Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » П’ятдесят п’ята річниця відходу до вічності святого Йоана ХХІІІ
18:10 Неділя 0 236
3-06-2018, 18:10

П’ятдесят п’ята річниця відходу до вічності святого Йоана ХХІІІ

3 червня 1963 року відійшов до вічності святий Йоан ХХІІІ – Папа, який розпочав Другий Ватиканський Собор.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 25 листопада 1881 року в місцевості Сотто-іль-Монте, що в північно-італійській провінції Берґамо. Він став Папою 28 жовтня 1958 року після смерті Папи Пія ХІІ.

Єпископ Риму

Уже від початку понтифікату Йоан ХХІІІ виявив особливий стиль служіння: окрім відновлення впорядкованого функціонування структур Римської Курії, він дбав про особливий душпастирський характер свого служіння як очільника Римської дієцезії, намагався бути близьким до вірних, відвідуючи парафії, лікарні й в’язниці Рима.

Новий подих у Церкві

Найбільший внесок святого Папи Йоана ХХІІІ, безперечно, полягає у сприянні проведенню Другого Ватиканського Собору, про скликання якого було оголошено в базиліці святого Павла 25 квітня 1959 року. У промові під час відкриття Собору 11 жовтня 1962 року Папа Ронкаллі зазначив, що завдання полягає не в тому, щоб визначити нові доктрини, а в тому, щоб подати традиційну доктрину в доступніший для сучасного сприйняття спосіб. Задля оновлення всієї Церкви святий Йоан ХХІІІ закликав ставити на перше місце не осуд і протиріччя, а милосердя й діалог зі світом, усвідомлюючи, що місія Церкви звернена до всіх людей.

Діючи за цією логікою відкритості, до участі у Другому Ватиканському Соборі як спостерігачі були запрошені представники різних християнських конфесій.

Дочасні й вічні нагороди

Навесні 1963 року Йоана ХХІІІ нагородили Міжнародною премією Бальцана за сприяння поширенню миру, свідченням чого були його енцикліки «Mater et Magistra» (1961) і «Pacem in terris» (1963) та зусилля, спрямовані на врегулювання Карибської кризи 1962 року.

Папа Ронкаллі відійшов до вічності 3 червня 1963 року. Йоан Павло ІІ проголосив його блаженним 3 вересня 2000 року, а 27 квітня 2014 року Папа Франциск приєднав його до лику святих.

За темою:
Святий Папа Йоан ХХІІІ здійснює паломництво на батьківщину
Святий Йоан XXIII проголошений небесним покровителем сухопутних військ Італії
11 жовтня - довільний спомин святого Йоана ХХІІІ, Папи

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 108 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.