Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Християнське свідчення – бути сіллю і світлом для інших
16:05 Вівторок 0 215
12-06-2018, 16:05

Папа: Християнське свідчення – бути сіллю і світлом для інших

Сіль додають до страв, щоб вони були смачніші, а світло освічує не себе, а інших. Отже, просте щоденне свідчення християнина полягає у служінні іншим, а не в тому, щоб хизуватися власними заслугами. Про це вранці 12 червня 2018 року говорив Папа Франциск під час Меси в Домі святої Марти.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Папа закликав до покори, яка полягає в тому, аби намагатися бути сіллю і світлом. «Сіллю для інших, світлом для інших», – підкреслив він. Бути християнином означає бути світлом для людей, яке допомагає іншим у години темряви, але це не наша заслуга.

«Коли ми їмо, то не кажемо: “Яка смачна сіль!”, – пояснив Його Святість, – тільки: “Смачна страва, смачне м’ясо...” Уночі, коли йдемо додому, ми не кажемо: “Світло – це добре!”. Ми не звертаємо уваги на світло, але живемо у світлі, яке осяває. Це той вимір, який робить нас, християн, анонімними».

Ми – не головні дійові особи своїх заслуг, тому не варто наслідувати фарисея, який під час молитви дякував Богові, вважаючи себе святим. Натомість кожного вечора потрібно запитувати себе: «Чи я був сіллю сьогодні?»; «Чи був світлом сьогодні?» «У цьому полягає щоденна святість. Нехай Господь допоможе нам це зрозуміти», – додав Папа.

За темою:
Ми всі зобов’язані освячувати одне одного. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 6 червня 2018 року
Папа Франциск прийняв зречення трьох чилійських єпископів
Папа: Євангелізаторам не можна бути підприємцями чи кар’єристами

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:08 Понеділок 0 48 Дві причини болю на серці Папи та заклик на Міжнародний день освіти «Сьогодні ношу у своєму серці дві причини болю: Колумбія і Середземномор’я», – сказав Папа Франциск, промовляючи до прочан після молитви «Ангел Господній» в неділю, 20 січня 2019 року.