Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » На молитві «Ангел Господній» з Папою Франциском 22 жовтня 2017
09:35 Понеділок 0 49
23-10-2017, 09:35

На молитві «Ангел Господній» з Папою Франциском 22 жовтня 2017

«Заохочую всіх жити радістю місії, свідчати Євангеліє у середовищах, в яких кожен живе та діє», – сказав Папа Франциск, промовляючи після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 22 жовтня 2017 р., до прочан, що зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, пригадуючи, що того дня відзначався Всесвітній місійний день.

У цьому контексті Святіший Отець вказав також і на те, що «ми покликані любов’ю, конкретною допомогою та молитвою підтримувати місіонерів, які вирушили звіщати Христа тим людям, які Його ще не знають». Понтифік також повідомив про свій намір провести у жовтні 2019 року Надзвичаний місійний місяць. «В день, коли припадає літургійний спомин святого Йоана Павла ІІ, Папи-місіонера, ввіряймо його заступництву місію Церкви у світі», – заохотив він.
Крім того, Папа пригадав, що напередодні у Барселоні відбулася беатифікація 109 мучеників із Згромадження Кларетян, що були вбиті з ненависті до віри під час громадянської війни в Іспанії. «Нехай же їхній геройський приклад та заступництво підтримують християн, чимало з яких також і в наші дні у різних частинах світу зазнають дискримінації та переслідувань», – побажав він, а тоді звернувся до слухачів з проханням про молитву:
«Прошу вас приєднатися до моїх молитов за мир світі. В ці дні з особливою увагою слідкую за Кенією, яку я відвідував 2015 року, і за яку молюся, аби вся країна зуміла подолати існуючі труднощі в атмосфері конструктивного діалогу, маючи на серці шукання спільного добра».
Коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» євангельську розповідь про те, як фарисеї намагалися впіймати Ісуса на слові, запитуючи Його про те, чи годиться платити податок кесареві, Папа зазначив, що Христове посилання на образ кесаря, викарбуваний на монеті, говорить нам про те, що почуватися громадянами держави, з усіма правами й обов’язками, справедливо. Але це також символічно пригадує нам про образ, викарбуваний у кожному з нас – про Божий образ.
«Він – Володар всього, а ми, що були створені “на Його образ”, належимо, насамперед, Йому, – сказав Святіший Отець. – Із запитання, поставленого фарисеями, Ісус видобуває ще радикальніше та життєво важливе для кожного з нас питання, яке можемо собі поставити: до кого я належу? Родині, містові, друзям, школі, праці, політиці, державі? Так, без сумніву. Але, насамперед, – як пригадує Ісус, – ти належиш Богові».
За словами Папи, християнин покликаний конкретно анґажуватися у людську й соціальну дійсність, не протиставляючи «Бога» і «Кесаря». Адже таке протиставлення «є фундаменталістським наставленням».

Джерело: Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Жодна фізична чи психічна вада не є перешкодою для зустрічі з Христом
Папа Франциск проголосив Надзвичайний місійний місяць у жовтні 2019
Папа Франциск про важливість священицького братерства

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 12:00 Субота 0 36 Папа Франциск про користь застанови над смертю
Призадуматись над кінцем світу і над закінченням життя кожного із нас запросив Папа Франциск під час проповіді, яку він виголосив в каплиці «Дому Святої Марти» в п’ятницю, 17 листопада 2017 року.