Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія за ЗМІ та журналістів у Луцькій катедрі
10:15 Вівторок 0 148
15-10-2019, 10:15

Літургія за ЗМІ та журналістів у Луцькій катедрі

У неділю, 13 жовтня, у луцькому кафедральному соборі Святих Петра і Павла відбулася літургія за журналістів польських засобів масової інформації.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Окрім вірян місцевої парафії, у двомовній Службі Божій взяли участь, зокрема журналісти польських ЗМІ на Сході, які прибули до столиці Волині на з’їзд із нагоди десятої річниці двотижневика «Волинський монітор». На ній також були присутні Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур та голова фонду «Свобода і демократія» Роберт Чижевський.

Літургію звершили отець-канонік Павло Хом’як, парох луцького кафедрального собору, та отець-канонік Вітольд-Йосиф Ковалів, який привітав «Волинський монітор» із ювілеєм та виголосив проповідь. Звертаючись до журналістів, він послався на тексти Літургії Слова, в якій описувалося чудо зцілення прокажених. Священник зауважив: «Словом, пером, плітками та наклепами можна вбити іншу людину, позбавити її доброго імені. Це і є проказа нашого часу».

Отець Вітольд-Йосиф Ковалів є засновником і головним редактором часопису «Волання з Волині», який у цьому відзначає своє 25-річчя. Він нагадав присутнім, що домом слова на Волині можна назвати його місто – Острог. Саме там було опубліковано перший переклад Святого Письма на слов’янську мову. За словами священника, це найважливіша спадщина, яку залишили князі Острозькі.

Повертаючись до теми ЗМІ, Вітольд Ковалів навів слова українського журналіста і публіциста Віталія Портникова, який 12 жовтня зустрівся зі студентами Острозької академії. На запитання про журналістське покликання та місію він пригадав слова Ісуса: «Я – дорога, і правда і життя». Священник зауважив, що ці поняття складають три рівні журналістського покликання: «Особливий наголос журналіст повинен ставити на істину. Не на те, що замовляє влада. Тому що кожна влада, навіть духовна, деморалізує».

На завершення Служби Божої отець канонік Павло Хом’як також привітав із редакцію «Волинського монітора» із ювілеєм. Він нагадав слова, які прозвучали на святкових урочистостях: «Волинь – наш щоденний хліб». Священник зазначив, що «ми ділимося щоденним хлібом з усіма», незалежно, зокрема, від національності, й додав, що це можливо, «коли ми говоримо мовою дружби та любові».

Після літургії представники польських ЗМІ на Сході спільно з Генеральним консулом та представниками Фонду «Свобода та демократія» поклали вінки до стіни пам’яті жертв розстрілу в Луцькій в’язниці та пам’ятної стели Небесної сотні та солдатів, які загинули в АТО.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 09:12 П'ятниця 0 118 Молитва за єдність християн у Харкові ​​​​18 січня у світі розпочався цьогорічний Тиждень молитов про єдність християн. Вже за традицією, християнські спільноти Харкова з 20 по 25 січня щодня збираються на спільні молебні по черзі у своїх храмах. Темою цього тижня вибрані слова: «Будьмо милосердними» (Діян 28,2). А для роздумів обрано фрагмент з Діянь святих Апостолів 27,18 – 28,10.