ПРЕСВЯТОГО СЕРЦЯ ІСУСА (біл) Урочистість
Бог об’являє себе у свій власний спосіб. Разом з одкровенням справжньої мудрості людині жертвуваний мир. Такий мир є чимось більшим, ніж відпочинок після трудового дня, який людина собі забезпечує. Серце людини знаходить мир, коли одягається в доброту і любов Христа, коли йде за своїм Вчителем і зі своїм Вчителем в одному ярмі, наслідуючи Його, бере кожного дня свій хрест, своє щоденне існування, і реалізує своє покликання, життєву місію, яку дає Отець.
АНТИФОН НА ВХІДБог об’являє себе у свій власний спосіб. Разом з одкровенням справжньої мудрості людині жертвуваний мир. Такий мир є чимось більшим, ніж відпочинок після трудового дня, який людина собі забезпечує. Серце людини знаходить мир, коли одягається в доброту і любов Христа, коли йде за своїм Вчителем і зі своїм Вчителем в одному ярмі, наслідуючи Його, бере кожного дня свій хрест, своє щоденне існування, і реалізує своє покликання, життєву місію, яку дає Отець.
Помисли Його серця від роду й до роду, * щоб рятувати від смерті життя тих, що уповають на Його ласку, * і живити їх у голоднечі. (Пор. Пс 33 (32), 11. 18-19)
Мовиться “Слава во вишніх”
КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, ми віддаємо честь Серцю Твого возлюбленого Сина і прославляємо великі благодійства Його любові, * вчини, щоб ми з цього джерела небесних дарів отримали щедрі благодаті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 34, 11-16
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь Бог: «Сам, сам Я буду дбати за Моїх овець і буду їх доглядати. Як пастух наглядає за своїм стадом, стоячи серед овець, які порозбігалися, так наглядатиму і Я за Моїми вівцями. Я приведу їх назад з усіх тих місць, куди вони хмарного і темного дня порозбігались. Я виведу їх з-між народів, і позбираю їх із чужих країн, і приведу їх у їхню землю. Я буду пасти їх по горах із- раїльських, коло потоків і по всіх заселених місцях країни. Я буду пасти їх по гарних пасовиськах, випаси їх будуть на високих горах ізраїльських. Там вони будуть відпочивати на соковитих травах випасі й пастись на буйних пасовиськах, що на горах ізраїльських. Сам Я пастиму Мої вівці, сам поведу їх на спочинок, – слово Господа Бога. Котре запропастилось, Я відшукаю, котре відлучилось, заверну; поранене перев’яжу, недуже підсилю, що жирне й буйне – збережу. Я буду їх пасти по правді». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Господь – мій Пастир, всього маю вдосталь.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дасть мені відпочити,
Біля тихих вод піклуватиметься про мене; *
мою душу Він обновляє.
Веде мене стежками правди *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
не злякаюся зла, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
в присутності тих, які мене тривожать.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож, добро і милосердя супроводжуватимуть мене
в усі дні життя мого, *
і я поселюся на довгі дні в Господнім домі.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 5, 5б-11
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Божа любов влилася в наші серця через даного нам Святого Духа. Бо Христос, коли ми ще були безсилі, у відповідний час помер за нечестивих. Навряд чи хто помре за праведника; хіба, може, хтось за доброчинця і наважиться померти. Але Бог виявляє свою любов до нас тим, що Христос за нас помер, коли ми були ще грішниками. Тим більше тепер, оправдані Його кро- в’ю, ми завдяки Йому спасемося від гніву. Коли, ще будучи ворогами, ми примирилися з Богом смертю Його Сина, тим більше, примирившись, спасемося Його життям. І не тільки це, але й хвалимося в Богові через нашого Господа Ісуса Христа, через Якого ми тепер одержали примирення. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 3-7
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус розповів фарисеям і книжникам ось таку притчу, кажучи: «Який чоловік із вас, маючи сто овець і загубивши одну з них, не лишає дев’яносто дев’ять у пустелі та не йде за тією, що загубилася, доки не знайде її? І, знайшовши, бере на свої плечі, радіючи, і, прийшовши до хати, він скликає друзів і сусідів, кажучи їм: “Радійте зі мною, бо я знайшов мою вівцю, яка загубилася”. Кажу вам, що за одного грішника, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста дев’ятьма праведниками, які не потребують покаяння». Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”
МОЛИТВА ВІРНИХ
До Бога, який через Серце Ісуса дав нам джерело усіх благодатей і свого милосердя, занесімо наші прохання:
1. За усіх пастирів Церкви, щоб із любов’ю та відданістю шукали тих, які покинули життя за християнськими цінностями.
2. За студентів та учнів, про мудрість і витривалість на час навчання і екзаменів.
3. За усіх матерів, щоб могли прийняти і шанувати життя як дар твоєї любові, і щоб навчали своїх дітей любити Бога і ближнього.
4. В День Конституції України молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній шанували Божий закон і дотримувалися його.
5. За померлих батьків – перших вихователів, щоб Бог винагородив їм у небі зусилля, які вони вклали в християнське виховання дітей.
6. За нас самих, про чисті серця, наповнені Божою любов’ю, щоб ми могли щедро черпати з джерел спасіння і реалізовувати своє покликання до святості.
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми завжди черпали із джерел спасіння, реалізовували наше покликання до повноти життя і любові і проголошували сві тові велич Твоєї любові. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь на невимовну любов Серця Твого возлюбленого Сина, котрий віддав себе за нас, † щоб наш дар став угодною Тобі жертвою * та умилостивленням за наші гріхи. Через Христа, Господа нашого.
ПРЕФАЦІЯ: Безмежна любов Христа (стор. 124)
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь каже: “Коли спраглий хтось, * нехай прийде до Мене і п’є! * Хто вірує в Мене, у того ріки води живо ї з нутра потечуть”.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай таїнство Твого вподобання, Господи, запалить нас вогнем святої любові, † щоб ми завдяки їй завжди линули до Христа * і вчилися розпізнавати Його у братах. Котрий живе і царює навіки вічні.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії