Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 червня, середа

Літургія на кожен день, 26 червня, середа

(зел) Середа ХІІ звичайного тижня
Щоб наші плоди були добрі та щедрі, необхідно уважно слухати поради найкращого Виноградаря, тобто Бога. Якщо ми не слухатимемо їх, то напевно наші плоди не будуть благими, бо ми станемо слухняні дияволові. Перед нами стоїть вибір: чиї і які поради ми слухаємо? Запросимо Ісуса Христа дбати про нас як про Божий виноградник. Будь впевнений: якщо ти запросиш Ісуса, то твої плоди будуть добрі.
Або (біл) довільний спомин св. Зигмунта ГОРАЗДОВСЬКОГО
Святий Зигмунт Гораздовський народився 1 листопада 1845 року в Польщі. У 1869 році закінчив Вищу духовну семінарію у Львові і цілковито присвятив себе служінню убогим, хворим та нужденним. Заснував будинки добровільної праці для жебраків, інтернат для бідних студентів, будинок для самотніх матерів та покинутих дітей, а також жіночий чернечий орден Сестер св. Йосифа, які продовжують його справу на всіх континентах. Помер 1 січня 1920 року, похований на Личаківському кладовищі у Львові.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 126)


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти навчаєш свою Церкву, що той, хто любить Тебе і ближнього, виконує усі заповіді; † вчини, щоб ми, за прикладом святого Зигмунта, вершили діла милосердя * і заслужили на те, щоби бути прийнятими до сонму блаженних у Твоєму Царстві. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Бут 15, 1-12. 17-18
Читання з Книги Буття.
Тими днями було таке слово Господнє до Аврама у видінні: «Не бійся, Авраме; Я тобі щит. Твоя нагорода буде вельми велика». Аврам же відповів: «Владико Господи, що даси мені? Я ходжу бездітним, і господарем дому мого стане Елієзер з Дамаску». Далі сказав Аврам: «Ось Ти не дав мені потомства і хтось зі слуг мого дому стане моїм спадкоємцем». Тож знову слово Господнє було до нього: «Не він буде твоїм спадкоємцем, а те, що вийде з твого лона, буде твоїм спадкоємцем». І вивів Він його надвір і мовив: «Глянь же на небо і злічи зорі, коли можеш їх злічити!» І сказав до нього: «Таке буде твоє потомство». І повірив Аврам Господу, й Він зарахував йому те за праведність. Потім сказав Господь до нього: «Я – Господь, що вивів тебе з Уру Халдейського, щоб дати тобі оцю землю в посідання». Він же відповів: «Владико Господи, по чому я знатиму, що я її посяду?» Тоді сказав Господь до нього: «Візьми Мені трилітню ялівку, і трилітню козу, і трилітнього козла, і горлицю та голубеня». Появив він Йому все те, порозтинав надвоє і поклав кожну половину навпроти другої, а птиць не розтяв. Злетілись хижі птахи на ті трупи, але Аврам прогнав їх. Коли ж заходило вже сонце, глибокий сон опав на Аврама, жах і велика темрява налягла на нього. Тим часом зайшло сонце і стало дуже темно; аж ось димуюче вогнище і світоч полум’яний пройшли між розтятими частинами. Того дня уклав Господь союз з Аврамом, кажучи: «Твоєму потомству Я даю цю землю від ріки Єгипетської до Великої ріки, ріки Євфрату». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 1-2. 3-4. 6-7. 8-9
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Прославляйте Господа, кличте Його Ім’я, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Йому співайте, Йому грайте, *
розповідайте про всі Його діла дивовижні.
Хваліться Його святим Ім’ям; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
те, що заповів Аврааму, *
і свою клятву Ісааку.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 4а. 5б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Перебувайте в Мені, а Я – у вас.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому, той плід рясний приносить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 15-20

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав свої учням: «Стережіться лжепророків, які приходять до вас в овечих шкурах, а всередині – хижі вовки. За їхніми плодами впізнаєте їх. Хіба збирають виноград з тернини або смокви – з будяків? Так усяке добре дерево родить добрі плоди, а погане дерево родить погані плоди. Не може добре дерево пога­них плодів родити, а погане дере­во родити добрих плодів. Кожне дерево, що не родить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь. Тож за їхніми плодами піз­на­єте їх». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сповнені вдячністю за Господні слова повчання, вознесімо до Нього наші смиренні молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона приносила щедрий плід любові та вірності Христові.
2. Молімося за Святішого Отця, пророка наших днів, щоб Господня благодать відкрила серця всіх людей на його слова.
3. Молімося за місіонерів, щоб вони не проповідували нічого іншого, як тільки Христа, розіп’ятого і воскреслого.
4. Молімося за наш народ, щоб українці сумлінно виконували свою щоденну працю, пам’ятаючи, що Господь бачить усі людські вчинки.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, простивши їм усі провини, привів їх у віковічний сад Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, з усього серця цураючись фальшу та лицемірства, жили у свободі й правді Божих дітей.

Господи Ісусе Христе, Ти страждав, помер і воскрес ради спасіння кожної людини; вислухай наші молитви і вчини, щоб, пізнавши Тебе, ми  полюбили  Тебе  всім  серцем  і  вірно  йшли за Тобою. Котрий  живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії