Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 липня, вівторок
18:21 Понеділок 0 450
16-07-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 17 липня, вівторок

(зел) Вівторок ХV звичайного тижня
Ісус творить знаки, аби встановити їх як дороговкази на шляху до Царства Небесного, щоб там, де буде сподіяне чудо, була проголошена саме ця Добра Новина: Бог тебе любить і пробачає твої гріхи, і щоби після її проголошення ця Новина була прийнята із вірою. Однак, Ісус говорить, що є такі міста, де проповідування Доброї Новини стикається із невірством через туговухість і черствосердечність аудиторії. І не дивуймося цьому, бо і сьогодні недалеко від нас є такі міста. Що чекає на ці міста та їхніх мешканців? Відкриваймо вуха і схиляймо серця до послуху Слову, проголошеному в сьогоднішніх читаннях.


АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоє ї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християнами, відкинули усе, що суперечить гідності цього І мені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 7, 1-9
Читання з Книги пророка Ісаї.
За днів царя юдейського Ахаза, сина Йотама, сина Уззії, виступив Рецін, цар сирійський, і Пеках, син Ремалії, цар ізраїльський, проти Єрусалиму, щоб завоювати його; та не здолали його здобути. Як же сповіщено домові Давида: Арам, мовляв, отаборився в Єфраїмі, – серце царя і серце його народу затремтіло, як тремтить дерево в лісі від вітру. Господь же сказав до Ісаї: «Вийди назустріч Ахазові, ти й син твій Шеар-Ашув, на край водогону з верхнього ставу, на шлях, що йде через поле шаповала, та й скажи йому: Вважай, аби бути спокійним! Не бійся, і серце твоє хай не тривожиться перед отими двома недогарками-головешками, що куряться від полум’я гніву Реціна, і Сирії, та синів Ремалії, адже Сирія задумала на тебе лихо, кажучи: “Двигнімось проти Юди, налякаймо його, здобудьмо його для нас і настановімо над ним сина Тавела царем”». Так говорить Господь Бог: «Нічого з того не буде, так воно не станеться. Бо столиця Сирії – Дамаск, а голова Дамаску – Рецін. Ще шістдесят п’ять років, і Єфраїм перестане бути народом. Столиця Єфраїма – Самарія, і голова Самарії – син Ремалії. А якщо не повірите, не встоїтеся». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 48, 2-3аб. 3вг-4. 5-6. 7-8
Бог своє місто заснував навіки.
Великий Господь і прославлений вельми *
у місті нашого Бога, на Його святій горі.
Його свята гора – прекрасне узвишшя, *
землі всієї радість.
Гора Сіон – північні схили, *
царя великого місто.
Бог у Його палацах *
дає себе знати як притулок.
Бо ось царі зібрались, *
зійшлися разом.
Та побачивши це, вони вражені були, *
збен­тежились і розбіглись.
Там їх охопив трепет, *
наче біль тієї, яка родить.
Буревієм зі сходу *
Ти нищиш кораблі Тарсійські.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 20-24

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу почав Ісус докоряти міс­там, у яких сталося найбільше Його чудес, за те, що вони не пока­ялися: «Горе тобі, Хоразине! Горе то­бі, Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидо­ні сталися ті чудеса, які сталися у вас, вони давно покая­лися б у воло­ся­ни­ці та в попелі. Так ось кажу вам: Тиру й Сидо­ну буде легше в день суду, ніж вам. І ти, Капернауме, хіба до неба будеш піднесений? До аду опустишся! Бо коли би чудеса, що сталися в тобі, від­булися в Содомі, він існував би до­нині. Так ось кажу вам, що землі Содомській легше буде в день суду, ніж тобі». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

З упованням вознесімо до Господа наші молитви і просімо, щоб Він вислухав їх у своїй великій милості:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ревно і з любов’ю йшла до тих, хто ще не пізнав Христа.
2. Молімося за місіонерів, щоб вони не знеохочувалися труднощами, а відважно сіяли зерно Божого Слова.
3. Молімося за хворих та людей похилого віку, щоб у Церкві вони знаходили розраду і допомогу.
4. Молімося за наших рідних, щоб Господь обдарував їх здоро- в’ям і завжди опікувався ними.
5. Молімося за померлих, щоб Господь удостоїв їх благодаті оглядання Його обличчя повіки.
6. Молімося у своїх особистих інтенціях, щоб Господь благоволив сповнити наші прохання.

Господи Ісусе Христе, почуй наші молитви і допоможи нам у боротьбі  з гріхами та спокусами, щоб ми, вірно виконуючи Твої заповіді, могли осягнути Небесне Царство. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі  хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий