Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 листопада, четвер
18:04 Середа 0 220
13-11-2019, 18:04

Літургія на кожен день, 14 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІІ звичайного тижня
Христос застерігає нас від духовної сліпоти, яка не дозволяє нам бачити ту реальність, яка потенційно присутня в нас. Царство Боже могло бути непомітним для Його учнів, бо вони ще не пережили Його відкуплення і воскресіння. Ми, однак, маючи в своєму розпорядженні плоди Його перемоги над смертю, які є в Церкві, все ще вагаємось, чи вони нам потрібні. На цю форму сліпої дурості Христос вказує нам сьогодні.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, нехай прийде перед Твоє обличчя моя молитва! * Приклони Твоє вухо до мого благання! (Пс 88 (87), 3)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милосердний Боже, визволи милостиво нас від усіх ворожих сил, † щоб ми, вільні від небезпек душі та тіла, * могли у свободі духа йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мудр 7, 22 — 8, 1
Читання з Книги Мудрості.
Є у мудрості дух розумний, святий, однорідний, мно­говидний, витончений, діяльний, проникливий, нео­скверненний, ясний, невинний, добролюбний, бистрий, нестримний, доброчинний, чоловіколюбний, постійний, певний, безжурний, всемогутній, всеосяжний, що про­низує всі духи розумні, чисті, найвитонченіші. Адже мудрість понад усякий рух рухливіша: чистою вона крізь усе проходить, усе пронизує. Вона – подув Божої сили і чистий виплив слави Вседержителя; тому нічого заплямленого не впаде на неї. Вона – вічного світ­ла відблиск, безплямне дзеркало Божого діяння і образ Його доброти. Хоч і одна, вона все може; і, залишаючись сама в собі, вона все відновлює; вона з роду в рід у святі душі сходить і робить з них друзів Божих та пророків. Бо Бог лиш того любить, хто з мудрістю живе. Вона ж над сонце краща, понад усі плеяди зір. У порівнянні зі світлом вона виявляється перша, бо світ­ло поступається ночі, а мудрості зло не подолає. Могут­ньо простягається вона від краю і до краю та керує усім доладно. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 89-90. 91 і 130. 135 і 175
Господнє слово незмінне повіки.
Навіки, Господи, Твоє слово *
твердо стоїть на небі.
З роду в рід Твоя правда. *
Ти заснував землю, і вона стоїть непохитно.
За Твоєю постановою вони існують сьогодні, – *
адже все Тобі служить.
Твої слова, відкрившись, несуть світло *
і недосвідчених мудрими роблять.
Засяй на слугу свого своїм обличчям, – *
своїх настанов навчи мене, Боже.
Тож нехай моя душа живе і Тебе прославляє, *
а Твої присуди хай мені допомагають.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 5
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Виноградна Лоза, ви – галузки.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому,
той плід рясний приносить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 17, 20-25
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу фарисеї запитали: «Коли прийде Боже Цар­ство?» – Ісус відпові в їм і сказав: «Боже Царство не прий­де помітно, і не скажуть: “Ось тут” або: “Там”. Адже Боже Царство посеред вас». І сказав учням: «Настануть дні, коли забажаєте по­бачити один із днів Людського Сина, – та не побачите. І скажуть вам: “Ось тут!” – або: “Ось там!” – не виходь­те і не біжіть слідом. Адже як блискавка, блиснувши, світить від краю до краю неба, – так буде і Людський Син cвого дня. Та спершу Він має багато постраждати і бути відкинутим цим родом». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Завданням Церкви є приготування людей до Царства Христового в небі; молімося за все людство, щоб, з’єднане в одну спільноту, воно прямувало до спасіння:
1. Святіший Отець є першим, хто відповідає за діяльність Церкви; просімо для нього здоров’я, мудрості та сили.
2. Уряд у державі повинен дбати про духовність, економічний і політичний розвиток країни; молімося, щоб урядовці дедалі більше усвідомлювали відповідальність своєї посади.
3. Завдання семінарій полягає у підготовці й навчанні тих, кого Господь покликав будувати своє Царство в людських душах; молімося, щоб семінарії давали Церкві ревних і освічених священиків.
4. Діяльність місіонерів часто викликає супротив та оскарження їх у поширенні прозелітизму; молімося, щоб сучасні місіонери здобували людей для Христа істиною та вчинками милосердя.
5. Людина призначена для життя на небесах; молімося, щоб наш Господь прийняв усіх померлих до свого Царства.
6. Кожен з нас несе відповідальність за діло Христа на землі; молімося за ревність у служінні Ісусові.
Вислухай, Боже, смиренні молитви Твоїх дітей і вчини, щоб Церква, подорожуюча по землі, привела всіх людей до Царства Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, поглянь милостиво на принесені дари † і вчини, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * осягнули її спасенний плід. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь царює наді мною і нічого мені не бракуватиме. * На буйних пасовиськах Він дає мені лежати; * веде мене на тихі води. (Пор. Пс 23 (22), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені святим даром, складаємо Тобі подяку, Господи, † і благаємо Твою милість, щоб вилиттям Твого Духа благодать щирості перебувала в тих, * кого наповнила небесна сила. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий