Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Скарб серед підопічних братів альбертинців
12:10 Понеділок 0 86
2-12-2019, 12:10

Скарб серед підопічних братів альбертинців

У Теологічному Інституті ім. св. Йосифа Більчевського 29-30 листопада відбувалась виставка графіки Вадима Молчанова на тему: "Трагедія 1932-1933 років". 
На початку зі словом до присутніх звернувся отець Пйотр Бжеський, ректор Вищої духовної семінарії. Відкриваючи виставку він підкреслив важливу роль Згромадження Братів Альбертинців, які допомагають людям, що переживають важкі життєві ситуації "почати нове життя".


Брат Бернард на початку своєї промови пригадав постать св. Альберта, який у бідних та знедолених бачив самого Христа. Брати, наслідуючи свого духовного отця, продовжують служити бідним. Між іншим, у їхньому притулку опинився чоловік, який закінчив Академію мистецтв у Львові, однак через життєві обставини став безпритульним. Вадим Молчанов створив серію образів, які передають біль трагедії Голодомору в Україні. Ця тема йому напрочуд близька, бо його бабуся пережила голод і це залишило глибокий відбиток на його душі. "Маю таке враження, що Вадим є спеціалістом у вираженні страждання", - підкреслив брат Бернард.


Єпископ Мар'ян Бучек, що відвідав виставку, пригадав про маловідомі факти з історії щодо голоду на Харківщині. А єпископ Ян Собіло підкреслив: "Здається, що художник у своїх образах показує біль ніби зашифровано. Спочатку його не бачиш. Але як вдивляєшся, то помічаєш більше".


КМЦ 


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:06 П'ятниця 0 146 У підземеллях Луцького костелу вперше за 75 років звершили Богослужіння «Меса в підземеллях нашого храму не правилася щонайменше 75 років. Сьогодні ми будемо молитися за наших померлих і всіх, хто був тут похований», – сказав отець канонік Павло Хом’як, настоятель кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку. 12 грудня він звершив богослужіння в нижньому храмі костелу. З ним співслужив вікарій парафії, отець Роман Власюк.