Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 червня, четвер
17:57 Середа 0 239
12-06-2019, 17:57

Літургія на кожен день, 13 червня, четвер

ГОСПОДА  НАШОГО  ІСУСА  ХРИСТА, ВЕРХОВНОГО І  ВІЧНОГО  СВЯЩЕНИКА (біл) Свято
Тісні стосунки з Богом народжують в людині довіру і бажання служити. Aвраам, який готовий пожертвувати Богу свого сина, є прикладом довіри Божому плану. Його постава заохочує нас до служіння у Божих справах. Сьогоднішнє свято дає нам можливість вдивлятися у Христа, Найвищого Священика, який, виконуючи волю Отця, жертвує самого себе в таємниці Хреста. Ранок Воскресіння виявляє нам надію, що жертва служіння в любові провадить до справжньої радості серця. Під час цієї Святої Меси з Марією Дівою у Євхаристії віддаймо Богові священиків, які, уприсутнюючи жертву Ісуса, закликають нас до служіння виховання, щоб самі ставали хлібом для інших.


АНТИФОН НА ВХІД
Клявся Господь і каятись не буде: * Ти – ієрей повіки на зразок Мелхі­седека.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти заради своєї слави і спасіння роду людського схотів установити Христа вер­ховним і вічним Священиком; † вчини, щоб народ, який Він набув для Тебе своєю кров’ю, * з участі в Йо­го спомині черпав міць, яка плине з Його Хреста і воскресі н­ня. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 6, 1-4. 8
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того року, коли помер цар Уззія, бачив я Господа на високім і піднесенім престолі; поли Його риз наповнювали храм. Біля Нього стояли серафими. Кожен мав по шість крил: двома закривав собі кожен обличчя, двома закривав ноги, а двома – літав. І кликали один до одного, кажучи: «Свят, Свят, Свят Господь Саваот; вся земля повна Його слави!» Підвалини порогу хиталися від голосу того, хто волав, а дім наповнився димом. Тоді почув я голос Господній, що говорив: «Кого б Мені послати? Хто Нам піде?»  І сказав я: «Ось я, пошли мене!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Господь – мій Пастир, всього маю вдосталь.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дає мені відпочити,
веде мене на тихі води; *
мою душу Він обновляє.
Веде мене праведності стежками *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
зла не злякаюсь, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
навпроти тих, які мене утискають.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож в усі дні життя мого †
доброта і милосердя супроводжувати мене будуть, *
і я на довгі дні поселюся в домі Господнім.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Єз 36, 25а. 26а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я окроплю вас чистою водою і дам вам нове серце,
і вкладу у ваше нутро нового духа.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 1-2. 9. 14-26
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус підвів очі до неба і сказав: «Отче, прийшла година. Прослав свого Сина, щоби Син прославив Тебе, так як Ти дав Йому владу над усяким тілом, щоб усім тим, кого Ти дав Йому, Він дав їм вічне життя. Я за них благаю, – не за світ благаю, але за тих, кого Ти Мені дав, бо вони Твої. Я дав їм Твоє Слово, та світ їх зненавидів, бо вони не від світу, як і Я не від світу. Не благаю, щоб Ти забрав їх від світу, але щоби зберіг їх від лукавого. Вони не від світу, як і Я не від світу. Освяти їх в істині; Слово Твоє – то істина. Як Ти послав Мене у світ, так і Я послав їх у світ. За них Я посвячую себе, щоб і вони були освячені в істині. Благаю не лише за них, а й за тих, хто повірить у Мене через їхнє слово, щоб усі були одне, – так, як Ти, Отче, в Мені, а Я в Тобі, – щоб і вони в Нас були одне, аби світ повірив, що Ти Мене послав. І Я славу, яку Ти Мені дав, дав їм – щоби були одне, як і Ми одне. Я в них, а Ти – в Мені, щоб були досконалі в єдності, аби світ пізнав, що Ти Мене послав і полюбив їх, так як і Мене полюбив. Отче, ті, яких Ти Мені дав, – хочу, щоб там, де Я, і вони були зі Мною, щоби бачили Мою славу, яку Ти Мені дав, бо Ти полюбив Мене раніше від заснування світу. Отче праведний, і світ Тебе не пізнав, але Я Тебе пізнав; й оці пізнали, що Ти Мене послав. І Я явив їм Твоє Ім’я, і являтиму, щоб любов, якою Ти полюбив Мене, була в них, і Я – в них». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Любов, яку Бог явив нам у дарі Сина і в Його цілковитому оголенні, квапить нас до відповіді серцем і повної участі в Його Жертві. Скеруймо, отже, до Отця через Його Сина Ісуса наші прохання:
