Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Присвячено тим, хто доніс до нас полум’я живої віри...

Присвячено тим, хто доніс до нас полум’я живої віри...

Присвячено всім мученикам нашої землі, які, попри переслідування, донесли до нас полум’я живої віри, і всім тим, хто це полум’я сьогодні несе й передає далі.
Багато людей утікає від хреста. Майже кожен хоче бути великим, визначним, але по-людськи: без зусилля, страждань і зречення. Проте християнство неможливо зрозуміти без хреста, як неможливо бути християнином без жертви. Життя людини – це велике змагання з таємницею хреста.


Святий Йоан Павло ІІ, коли прибув до України 2001 року, вказав нам на важкі часи, на приклад по-справжньому християнського життя багатьох священиків і мирян в Україні, які в ХХ столітті пролили свою мученицьку кров за віру.

Є події та люди, про яких ми не можемо забути. Ці люди – це тисячі мешканців нашої землі, а події – їхнє героїчне життя й мученицька смерть. Тому хочемо пройти цією Хресною Дорогою ХХ століття, яка водночас буде освяченням Меморіалу. Це дорога багатьох мучеників-християн в Україні, які вчать нас відважно наслідувати нашого Спасителя Ісуса Христа, Який обіцяє нагороду та вічне щастя лише тим, хто витриває з Ним до кінця.


У складний для України час, у моменти безвиході, коли ще так багато людей не знає Бога, сучасним і наступним поколінням потрібні орієнтири – приклади тих, хто зберіг віру, навіть ціною життя: мужніх синів і доньок нашої української землі, нашої прекрасної подільської землі. Завдяки вірності, відвазі та пролитій крові мучеників, яка стала насінням наступних поколінь християн, ми можемо сьогодні вільно молитись і без страху визнавати віру.


Тому, наслідуючи Христа, ідімо разом із мучениками цією Хресною Дорогою, щоб згодом і ми могли гідно про Нього свідчити повсякденним життям.

о. Павло Вишковський

Фоторепортаж ​​​
Католицький Медіа-Центр
Історія Церкви в Україні Фортеця на краю міста, або історія храму св. Андрія у Львові Львів славиться великою кількістю святинь. Одна з них - бернардинський костел, який зараз належить спільноті УГКЦ, однак його інтер'єр багато в чому говорить про славне минуле, пов'язане з францисканцями у Львові. Завдяки сторінці Духовна велич Львова пропонуємо зануритись у віхи історії цієї величної святині.