Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Палья: після пандемії єдине можливе майбутнє – це братерство

Архієпископ Палья: після пандемії єдине можливе майбутнє – це братерство

В нещодавно опублікованій електронній книзі «Пандемія і братерство. Сила людських зв’язків відкриває майбутнє» архієпископ Вінченцо Палья, Президент Папської Академії «За життя», говорить про «антивірус солідарності» та вказує на важливість молитви взивання до Бога.
Про це повідомляє Vatican News.

Пандемія показала нам нашу людську вразливість. Також і суспільство з його структурами, які ми створили, аби захистити своє життя, виявилися вразливими. Як зазначає Президент Папської Академії «За життя» архієпископ Вінченцо Палья, єдина перспектива на майбутнє – це суспільство побудоване на братерстві та солідарності, що є християнськими цінностями, але, одночасно, засадами, що гарантують виживання людства. Про це він говорить у своїй нещодавно опублікованій книзі «Пандемія і братерство. Сила людських зв’язків відкриває майбутнє», в якій розкриваються теми етики й культури стосовно періоду після пандемії.

Вірус індивідуалізму

Коментуючи свою книгу в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News, архієпископ Вінченцо Палья пригадав слова Папи Франиска, які він промовив під час молитви на площі Святого Петра 27 березня 2020 року: «Ми думали, що можемо залишатися здоровими в хворому світі». Автор книги зазначив, що тим вірусом, який існував ще перед коронавірусом, є індивідуалізм та самотність, яку він породжує.

«Коронавірус – це молекула, навіть не жива, це паразит, який за короткий час поставив на коліна всіх і все, показуючи, що, якщо ми не визнаємо уразливість, то вкінці терпимо наслідки цього», – пояснив архієпископ, додаючи, що гордість призводить до трагічних наслідків, тому постає нагальна потреба відмовитися від індивідуалізму.

Братерсто в основі людських стосунків

Президент Папської Академії «За життя» вказав на тісний зв’язок, що поєднує всіх людей: дія одної людини завжди позитивно чи негативно впливає на інших.

“Саме тому, – пояснив він, – якщо політичні, економічні, соціальні чи індивідуальні рішення не беруть до уваги універсальне бачення спільного добра чи братерства, то вони ризикують завдати тільки шкоди.”

Братерство, за словами архієпископа, повинно керувати всіма рішеннями в стосунках між народами, між членами різних спільнот та між людиною і створінням.

Одна з причин пандемії, на думку багатьох, полягає в забрудненні довкілля. «Велика кількість померлих серед літніх людей, що перебувають в пансіонатах для похилих віком, – додав він, – це результат знищення стосунків між поколіннями. Ми продовжили тривалість життя, і це прекрасно, але тих людей, яким ми зробили цей дар, ми помістили в місця “доживання”, певним чином подвоюючи жорстокість».

Взивати до Бога в час лиха

В книзі «Пандемія і братерство. Сила людських зв’язків відкриває майбутнє» автор приділяє велику увагу духовному оздоровленню і цитує 13, 22, 130 та 143 Псалми, в яких псалмоспівець взиває до Господа. Він зазначив, що символом цього періоду може бути образ розп’ятого Христа, що взиває до Бога. Взивання до Господа про допомогу також було центром молитви Папи Франциска на безлюдній площі святого Петра 27 березня цього року. Архієпископ Вінченцо Палья пояснив, що юдейсько-християнська традиція залишила велику спадщину молитви взивання до Бога. За його словами, Книгу Псальмів можна розглядати як путівник в людських страхах, стражданнях та переживаннях.

На завершення архієпископ розповів про випадок з життя його приятеля рабина Риму Еліо Тоаффа. Від самого дитинства батько майбутнього рабина радив йому завжди носити із собою Книгу Псалмів, бо в ній немовби зібране все життя. В часи переслідування євреїв Еліо схопили і мали розстріляти. Він попросив дозволу перед смертю прочитати псалом і коли почав його проказувати, один із солдатів несподівано дав йому можливість втекти. «Я вважаю, – додав архієпископ Вінченцо Палья, – що в цей період Книга Псалмів може бути надзвичайним путівником, і не тільки для віруючих».
Інтерв'ю Кардинал Фаррел: вчитися й вчити дітей слухати Святого Духа під час пандемії Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя пояснює причини відкладення важливих церковних заходів та наголошує на важливості сім’ї як місця, де потрібно вчитися позбуватися егоїзму та слухати Святого Духа.