Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 вересня, понеділок
17:38 Неділя 0 827
22-09-2019, 17:38

Літургія на кожен день, 23 вересня, понеділок

Ісус хоче, щоб ми не тільки слухали Боже слово і захоплювались ним. Ісус хоче, щоб ми Боже слово втілювали в життя, жили тим словом. Ісус хоче, щоб ми були світлом, сяяли любов’ю до Бога і людей. Ісус хоче, щоб ми своїм християнським життям давали добрий приклад іншим людям, щоб вони, також дивлячись на наше життя, прийшли до Бога і Церкви.
Св. ПІО З П’ЄТРЕЛЬЧІНИ, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин
Піо Франческо Форджоне народився 25 травня 1887 року в П’єтрельчіні, в дієцезії Беневенто. 6 січня 1903 року вступив до ордену Братів Менших Капуцинів як кандидат на пресвітера, рукоположений 10 серпня 1910 року в кафедральному соборі в Беневенто. 28 липня 1916 року прибув до монастиря в Сан Джованні Ротондо, де з короткими перервами перебував аж до смерті, тобто до 23 вересня 1968 року. В п’ятницю 20 вересня 1918 року о. Піо під час молитви перед розп’яттям отримав стигмати, які впродовж 50 років увесь час залишалися відкритими і кровоточили. Організував “Групи молитви” та ініціював побудову сучасної лікарні, якій дав назву: “Дім полегшення в стражданні”. 2 травня 1999 року Папа Йоан Павло ІІ зачислив його до лику блаженних. 16 червня 2002 року цей же Папа проголосив його святим.
АНТИФОН НА ВХІД
Священики Господні, благослові те Господа, * святі  й смиренні серцем, благослові те Господа! (Пор. Дан 3, 84.87)

КОЛЕКТА

Всемогутній вічний Боже, Ти обдарував святого Піо, пресвітера, особливою благодаттю уділи в хресних стражданнях Твого Сина † та через його служіння відновив дивовижні діла свого милосердя; * вчини за його заступництвом, щоб ми, безустанно беручи участь у Христових стражданнях, щасливо осягнули славу воскресі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Езр 1, 1-6
Початок Книги Езри.
Першого року перського царя Кира, щоб виконалося Господнє слово через уста Єремії, розбудив Господь дух перського царя Кира, і він звелів оповістити по всьому своєму царстві словом і навіть письмом: «Так каже Кир, перський цар: Господь, Бог неба, дав мені всі царства землі й повелів мені збудувати Йому дім у Єрусалимі, що в Юдеї. Хто з вас із Його народу, – хай його Бог буде з ним, – нехай підніметься в Єрусалим, що в Юдеї, і збу­дує дім Господа Бога Ізраїля, того Бога, який в Єрусалимі. Всім же, хто залишився живим, по всіх краях, де б вони не жили, люди кожного краю допоможуть їм сріблом, золотом та іншим добром і худобою, а й добровільними датками на дім Бога, що в Єрусалимі». І піднялись голови родин Юди та Веніямина, свяще­ники й левіти, всі ті, в яких Господь розбудив духа, щоб іти будувати дім Господній, що в Єрусалимі. І всі їхні сусіди допомагали їм срібним посудом, золотом, іншим добром, худобою й дорогими речами, не рахуючи усяких добровільних дарів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, що у сльозах сіють, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай перед людьми сяє ваше світло,
щоб вони побачили ваші добрі діла
і Отця вашого прославили.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 16-18
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав народу: «Запаливши світиль­ник, ніхто не накриває його посудиною, а також не ста­вить під ліжко, але ста- вить на свічник, щоб ті, які вхо­дять, бачили світло. Адже немає прихованого, яке б не стало явним, і немає таємного, яке б не стало відомим і яке б не вийшло на яв. Тож уважайте, як ви слу- хаєте: бо хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що начебто має, забереться від нього». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Піо, один із найбільших святих XX століття, показав світові приклад істинного смирення і милосердя; за його за­ступництвом просімо в Господа цих благодатей для нас, Його дітей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі простоти та вбогості служила людям.
2. Молімося за хворих та стражденних, щоб вони вміли по­єднувати терпіння із страстями Христовими, як вмів це робити св. Піо.
3. Молімося за працівників медицини, щоб у своїй праці вони пам’ятали, що, слугуючи хворим, вони служать само­му Христу.
4. Молімося за благодійників та доброчинців, щоб Господь завжди обдаровував їх своїми благодатями.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Бог помилував їх і дав їм участь у радості святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли у стражданнях по­бачити Боже благословення, і за все дякували нашому Господу.
Боже, наш добрий Отче, святий Піо служив молитвою і ділом стражденним та потребуючим; допоможи і нам вірно служи­ти Тобі і ближнім. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, дари, які Тобі складаємо в день спомину святого Піо, † і вчини, щоб ми, беручи участь у цих святих тайнах, * заслужили на отримання спасенних плодів відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь послав мене, * щоб принести благу вість убогим * і проголосити рік Господнього благовоління.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, який нагодував нас на святій трапезі, † вчини, щоб ми, йдучи слідами святого Піо з П’єтрельчіни, * служили Тобі з постійним відданням і невтомною любов’ю присвячували себе для добра всіх. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.