Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Триматися культури зустрічі й діалогу. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 27 листопада 2019 року
12:19 Четвер 0 102
28-11-2019, 12:19

Триматися культури зустрічі й діалогу. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 27 листопада 2019 року

Про апостольський візит до Таїланду та Японії
Дорогі брати і сестри, доброго дня!

Учора я повернувся з апостольської подорожі до Таїланду та Японії, за дар якої дуже вдячний Господу. Хочу подякувати владі та єпископам цих двох країн, які запросили і з великою гостинністю вітали мене, і насамперед висловити вдячність тайському і японському народам. Цей візит зробив мене ще ближчим і прихильнішим до них; нехай же Бог благословить їх достатком процвітання й миру.

Таїланд – це давнє королівство, яке зазнало значної модернізації. Зустрічаючись із королем, прем’єр-міністром та іншими представниками влади, я віддав належне багатій духовній і культурній традиції тайського люду, народу «прекрасної усмішки». Тамтешні люди усміхаються. Я закликав їх дбати про гармонію між різними складовими нації та про різні аспекти економічного розвитку, аби всі могли здобути благо й було покладено край інструментальному використанню людей, насамперед жінок і неповнолітніх. Буддизм – це невід’ємна частина історії й життя цього народу, тому я відвідав Верховного буддистського первосвященника, продовжуючи шлях взаємоповаги, який започаткували ще мої попередники, аби у світі дедалі більшало милосердя та братерства. У цьому сенсі надзвичайно важливою стала екуменічна й міжрелігійна зустріч, яка відбулась у найбільшому університеті країни.

Свідчення, яке дає Церква в Таїланді, стосується, зокрема, справи служіння хворим і відкинутим. Тут міститься чудова лікарня святого Людовика, де я побував, аби підтримати медичний персонал та зустрітися з деякими пацієнтами. Згодом я присвятив трохи часу на зустріч зі священниками й богопосвяченими особами, єпископами та своїми братами-єзуїтами. У Бангкоку я разом з усім людом Божим відслужив Месу на Національному стадіоні, а згодом – разом із молоддю в кафедральному соборі. Там ми змогли переконатися, що в новій сім’ї, закладеній Ісусом Христом, можна побачити обличчя й почути голоси тайського народу.

Пізніше мій шлях лежав до Японії. Після прибуття до нунціатури в Токіо мене привітали єпископи країни, із якими ми одразу обмінялися думками про виклик бути душпастирями дуже малої Церкви, але великого джерела живої води, Євангелія Ісуса Христа.

«Захистити кожне життя», – такий був девіз мого візиту до Японії, країни, яка несе на собі шрами атомних бомбардувань, а тому весь світ дослухається до неї як до голосу фундаментального права на життя і мир. Я молився в Нагасакі й Хіросімі, де зустрівся з деякими людьми, які вижили після тих бомбардувань, з родичами жертв, і ще раз твердо засудив ядерну зброю та лицемірство говорити про мир, одночасно розробляючи й поширюючи зброю. Після цієї трагедії Японія показала надзвичайну здатність боротися за життя; так відбулося й нещодавно, після потрійної катастрофи 2011 року, коли країну вразили землетрус, цунамі й аварія на атомній електростанції.

Аби захистити життя, треба його любити, і сьогодні серйозною загрозою в найрозвинутіших країнах світу стала втрата сенсу буття. Першими її жертвами стають молоді люди, тому зустріч у Токіо була присвячена саме їм. Я вслухався в їхні запитання та в їхні мрії й закликав їх спільно опиратися всіляким формами знущань, долати страх і закритість і в молитві та служінні іншим відкривати себе для любові до Бога.

З іншими молодими людьми я зустрівся в університеті «Софія» – і з усією академічною спільнотою. Цей університет, як і кожна католицька школа, надзвичайно популярний в Японії.

У Токіо я мав нагоду відвідати імператора Нарухіто, якому ще раз висловив свою вдячність; також зустрівся з владою країни та з дипломатичним корпусом. Я прагнув триматися культури зустрічі й діалогу, яким властиві мудрість і широкі горизонти. Залишаючись вірною своїм релігійним і моральним цінностям і відкритою до євангельського послання, Японія могла б стати провідною країною для розбудови справедливішого й мирного світу та встановлення гармонії між людиною та довкіллям.

Дорогі брати і сестри, довірмо народи Таїланду та Японії Божій доброті й опіці. Дякую.


Франциск, Папа
Ватикан, площа святого Петра
27 листопада 2019

Переклад КМЦ за vatican.va
http://w2.vatican.va/content/francesco/it/audiences/2019/documents/papa-francesco_20191127_udienza-generale.html

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 11:33 Четвер 0 192 Церковний метод розв’язання проблем ґрунтується на діалозі. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 23 жовтня 2019 року Діяння апостолів – ХІІІ: «[Бог] відчинив поганам двері віри» (Діян 14, 27). Місія Павла й Варнави та Єрусалимський собор