Будемо повторювати: Ісусе Священику, почуй нас, Ісусе  Священику, вислухай нас.
1. Ісусе, Священику вірний, підтримуй Церкву в її стараннях будувати бачення виховання на цінностях Твого навчання, щоб вона з ентузіазмом будувала цивілізацію любові.
2. Ісусе, Священику для людей встановлений, додай відваги нашим душпастирям, щоб виходили на окраїни світу з Твоїм Євангелієм.
3. Ісусе, Священику милосердний, хай на нашій землі запанує Твій мир, якого світ дати не може.
4. Ісусе, Священику з людей узятий, наділи нашу парафіяльну спільноту новими і святими покликаннями, щоб молоді люди були готові до служіння в Твоїй Церкві.
5. Ісусе, Священику майбутніх благ, наділи радістю бенкету в небесному Єрусалимі померлих священиків і тих, кому вони уділяли Святих Таїнств.
6. Ісусе, Священику доброчинний, приклич з-посеред нас волонтерів милосердя, які з радістю виконуватимуть завдання допомоги  братам і сестрам у вірі.
Отче всілякого блага, ми знаємо, що приклад служіння – це Твій Син, в долоні якого ми складаємо наші покликання, просячи Тебе, щоб Ти прийняв відречення Твого люду і готовність служити  братам, за яких сьогодні ми заступаємося. Через Христа, Господа  нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, дай нам гідно брати участь у цих тайнах, † бо кожного разу, коли здійснюється спомин цієї жертви, * довершується спра­ва нашого від-куплення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Священство Христа і священицьке служіння
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До-стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти через помазання Святим Духом * встановив Твого Єдинородного Сина Священиком нового і вічного завіту * і постановив, що Його єдине священство буде тривати в Церкві. Христос не тільки обдарував увесь відкуплений люд царським священством, * а й у своїй любові до братів вибирає людей, котрі  через Рукоположення отримують участь у Його священицькій службі. В Його Ім’я вони відновлюють жертву, через яку Він відкупив людей, * і приготовляють для Твоїх дітей пасхальну трапезу. * Вони оточують любов’ю Твій святий народ, годують його Словом і зміцнюють Таїнствами. Жертвуючи своє життя для Тебе і для спасіння братів, вони прагнуть уподі бнитися до Христа * і складають Тобі  свідчення віри і любові. Тому і ми, Господи, з усіма А нгелами та Святими * прославляємо Тебе, з радістю взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Це – Тіло моє, що за вас дається; * Це – чаша Нового Завіту у моїй Крові, – говорить Господь, – * Робіть це кожний раз, коли споживатимете, на мій спомин.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: † завдяки участі в цій жертві, котру Твій Син наказав складати на Його спомин, * вчини нас самих разом із Ним вічним для Тебе приношенням. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:53 Четвер 0 36 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 17:34 Неділя 0 193 Літургія на кожен день, 17 червня, понеділок (зел) Понеділок ХІ звичайного тижня
Зло  існувало  у  світі  з  часів, коли людство піддало сумніву доброту і любов Бога. Саме тому Ісус говорить про зло як про те, що існувало й існуватиме завжди. Він вчить нас протиставити самих себе злу смиренням, добротою і любов’ю. Так ми приречемо зло на поразку. Це є метою християнського життя, бо Христос переміг зло на Хресті. Рятуй нас, Господи, від зла в наших серцях.
Або (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ХМЕЛЬОВСЬКОГО, монаха
Святий Альберт (Адам Хмельовський) народився в 1845 році у Польщі. Ще юнаком приєднався до повстання, яке спалахнуло в 1863 році. Тяжко поранений, він потрапив у полон і втратив ногу. Після втечі з полону вчився малярського мистецтва. Йдучи за голосом покликання, залишив розпочату мистецьку кар’єру і в Кракові допомагав бідним, а з часом заснував конгрегацію братів і сестер, що служать убогим. Св. Альберт відзначався героїчною любов’ю до ближнього, любов’ю до вбогості та довірою до  Божого Провидіння. Помер у Кракові 25 грудня 1916 року.
Спільні Меси: про ченців