Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як мігранти розпочали нове життя в Італії
12:30 Вівторок 0 70
3-12-2019, 12:30

Як мігранти розпочали нове життя в Італії

Тисячі мігрантів щороку прибувають до Італії, стаючи складовою частиною суспільства.
Про це пише Vatican News.

В Італії працює понад два з половиною мільйони іноземних робітників. Часто місцеві мешканці не оцінюють їхнього внеску в економіку та життя цієї країни. Доля кожного з них – унікальна, їх об’єднує бажання покращити своє майбутнє, інтегруючись у суспільство, що їх прийняло.

Шлях Адмона із Сирії до Риму


20-річний Адмон Альхабіб залишив своє рідне містечко Эль-Карьятайн, що в Сирії, в 2016 році, коли внаслідок боїв між урядовими силами й групами повстанців від містечка залишились тільки руїни. Його батько загинув внаслідок інфаркту під час втечі з міста. В Римі Адмон доглядає за двома літніми людьми, а ввечері відвідує школу. Він також займається волонтерством: на вихідні відвідує літніх людей у будинку для перестарілих, які часто розповідають йому про історію Італії.

Адмон прибув до Італії через гуманітарні коридори, організовані католицькою Спільнотою святого Егідія спільно з Федерацією Євангельських Церков у Італії, Вальдійською Церквою та італійським осередком організації «Карітас». Від лютого 2016 року до сьогодні в такий спосіб із Сирії та різних регіонів Африки прибуло майже 2500 осіб. Мета гуманітарних коридорів – допомогти мігрантам уникнути переправлення на човнах через Середземне море, де вже загинуло дуже багато осіб, включно з дітьми; перешкодити визискуванню людей торговцями, що заробляють на біженцях; надати можливість найуразливішим особам, наприклад, жертвам торгівлі людьми чи насилля, сім’ям з дітьми, літнім, хворим і особам з інвалідністю, легально перетнути кордон Італії та пізніше подати прохання про притулок.

Моніка ознайомлює туристів з Римом


Моніка Іслам прибула з батьками до Італії з Бангладеш, коли була ще дитиною. Вона – приклад інтеграції дітей мігрантів. Моніка вона провадить екскурсії для відвідувачів Вічного Міста, ознайомлюючи їх з його найпрекраснішими, найхарактернішими, а також багатокультурними куточками. Вона бере участь у проекті асоціації «Viaggi Solidali» (Солідарні Подорожі), що дозволяє мігрантам розповідати туристам з Італії та усієї Європи про малі й великі таємниці міст, в яких мешкають. Цей проект вже діє в п’ятьох італійських містах (Турині, Мілані, Генуї, Флоренції та Римі) та чотирьох європейських (Марсилії, Парижі, Валенсії, Лісабоні). Від 2010 року тисячі людей взяли участь в цих екскурсіях

Сумайла, що ледь не потонув у Середземному морі


Сумайла Дівара вижив у одній з трагічних подій, що останніми роками постійно повторюються в Середземному морі: човен, переповнений мігрантами, що прямував з Лівії до Італії, перекинувся. Тепер Сумайла пише книги й бере участь у проекті «Finestre» (Вікна), що організовує зустрічі мігрантів з учнями шкіл, вчителями й студентами для того, аби поширювати усвідомлення, що чужоземці не є проблемою чи перешкодою, а носіями людського й культурного багатства.

В рідній країні Малі він закінчив юридичний факультет і опісля вступив до опозиційної партії «Африканська солідарність задля демократії й незалежності». Саме внаслідок цієї діяльності Сумайла був змушений втікати з Малі в 2012 році й таким чином 2014 року опинився в одному з надувних човнів, що вирушають з Лівії. Він завдячує життям рятувальникам Військово-морських сил Італії. В цій країні він отримав міжнародний захист і досі має статус політичного біженця.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 15:09 Субота 0 91 Католицька принцеса захищає культуру життя та критикує Західний світ Принцеса Глорія фон Турн-і-Таксі – католицька мислителька, бізнес-леді, меценат та художниця – виступила з бурхливою промовою у Будапешті на тему визначення прав людини, що базуються на християнських цінностях та про те, як ці права зазнають атак на Заході сьогодні.