Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Презентація творів ІХ Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва на Волині
12:47 Понеділок 0 89
2-12-2019, 12:47

Презентація творів ІХ Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва на Волині

28 листопада 2019 року у Галереї мистецтв ВО НСХУ в Луцьку відбулася презентація близько 30 творів ІХ Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва на Волині, який тривав 29 липня – 9 серпня 2019 року в інтеграційному Центрі Карітас-Спес Замлиння Луцької дієцезії.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Унікально розташоване село Замлиння на кордоні між Україною та Польщею стало місцем духовно-мистецьких практик художників двох країн, серед яких і знані іконописці, і студенти мистецьких вузів України та Польщі.


На відкритті були присутні організатори пленеру, серед них — отець канонік Ян Бурас, директор інтеграційного Центру «Замлиння», де відбувся іконописний пленер, пані Тереза Хрущ – віце-консул Генерального консульства РП в Луцьку, Володимир Марчук, директор Галереї мистецтв.


Варто зазначити, що вже 9-й рік триває гарна співпраця українських і польських інституцій, які долучаються до реалізації цього духовно-мистецького проєкту: Генеральне консульство РП в Луцьку, Волинська організація НСХУ, Інтеграційний центр Карітас в Замлинні, Львівська національна академія мистецтв, а також кафедра україністики Варшавського університету, патронують проєкту також єпископи – ординарій Луцької діцезії РКЦ єпископ Віталій Скомаровський та екзарх Луцький УГКЦ владика Йосафат Говера.


Цікавою специфікою пленеру іконопису також є те, що він об’єднує людей не лише різних національностей, а й різних віросповідань: католиків, православних, протестантів. Тема цьогорічного іконопису — «Визволення». Учасники, за словами отця каноніка Яна Бураса, прийняли поважний виклик – спробувати в іконах та творах сакрального мистецтва показати значення визволення й боротьбу проти поневолення як внутрішнього, так і зовнішнього.


Виставка протягом 20 днів триватиме в Галереї мистецтв, а пізніше – в Музеї волинської ікони. Наступний маршрут пролягатиме містами Пограниччя: Сарни, Замость, Хелм та інші.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:06 П'ятниця 0 146 У підземеллях Луцького костелу вперше за 75 років звершили Богослужіння «Меса в підземеллях нашого храму не правилася щонайменше 75 років. Сьогодні ми будемо молитися за наших померлих і всіх, хто був тут похований», – сказав отець канонік Павло Хом’як, настоятель кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку. 12 грудня він звершив богослужіння в нижньому храмі костелу. З ним співслужив вікарій парафії, отець Роман Власюк.