Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храмове свято на честь Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії у Гвоздаві
15:14 Неділя 0 751
21-06-2020, 15:14

Храмове свято на честь Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії у Гвоздаві

21 червня 2020 р. парафія Непорочного Серця, розташована в с. Гвоздава Бердичівського р-ну Житомирської обл., відзначила храмове свято Пресвятої Діви Марії.

Цієї парафією опікуються брати босі кармеліти з Бердичева. Нині у Гвоздаві завершується будівництво їхнього монастиря та реколекційного дому. Також у цьому мальовничому селищі вже декілька років поспіль відбуваються Кармелітські дні молоді.


З нагоди парафіяльного свята відбулася Урочиста Літургія, яку очолив єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії. Йому співслужили брати босі кармеліти на чолі з делегатом Краківської провінції Ордену босих кармелітів в Україні отцем Юзефом Кухарчиком OCD та настоятелем парафії у Бердичеві та Гвоздаві отцем Рафаїлом Мишковським OCD, а також були присутні: декан Бердичівського деканату, настоятель парафії святого Марко у Бердичеві отець Андрій Ковалевський та вікарій парафії святої Варвари у Бердичеві отець Сергій Серебровський. Від братів босих кармелітів за парафію у Гвоздаві відповідальним є отець Петро Гершевич OCD.

Через продовження карантину Свята Меса відбулася на вулиці перед храмом із дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм. Також цього року через карантин не було організованого виїзду парафіян із Бердичева на урочистість до Гвоздави.


У проповіді єпископ Віталій Кривицький, роздумуючи щодо свята Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії, дав можливість поміркувати кожному вірянину, яким має бути його серце у світі, де ми нині проживаємо.

 «Сьогодні ми згадуємо Пресвяту Діву Марію у її Непорочному Серці. Ми згадуємо людину, яка прийшла у цей зруйнований світ, котрий через Князя Темряви прямує до порочності, тобто її, як магнітом, тягне до всього вадливого. Вона прийшла в цей світ і показала, що можна жити інакше. Показала, що інколи трапляються ситуації, як тоді, на Пасху, коли загубили Ісуса. Це був день надзвичайного випробування.
Не стоїть питання про те, вчиняти чи не вчиняти гріх. Воно стосується дуже чутливого серця, непорочного, святого, яке має ставлення до Божого слова і сприймає його інакше, ніж це робить серце хтиве. Марія навела нам приклад того, як налаштоване серце саме тої миті… Господь сказав: «Будьте святими, бо Я є святим!» І завдання кожного з нас – шукати саме той напрям, саме ту хвилю незалежно від того, якими є вітер та погода. Тримати своє серце непорочним, налаштованим на Бога (ба більше: тримати своє серце як оселю Бога, Який у ній перебуває, промовляє, допомагає, а не лише зцілює, коли людина мусить звернутися до Бога», – зазначив проповідник.


Після Євхаристії відбулася урочиста процесія з Пресвятими Дарами затишними вуличками села.

Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.