Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
15:10 Понеділок 0 154
2-12-2019, 15:10

Хто такий нунцій?

Нунцій – це найвищий представник Папи в будь-якій країні. Фактично він представляє центральну адміністрацію Церкви, Святий Престол. Нунцій дослівно означає «посланець». Оскільки він представляє Папу, який є наступником апостолів, його називають Апостольським нунцієм. Зазвичай нунцій – це архієпископ. Будівля, у якій він працює, називається нунціатурою.

Церква

Першим обов’язком нунція є підтримка зв’язку між місцевою Церквою та папськими міністерствами у Римі (конгрегації та ради). Він інформує Рим про те, що діється в помісній Церкві, та передає повідомлення з Рима місцевим єпископам. Іще одним важливим завданням нунція є надання консультацій Папі щодо призначення нових єпископів у країні, до якої його було призначено (див. нижче). Нунцій добре володіє ситуацією, яка склалася в тій чи іншій місцевості, тому що він сам там живе та спілкується з багатьма людьми як у середовищі Церкві, так і поза її межами.

Світ

По-друге, нунцій є послом Апостольського Престолу в країні, до якої його було призначено. Він відповідає за відносини між Папою та главою держави і/або урядом. Наразі Святий Престол підтримує офіційні дипломатичні відносини зі 180 країнами світу.

Інколи місцевий уряд викликає нунція для надання пояснень чи коментарів щодо деяких заяв або рішень, прийнятих Церквою. Час від часу Церква просить про те саме іноземного посла при Апостольському Престолі, який зазвичай проживає в Римі.

Хоча дипломати Святого Престолу не є нунціями, та вони представляють Папу у важливих міжнародних організаціях, таких як Організація Об’єднаних Націй, Всесвітня організація охорони здоров’я та Ліга арабських держав.

Як стати нунцієм?

Папська церковна академія в Римі – це місце, де навчають на церковних дипломатів. Вони майже завжди є дієцезіальними священниками, яких єпископи направляють до Рима вивчати канонічне право і міжнародну дипломатію. По декількох роках навчання такого священника призначають до нунціатури десь у світі. Після роботи заступником нунція в різних країнах його призначають нунцієм.

Як стають єпископом?

Важливе завдання нунція – надання Папі порад щодо призначення нового єпископа в країні, до якої його призначили. Нунцій має переконатися, що він добре поінформований про всіх можливих кандидатів. Якщо треба призначити нового єпископа, Папа просить нунція скласти список із трьох кандидатів, який називається terna (з лат. – «три»). Основні критерії відбору – це особиста віра та святість кандидата, але людські якості також дуже важливі. Нунцій спочатку просить єпископів країни скласти terna з трьома кандидатами. У деяких країнах право подавати цей список має кафедральний капітул. Враховуючи ці подання, нунцій складає свій terna. Цей список він надсилає до Конгрегації у справах єпископів, яка радить Папі найкращих кандидатів. Папа завжди вільний не дослухатися до цих рекомендацій, якщо він знає кращого кандидата.

О. Мішель Ремері, Твіти з Богом 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий