Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Юрковіч: здоров'я – спільне добро, що вимагає солідарності міжнародної спільноти
10:05 Середа 0 514
20-05-2020, 10:05

Архієпископ Юрковіч: здоров'я – спільне добро, що вимагає солідарності міжнародної спільноти

Виступаючи під час Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я Представник Апостольського Престолу наголосив, що пандемія підтвердила взаємозалежність між націями. Він розповів про заходи Католицької Церкви, спрямовані на боротьбу з Covid-19 та висловив підтримку заклику Генерального Секретаря ООН щодо «негайного глобального припинення вогню у всіх куточках світу».
Про це повідомляє Vatican News.

Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН в Женеві, архієпископ Іван Юрковіч взяв участь в 73-тій сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я, що в онлайн режимі відбувалася 18 і 19 травня 2020 року.

Солідарність в подоланні лиха

У своїй доповіді ватиканський дипломат підкреслив важливість зусиль, яких докладає міжнародна спільнота для того, аби спонукати до реагування на надзвичайну ситуацію у всіх частинах світу. «Ця безпрецедентна ситуація, – зазначив він, – проливає нове світло на взаємозалежність між націями, зокрема, на необхідність розглядати здоров'я як основне спільне добро, що вимагає солідарності та скоординованих дій на глобальному рівні».

Архієпископ додав, що, прислухаючись до заклику Папи Франциска, Апостольський Престол постійно наполягає на тому, аби надати необхідну допомогу найуразливішим верствам населення. Багато країн потерпають від наслідків цієї кризи, що може спричинити голод та нестабільність, особливо в тих регіонах, які вже постраждали від інших надзвичайних ситуацій.

Внесок Церкви у боротьбу проти пандемії

Представник Апостольського Престолу вказав на заходи, яких вживає Католицька Церква для боротьби з пандемією: приблизно 5 тисяч католицьких лікарень і 16 тисяч диспансерів доповнюють діяльність державних медичних закладів, аби всі, хто цього потребує, особливо, найбідніші й найбільш марґіналізовані, могли отримати медичну допомогу. Від початку спалаху пандемії багато чернечих згромаджень, парафій та священиків перебувають на передовій, опікуючись зараженими та їх родинами.

Доповідач додав, що Апостольський Престол зобов’язався зробити свій внесок у Фонд надзвичайних ситуацій ВООЗ для постачання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для медичних працівників і вже направив фінансову допомогу в різні регіони, які потребують невідкладної допомоги. Власне, для зміцнення участі Церкви в цих спільних зусиллях Святіший Отець нещодавно створив Ватиканську комісію Covid-19, що вже розпочала декілька проектів для надання допомоги тим групам населення, які найбільше постраждали від пандемії.

Припинити вогонь у всіх частинах світу

Архієпископ Юрковіч наголосив, що певні рішення, які приймаються в цей період на міжнародному рівні, матимуть важливий вплив на фізичне та психічне здоров'я населення, яке ще до пандемії жило в складних гуманітарних обставинах. В цьому контексті, від імені Апостольського Престолу, він висловив рішучу підтримку закликові Генерального Секретаря ООН щодо «негайного глобального припинення вогню у всіх куточках світу», що означає також припинення всіх форм ворожнечі, сприяння створенню шляхів гуманітарної допомоги, відкритості до дипломатії та уважності до тих, хто перебуває в ситуаціях великої уразливості. Він також вказав на необхідність послаблення міжнародних санкцій, що ускладнюють надання підтримки громадянам тих країн, на яких вони накладені.

На завершення ватиканський дипломат поділився сподіваннями Папи Франциска на те, що посилені науково-медичні дослідження, спрямовані на пошук вакцини та лікування Covid-19, дозволять кожній інфікованій людині у будь-якій частині світу отримати необхідну медичну допомогу.

Нагадуємо, архієпископ Іван Юркович у 2004-2011 рр. був Апостольським нунцієм в Україні. Від 2011 р. призначений Апостольським нунцієм в Росії та Узбекистані. Від лютого 2016 р. - Постійний спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН у Женеві та Всесвітній торгівельній організації.    
Новини зі світу 09:01 Середа 0 108 Папа єзуїтам: свобода і відмінність лякають, будьмо близькими до Божого люду Під час спілкування зі співбратами-єзуїтами, які служать в Словаччині, Папа Франциск вказав на необхідність не боятися свободи, підкреслив небезпеку ідеологій, далеких від конкретного життя людей, та наголосив на душпастирському стилі наближення до Божого люду.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.