Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Олександр Язловецький - дар для Церкви в Україні
17:06 Субота 0 901
9-11-2019, 17:06

Єпископ Олександр Язловецький - дар для Церкви в Україні

У Києві, 9 листопада, відбулись свячення єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії Олександра Язловецького. Подія стала знаменною не лише для Київсько-Житомирської та Кам'янець-Подільської дієцезій, але й для цілої Церкви в Україні, про що свідчить прибуття гостей з різних куточків країни.  

Святкова Євхаристія розпочалася урочистою процесією через подвір'я храму. При вході до храму духовенство своїм співом вітала неокатехуменальна спільнота. У храмі, натомість, своїм співом Літургію оздобив хор "Inspiratum".  

Очолив Євхаристію Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, співконсекраторами були єпископ Віталій Кривицький SDB та єпископ Леон Дубравський. Прибули також інші єпископи (в тому числі з-за кордону), священники з місцевої та інших дієцезій, богопосвячені особи, представники дипломатичного корпусу та громадських організацій, друзі та товариші з цілої України та з-за кордону.


Розділити радість святкування приїхали також найближча родина електа. Мама отця Олександра розповіла про свою реакцію на новину, що її син призначений єпископом: "Спочатку мене охопила гордість за сина, велика радість, але потім я зрозуміла, що це, насправді, дуже велика відповідальність, і не лише за себе, а й за людей. Я зрозуміла, що йому буде нелегко, але я впевнена, що можу йому допомогти своєю молитвою. Але ще досі не віриться, що це моя дитина".  


На початку урочистості єпископ Віталій Кривицький підкреслив символізм сьогоднішнього дня. "Сьогодні ми святкуємо річницю освячення Латеранської базиліки. Це свято показує єдність цілої Церкви. Біля цієї базиліки протягом багатьох років піднімались важливі питання, які прямували до того, аби Церква була єдиною спільнотою", - підкреслив ординарій. Звертаючись до свого єпископа-помічника, він сказав: "Олександре, 2 роки тому я сидів на цьому місці. Знаю, що це таке. Стрес попереду, але Господь, Якому служимо дасть нам це пережити".

Згідно обряду також відбулося представлення Послання Апостольського Престолу Колегії консультантів, де йдеться про призначення єпископа-помічника. Після читання Євангелії присутні прикликали Святого Духа співом гімну. Після цього було представлено електа. Потім настав час гомілії.  


У проповіді Апостольський нунцій подякував єпископу Леону Дубравському за виховання та товаришування з батьківським серцем отцю Олександру на життєвій дорозі, за довіру, що виявилась у володінні "ключами до майбутнього" (так нунцій назвав формацію семінаристів, про яку о. Язловецький дбав, будучи ректором).


Звертаючись до електа архієпископ Ґуджеротті підкреслив, що спокій у серце несуть слова Євангелії, яка була обрана на сьогоднішню урочистість. "У Євангелії Господь постійно питає, чи ти Його любиш. Це не значить, що у Бога амнезія. Він робить це для тебе. Щоби ти ще раз спробував розігріти своє серце. Коли це стається, то що Ісус відповідає? Він говорить: я дам тобі подарунок - іди і паси Мої вівці. 


Крім того, архієпископ Клаудіо говорив про важкість єпископського служіння. "Всі мають до тебе пошану, але знайти тих, хто тебе любить важко. Не тому, що їх немає, а через те, що не знаємо, чи те, що вони тобі говорять є справжнє, чи так просто повинні казати. Це особливо відчуватиметься у моментах самотності та у потребах". Також нунцій заохотив отця Олександра продовжувати бути людиною простою у відносинах з іншими, бути собою. "Отож, цю свою простоту збережи. Ніхто не хоче, щоби ти ставав святими реліквіями! Тебе прагнуть мати таким, яким ти є. Адже Бог таким тебе створив!", - підкреслив проповідник. Також у проповіді нунцій говорив про позицію єпископа, що позбавлена зверхності та грошолюбства, важливість добровільного служіння, а не з примусу. Єпископ для своєї пастви має бути прикладом. "Бути прикладом, це не значить бути героєм, а бути таким, яким ти є, у кращому", - зазначив архієпископ. 


Після проповіді відбувся обряд Рукоположення та Молитва висвячення єпископа. Архієпископ Ґуджеротті разом з іншими єпископами прочитав Молитву Висвячення, потім відбулося помазання святим миром голови електа, вручення книги Євангелія, персня, митри та пасторалу. Після цього нововисвячений єпископ отримав від усіх єпископів поцілунок миру.


На завершення Євхаристії присутні прославили Бога за дар нового єпископа гімном "Te Deum", під час якого єпископ Олександр, пройшовши центральною навою храму, уділив присутнім благословення.


Перед благословенням єпископ Олександр подякував усім присутнім за молитву, присутність та підтримку, а також підкреслив, що переживаючи ці всі події він утвердився у любові до Церкви. 


На завершення була можливість привітати нового єпископа-помічника не лише для духовенства, а й для вірян. Ніхто не залишився без уваги єпископа Олександра. 


Єпископ з Вітебської дієцезії у Білорусі Алег Буткєвіч поділився своїми переживаннями під час урочистості, а також склав побажання для нововисвяченого помічника: "Крім тої радості, яку я переживав за Римсько-Католицьку Церкву в Україні, через цю молоду кров, яка влилась у її судини, це була також згадка про мої свячення, які я пережив 5 років тому. Можу сказати, що це було для мене таким укріпленням у моєму служінні, здалося що я наново пережив свої свячення. Хочу побажати отцю Олександру витривалості. Вона дуже необхідна, Божої мудрості, тої єдності з Богом, яку він має і це видно. Це допоможе долати труднощі і бути знаряддям у Божих руках. Щоби Христос, Який постійно кличе своїх слуг для проповіді Євангелія та розширення Божого Царства вже тут, на землі".   


Дякуємо Богу за великий дар для Церкви в Україні та огортаймо молитвою єпископа Олександра не лише сьогодні, у день отримання свячень, а й на щодень.     

Фотогалерея

Аліна Петраускайте, КМЦ  
Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий