28 листопада 2019 року у Галереї мистецтв ВО НСХУ в Луцьку відбулася презентація близько 30 творів ІХ Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва на Волині, який тривав 29 липня – 9 серпня 2019 року в інтеграційному Центрі Карітас-Спес Замлиння Луцької дієцезії.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.Унікально розташоване село Замлиння на кордоні між Україною та Польщею стало місцем духовно-мистецьких практик художників двох країн, серед яких і знані іконописці, і студенти мистецьких вузів України та Польщі.
На відкритті були присутні організатори пленеру, серед них — отець канонік Ян Бурас, директор інтеграційного Центру «Замлиння», де відбувся іконописний пленер, пані Тереза Хрущ – віце-консул Генерального консульства РП в Луцьку, Володимир Марчук, директор Галереї мистецтв.
Варто зазначити, що вже 9-й рік триває гарна співпраця українських і польських інституцій, які долучаються до реалізації цього духовно-мистецького проєкту: Генеральне консульство РП в Луцьку, Волинська організація НСХУ, Інтеграційний центр Карітас в Замлинні, Львівська національна академія мистецтв, а також кафедра україністики Варшавського університету, патронують проєкту також єпископи – ординарій Луцької діцезії РКЦ єпископ Віталій Скомаровський та екзарх Луцький УГКЦ владика Йосафат Говера.
Цікавою специфікою пленеру іконопису також є те, що він об’єднує людей не лише різних національностей, а й різних віросповідань: католиків, православних, протестантів. Тема цьогорічного іконопису — «Визволення». Учасники, за словами отця каноніка Яна Бураса, прийняли поважний виклик – спробувати в іконах та творах сакрального мистецтва показати значення визволення й боротьбу проти поневолення як внутрішнього, так і зовнішнього.
Виставка протягом 20 днів триватиме в Галереї мистецтв, а пізніше – в Музеї волинської ікони. Наступний маршрут пролягатиме містами Пограниччя: Сарни, Замость, Хелм та інші.