Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 червня, п'ятниця

Літургія на кожен день, 28 червня, п'ятниця

ПРЕСВЯТОГО  СЕРЦЯ  ІСУСА (біл) Урочистість
Бог об’являє себе у свій власний спосіб. Разом з одкровенням справжньої мудрості людині жертвуваний  мир. Такий мир є чимось більшим, ніж відпочинок після трудового дня, який людина собі забезпечує. Серце людини знаходить мир, коли одягається в доброту і любов Христа, коли йде за своїм Вчителем і зі своїм Вчителем в одному ярмі, наслідуючи Його, бере кожного дня свій хрест, своє щоденне існування, і реалізує своє покликання, життєву місію, яку дає Отець.


АНТИФОН НА ВХІД
Помисли Його серця від роду й до роду, * щоб рятувати від смерті життя тих, що уповають на Його ласку, * і живити їх у голоднечі. (Пор. Пс 33 (32), 11. 18-19)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, ми віддаємо честь Серцю Твого возлюбленого Сина і прославляємо великі благодійства Його любові, * вчини, щоб ми з цього джерела небесних дарів отримали щедрі благодаті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 34, 11-16
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь Бог: «Сам, сам Я буду дбати за Моїх овець і буду їх доглядати. Як пастух наглядає за своїм стадом, стоячи серед овець, які порозбігалися, так наглядатиму і Я за Моїми вівцями. Я приведу їх назад з усіх тих місць, куди вони хмарного і темного дня порозбігались. Я виведу їх з-між народів, і позбираю їх із чужих країн, і приведу їх у їхню землю. Я буду пасти їх по горах із- раїльських, коло потоків і по всіх заселених місцях країни. Я буду пасти їх по гарних пасовиськах, випаси їх будуть на високих горах ізраїльських. Там вони будуть відпочивати на соковитих травах випасі й пастись на буйних пасовиськах, що на горах ізраїльських. Сам Я пастиму Мої вівці, сам поведу їх на спочинок, – слово Господа Бога. Котре запропастилось, Я відшукаю, котре відлучилось, заверну; поранене перев’яжу, недуже підсилю, що жирне й буйне – збережу. Я буду їх пасти по правді». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Господь – мій Пастир, всього маю вдосталь.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дасть мені відпочити,
Біля тихих вод піклуватиметься про мене; *
мою душу Він обновляє.
Веде мене стежками правди *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
не злякаюся зла, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
в присутності тих, які мене тривожать.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож, добро і милосердя супроводжуватимуть мене
в усі дні життя мого, *
і я поселюся на довгі дні в Господнім домі.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 5, 5б-11
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Бо­жа любов влилася в наші серця че­рез даного нам Святого Духа. Бо Христос, коли ми ще були без­силі, у відповідний час помер за нече­с­тивих. Навряд чи хто помре за пра­вед­ника; хіба, може, хтось за добро­чин­ця і наважиться померти. Але Бог виявляє свою любов до нас тим, що Христос за нас помер, ко­ли ми були ще грішниками. Тим більше тепер, оправдані Його кро- в’ю, ми завдяки Йому спа­се­мо­ся від гніву. Коли, ще будучи ворогами, ми примирилися з Богом смертю Його Сина, тим більше, примирившись, спасемося Його життям. І не тільки це, але й хвалимося в Богові через нашого Господа Ісуса Христа, через Якого ми тепер одер­жали примирення. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 3-7
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус розповів фарисеям і книжникам ось таку прит­чу, кажучи: «Який чоловік із вас, маючи сто овець і загубивши одну з них, не лишає дев’яносто дев’ять у пустелі та не йде за тією, що загубилася, доки не знайде її? І, знайшовши, бере на свої плечі, радіючи, і, прийшовши до хати, він скли­кає друзів і сусідів, кажучи їм: “Радійте зі мною, бо я знайшов мою вів­цю, яка загубилася”. Кажу вам, що за одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
До Бога, який через Серце Ісуса дав нам джерело усіх благодатей і свого милосердя, занесімо наші прохання:
1. За усіх пастирів Церкви, щоб із любов’ю та відданістю шукали тих, які покинули життя за християнськими цінностями.
2. За студентів та учнів, про мудрість і витривалість на час навчання і екзаменів.
3. За усіх матерів, щоб могли прийняти і шанувати життя як дар твоєї любові, і щоб навчали своїх дітей любити Бога і ближнього.
4. В День Конституції України молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній шанували Божий закон і дотримувалися його.
5. За померлих батьків – перших вихователів, щоб Бог винагородив їм у небі зусилля, які вони вклали в християнське виховання дітей.
6. За нас самих, про чисті серця, наповнені Божою любов’ю, щоб ми могли щедро черпати з джерел спасіння і реалізовувати своє покликання до святості.

Всемогутній Боже, вчини, щоб ми завжди черпали із джерел спасіння, реалізовували наше покликання до повноти життя і любові і проголошували сві тові велич Твоєї любові. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: поглянь на невимовну любов Серця Твого возлюбленого Сина, котрий віддав себе за нас, † щоб наш дар став угодною Тобі  жертвою * та умилостивленням за наші гріхи. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Безмежна любов Христа  (стор. 124)

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь каже: “Коли спраглий хтось, * нехай прийде до Мене і п’є! * Хто вірує в Мене, у того ріки води живо ї з нутра потечуть”.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Нехай таїнство Твого вподобання, Господи, запалить нас вогнем святої любові, † щоб ми завдяки їй завжди линули до Христа * і вчилися розпізнавати Його у братах. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії