вічною славою, * а нам воно нехай безустанно допомагає. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 30, 5-9
Читання з Книги Приповідок.
Кожне слово Боже випробуване; Він – щит для тих, хто в Нього захисту шукає. До слів Його не додавай нічого, а то Він тобі докорятиме й за брехуна вважатиме. Двох речей прошу я в Тебе, не відмов мені їх, доки не умру я: неправду та брехливе слово віддали від мене; не давай мені ані злиднів, ані багатства, подай мені лиш достатнього хліба, щоб я, наситившись, тебе не зрікся, та не сказав: «Хто такий Господь?» – або, збіднівши, не став красти та не безчестив Імені Бога мого. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 29 і 72. 89 і 101. 104 і 163
Слово Господнє – світоч моїм крокам.
Відверни від мене шлях неправди, – *
помилуй мене за Твоїм законом.
Закон Твоїх уст – для мене добрий *
кращий за безліч золота і срібла.
Господи, Твоє слово навіки *
залишається незмінним на небі.
Я стримую свої ноги від усякого поганого шляху, *
щоби дотримуватися Твого слова.
Через Твої заповіді я отримав розуміння, *
тому я зненавидів всяку дорогу неправди.
Я зненавидів неправду, – вона стала мені огид­на, *
а Твій закон полюбив я.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 1-6

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус покликав Дванадцятьох і дав Він їм силу і владу над усіма бісами та оздоровляти від хво­роб. І послав Він їх проповідувати Боже Царство й оздоровляти не­ду­жих. І сказав Він їм: «Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хлі­ба, ні грошей, ні двох одежин не май­те. І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти відходьте. А як хто не прийме вас, то, ви­ходячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг – на свідчення проти них». Розійшовшись, вони ходили по селах, звіщаючи Євангеліє та оздоровлюючи всюди. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа силою Святого Духа підтримувати святу Церкву та її дітей, які в сучасному світі продовжують місію апостолів:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, уповаючи на слова Христа, не зважала на труднощі та перепони і проповідувала Євангеліє всім народам.
2. Молімося за місіонерів, щоб їхня апостольська діяльність сприяла зміцненню миру й співпраці між народами.
3. Молімося за нові, численні місійні покликання, щоб Блага Вість про Христа проповідувалася всім людям.
4. Молімося за катехетів-мирян, щоб своєю працею вони допомагали священикам, а Господь благословляв усі їхні благі починання.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і обдарував вічним спочиванням у Христі.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не нарікали на бідність, але, вдивляючись в убогого Христа, покладалися на Боже Провидіння.

Всемилостивий Отче, підтримуй свої ми благодатями працю своїх слуг, священиків і місіонерів, і вчини, щоб ми своїм праведним життям були для світу апостолами Твого миру. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії