Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 грудня, вівторок
19:05 Понеділок 0 994
2-12-2019, 19:05

Літургія на кожен день, 3 грудня, вівторок

Прагнення незрячого прозріти, щоб побачити, було б без сенсу, якби не було що бачити. Прагнення зрячого побачити теж свідчить, що очікування ще не здійснилось. Сліпота зрячих стає парадоксом тоді, коли перед своїми здоровими очима мають саме Світло. Так, Бог закрив це перед мудрими і кмітливими, а відкрив немовляткам. Коли нема ще сформованої мови і бракує слів для переказу досвіду, знаком Божого Царства є мир, який дуже відчувають діти.
СВ. ФРАНЦИСКА КСАВЕРІЯ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Франциск, іспанець, познайомився у Парижі зі святим Ігнатієм Лойолою, засновником Товариства Ісуса. Під його впливом св. Франциск став одним з його ревних співпрацівників у новоутвореному ордені. Посланий на місію до Індії, він привів до християнства велику кількість її мешканців. Далі розпочав євангелізацію Японії. Мав намір побувати у Китаї, але Бог покликав його до вічності на острові Санцян поблизу Кантону 3 грудня 1552 року. Надзвичайна апостольська плідність була результатом його глибокого внутрішнього життя і вірності духовним вправам. Святий Франциск Ксаверій є покровителем католицьких місій. Його спомин нагадує нам обов’язок підтримування місій молитвою і жертвою.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, я між народами Тебе прославлю * і сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я.

КОЛЕКТА
Боже, Ти проповідуванням святого Франциска Ксаверія набув собі численні народи, † дай усім вірним палати такою ж ревністю в поширенні віри, * щоб повсюди свята Церква раділа новим потомством. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 11, 1-10
Читання з Книги пророка Ісаї.
Тими днями вийде паросток із пня Єссея, і вітка виросте з його коріння. Дух Господній спочине на ньому, дух мудрості й розуму, дух ради і сили, дух знання й страху Господнього, і насолода Його – у страхові Господньому; він судитиме не як око бачить, і не як вухо чує присуд видаватиме. Він буде по справедливості судити вбогих, по правоті оголошувати присуд для бідних у країні. Гнобителя вдарить палицею своїх уст, духом своїх губ знищить нечестивого. Справедливість буде поясом у нього на крижах, і вірність підпереже його боки. Вовк замешкає з ягнятком, леопард біля козеняти лежатиме; телятко й левеня будуть пастися разом, і поганяти їх буде мала дитина. Корова й ведмедиця будуть пастися разом, маленькі їхні лежатимуть біля себе, а лев, як віл, солому буде їсти. Немовля гратиметься над норою гадюки, а малятко встромить руку в зміїну нору. На всій Моїй святій горі зла не чинитимуть, ні шкоди, бо земля так буде повна знання Господа, як води покривають море. І станеться того дня: корінь Єссея буде знаменом народам; язичники шукатимуть його, і житло його буде славне. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 72, 1-2. 7-8. 12-13. 17
За днів Господніх буде мир повіки.
Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом – Твоїх убогих.
За його днів процвітатиме справедливість †
і буде щедрота миру – *
доки не зникне місяць.
І він буде панувати від моря і до моря, *
і від ріки аж до краю світу.
Бо він визволить знедоленого, що голосить, – *
убогого, в якого помічника немає.
Він змилосердиться над бідним і вбогим, *
і спасе душі нужденних.
Нехай благословиться його ім’я навіки, *
його ім’я перебуватиме, доки існує сонце.
В ньому будуть благословенні всі земні народи, – *
всі люди назвуть його блаженним.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь наш прийде у потузі
і просвітлить очі слуг своїх.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 21-24
† Читання святого Євангелія від Луки.
Тієї години Ісус звеселився у Святому Духові і сказав: «Славлю Тебе, Отче, Господи неба й землі, бо втаїв Ти це від мудрих та розумних і відкрив те немовлятам. Так, Отче, бо таким було уподобання в Тебе. Усе передане Мені Моїм Отцем; і ніхто не знає, хто Син, один тільки Отець; і хто Отець, – один тільки Син, – і кому тільки Син захоче відкрити». Звернувшись до учнів наодинці, Він сказав: «Блаженні очі, які  бачать те, що ви бачите. Кажу вам, що багато пророків і царів бажали побачити те, що ви бачите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Франциска Ксаверія, місіонера Індії та Китаю, покровителя місій, довірмо Господу всю місійну працю Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його місіонерська праця принесла щедрі плоди зростання побожності всього людства.
2. Молімося за місіонерів і священиків, які працюють далеко від своєї батьківщини, щоби добрий Господь обдарував їх здоро- в’ям і своїм благословенням.
3. Молімося за місії в Індії та Китаї, щоб ці країни відкрилися перед Христом, а їхні уряди не переслідували своїх громадян за їхні релігійні переконання.
4. Молімося за країни, в яких переслідують християн, щоб наші брати у вірі отримали повну свободу віросповідання.
5. Молімося за померлих, щоби Бог, який прощає безмежно,  помилував їх і допустив їх до участі в небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям також були місіонерами Господньої любові.
Боже, Ти дав нам святого Франциска Ксаверія як взірець апостольської ревності; вислухай наші молитви і вчини нас своїми апостолами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які ми складаємо в день спомину святого Франциска, † і вчини, щоб так як він, спраглий спасіння людей, вирушив у далекі краї, також і ми успішно свідчили про Євангеліє * та разом з братами у вірі поспішали до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Cвятих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі, – говорить Господь; * і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, нехай Твої тайни розпалять в нас вогонь тієї любові, якою палав святий Франциск задля спасіння людей, † щоб ми, достойно йдучи за нашим покликанням, * разом із ним отримали нагороду, обіцяну добрим працівникам. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.