Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 липня, неділя
18:33 Субота 0 630
14-07-2018, 18:33

Літургія на кожен день, 15 липня, неділя

(зел) ХV Неділя звичайного періоду
Світло людського розуму, просякнутого Світлом Божественої Мудрості, дає цьому світові шанс здійснити волю Божу в цей момент історії. Духовне благословення у Христі, про яке скаже апостол Павло, після відкуплення Кров’ю Ісуса, проявляється у всій мудрості і розумінні, яке набуває християнин. Почувши слово правди, як це трапилось в історії пророка Амоса, до нього хочеться вертатись, чути його і ним жити. Це великий скарб Божої мудрості. Досить для людини самого Бога.


АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоє ї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християнами, відкинули усе, що суперечить гідності цього І мені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 7, 12-15
Читання з Книги пророка Амоса.
Тими днями Амасія, священик з Бетелу, сказав до Амоса: «Іди, видющий, тікай геть у землю Юди; там їж собі хліб та й пророкуй там. А в Бетелі не пророкуй більше, бо то царська святиня і дім царський». І відповів Амос і мовив Амасії: «Я не був ні пророком, ані сином пророка не був я. Я пастухом був і тим, хто надтинає сикомори. Та Господь узяв мене від отари і сказав до мене: “Іди, пророкуй Моєму народові Ізраїлеві”».    Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9аб-10. 11-12. 13-14
Яви нам милість і дай нам спасіння.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу і для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, – *
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Яви нам милість і дай нам спасіння.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда:
правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 3-14 (довше)
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, який поблагословив нас усяким духовним благословенням на небесах у Христі. Оскільки Він вибрав нас у Ньому перед заснуванням світу, щоб ми були святі й непорочні перед Ним у любові, наперед призначивши нас для того, щоб усиновити собі через Ісуса Христа, згідно з уподобанням своєї волі, для прославлення величі своєї благодаті, якою Він обдарував нас в Улюбленому. В Ньому маємо викуплення Його кров’ю, прощення переступів, згідно з багатством Його благодаті, яку Він безмірно помножив у нас у всякій мудрості та розумінні, відкривши нам таємницю своєї волі, за своїм уподобанням, яке раніше наперед ухвалив у Ньому для впорядкування повноти часів, щоб об’єднати в Христі все те, що на небі та що на землі.

Еф 1, 3-10 (коротше) Кінець коротшого фрагменту
У Ньому й ми стали спадкоємцями, які були наперед призначені за передбаченням Того, хто все здійснює за рішенням своєї волі, щоб ми були для прославлення Його величі, ми, які раніше мали надію на Христа. У Ньому й ви, почувши слово правди, Радісну Звістку нашого спасіння, та повіривши в Нього, були відзначені печаттю, Святим Духом обітниці, котрий є завдатком нашої спадщини для викуплення придбаного, для прославлення Його величі!  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 7-13

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус, покликавши до себе Дванадцятьох, почав розсилати їх по двох і дав їм владу над нечистими духами. І по- велів їм, щоб нічого не брали в дорогу – тільки одну палицю: ні хліба, ні торби, ні мідяків у пояс, але щоби взули сандалі й не одягалися у дві одежини. І Він говорив їм: «Якщо десь увійдете в дім, то перебувайте там, доки не вийдете звідти. І коли б у якомусь місці не прийняли вас і не послухали вас, то, виходячи звідти, обтрусіть пил з ваших ніг – їм на свідчення». І, вийшовши, вони проповідували, щоб люди покаялися, і виганяли численних бісів, а багатьох недужих помазували олією і зціляли.  Слово Господнє.

Мовиться «Вірую».

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь Бог, дбаючи про спасіння світу, послуговується людьми; просімо, щоб Господь дав нам благодать пізнання Його волі:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений дарами Святого Духа, невтомно керував Церквою.
2. Молімося за проповідників Євангелія і катехетів, щоб вони з любов’ю і радістю виконували своє апостольське служіння.
3. Молімося за батьків, щоб вони на прикладі власних вчинків виховували своїх дітей для служіння Богові та ближнім.
4. Молімося за тих юнаків і дівчат, яких Господь покликав до служіння Йому, щоб вони не відвернулися від Христа, який стукає у двері їхніх сердець.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь очистив їх і прийняв до сонму блаженних на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб наші слова та вчинки свідчили, що ми є істинними учнями Христа.

Господи наш і Отче, Ти послав свого Сина, щоб спасти весь світ, допоможи своїм дітям вести і стинно християнське життя, щоб ми не тільки самі  осягнули спасіння, але й допомогли нашим ближнім прийти до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі  хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони пові ки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:34 Понеділок 0 151 Літургія на кожен день, 16 квітня, вівторок (фіол) Великий Вівторок
У світлому Серці Ісуса палає жертовна любов, Його ясні очі бачать учнів наскрізь, Він не розчарується в учнях, бо знає їх та любить такими якими є. Ісус не вмирає, Він не загине, Він не потрапить у нещасний випадок, Він – віддає життя.