Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до чилійської молоді: «Що Христос зробив би на моєму місці?»
13:24 Четвер 0 216
18-01-2018, 13:24

Папа до чилійської молоді: «Що Христос зробив би на моєму місці?»

Без єднання з Ісусом ми потопимо свої мрії. На це звернув увагу Папа Франциск під час зустрічі з чилійською молоддю в середу, 17 січня 2018 року. Понтифік закликав молодих людей бути головними дійовими особами історії, заохотивши, згідно з повчаннями святого Альберто Уртадо, запитувати себе: «Що Христос зробив би на моєму місці?».
Як повідомляє Радіо Ватикану, зустріч відбулась у столичному санктуарії Майпу, спорудженому на честь Пречистої Діви з гори Кармель на місці, де 200 років тому чилійські війська здобули вирішальну перемогу в боротьбі за незалежність.

Вислухавши вітальне слово представника молоді, Святий Отець підкреслив, що Бог вкладає у серця юнаків і дівчат «мрії про свободу, радість і краще майбутнє», прагнення «бути активним учасниками змін». Віра, за його словами, викликає в молоді почуття пригоди – і молодь любить пригоди й виклики, неспокій та ідеалістичні пошуки. Коли дорослі кажуть про те, що молоді люди скоро виростуть, дозріють, це часто звучить так, ніби бути зрілим означає «погодитися на несправедливість, повірити, що нічого не можна зробити».

Папа розповів, що замислив цьогорічний синод про молодь, розуміючи, які важливі для Церкви молоді люди та їхні погляди на світ. Перед синодом запланована зустріч молоді, спрямована на те, щоб молоді люди «почувалися й були головними дійовими особами в серці Церкви», адже тільки вони можуть надати Церкві «молоде обличчя, не через застосування омолоджувальних кремів, а щоб із глибини серця вона приймала виклики своїх дітей, аби одного дня змогти ставати якнайвірнішою Євангелієві».

Святий Отець згадав про те, що молодитм людям сьогодні важливо завжди бути під’єднаними до Інтернету, мати заряджену батарею у смартфоні. Без цього вони почуваються поза світом, дезорієнтованими. З вірою, за словами Папи, діється те саме, і коли «залишаємося без цього “з’єднання”, яке оживляє наші мрії, то серце втрачає сили». «Без з’єднання з Ісусом потонуть ідеї, мрії та віра, гіршатиме настрій. З головних дійових осіб, якими ми є і якими бажаємо бути, можемо перетворитися на тих, хто вважає, ніби робити або не робити щось – це одне й те саме», – сказав Понтифік. Він зауважив, що тривожиться, коли, «втративши “сигнал”, чимало з вас думають, що вже не мають що дати іншим і залишаються немов загублені». Бо ніколи не можна думати, що тобі нічого дати іншим або ніхто не потрібен.

Чилійська молодь має приклад для наслідування: священика-єзуїта святого Альберто Уртадо, який мав золоте правило для того, щоби зберегти радість у своєму серці. «Пароль Уртадо був дуже простий. Якщо хочете зробити мені приємність, занотуйте його у своїх смартфонах. Він запитував: “Що на моєму місці зробив би Христос?” У школі, в університеті, на вулиці, вдома, серед друзів, на роботі, зустрівшись із тими, хто цькує й ображає: “Що Христос зробив би на моєму місці?” Коли йдете на танці чи на стадіон: “Що Христос зробив би на моєму місці?” Це пароль і заряд для того, щоб заясніло серце, щоб запалити віру й іскру в очах. Ось що означає бути головними дійовими особами історії».

Папа заотив молодь бути сміливою й ризикувати. «Дорогі друзі, дорога молоде, завжди будьте самарянами, які не залишають людину лежати на узбіччі. Будьте юнаками й дівчатами киринейцями, допомагаючи Христові нести Його хрест і розділяючи страждання ближніх. Будьте, як Закхей, який перемінив своє серце матеріаліста в солідарне. Будьте, як молода Магдалина, ревна шукачка любові, яка лише в Ісусі знаходить потрібні відповіді».

«Врешті, – підсумував Святий Отець, – майте готовність нашої Матері, першої учениці, з радістю співати та чинити Божу волю».

За темою:
Третій день Папи в Чилі: місця, історія, події
Папа: Потрібно прагнути єдності, а не однаковості
Другий день Папи в Чилі: зустрічі з жертвами несправедливостей

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:57 Вівторок 0 635 Апостольський Нунцій в Україні зустрівся з Папою Франциском Вранці в суботу, 6 жовтня 2018 року, Його Святість Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, титулярного архієпископа Равелло, Апостольського Нунція в Україні.