Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 28 травня – довільний спомин св. Германа Паризького, єпископа, покровителя в'язнів
08:01 Субота 0 250
28-05-2022, 08:01

28 травня – довільний спомин св. Германа Паризького, єпископа, покровителя в'язнів

Народився святий Герман (496-576) в Отен (Бургундія, Франція). У дитинстві, під час родинних суперечок за спадок, дивом уникнув смерті. Навчання Герман отримав від свого родича Скопіллона в Аваллоні. Так, протягом певного часу свого перебування в Аваллоні, він вирішує залишитися там, як пустельник.
Близько 540 року отримав рукоположення та був назначений абатом в монастирі святого Симфоріана, в Отені. Із завзяттям ставився до душпастирської праці, був суворим щодо дисципліни в монастирі і надзвичайно відкритим на потреби голодних. Спроби піднести устрій та внутрішнє життя монастиря до гідного рівня, призвели до обурення багатьох монахів.

Святість життя Германа була зауважена королем Франції Хільдебертом І, тому в 555 році, після смерті Паризького єпископа, на це служіння було призначено саме абата з Отена. Вивищення до гідності єпископа не змінило поведінку Германа: він і надалі жив скоромно, ночі сповнював молитвою, дотримувався дисципліни та аскези. У своїй роботі пастиря, святий Герман, відзначився харитативною діяльністю. Його називали «отцем вбогих». Доволі часто приймав бідних до свого дому, де, окрім, тілесної поживи, люди слухали побожні тексти та проповіді Германа.

Згідно з переказами, молитвами святого Германа ставалися чуда зцілення. Як пастир, проводив деякі зміни для більшого порядку на своїх теренах, брав участь у паризьких синодах (557 і 573) та на синоді в Туль (566). Завдяки його діяльності, проводилась боротьба із поганськими практиками та віруваннями. За підтримки короля, і зусиллями св. Германа, були засновані абатство та монастир святого Хреста, який і до нині носить ім’я святого єпископа.

Після смерті короля Хлотара І (561), між його синами виникла боротьба за владу. До кінця свого життя, Герман підіймав спроби поєднання та примирення братів. Йому також приписують авторство текстів для Меси – Божественна Літургія святого Германа Паризького.

Зображується святий в єпископських шатах. Атрибути: митра, палій, пасторал, ланцюги, хворий хлопець, палаючий дім.

Святий Герман є покровителем в’язнів, музикантів, а також захисником при гарячці та пожежі.

Уклала Юлія Бойко 


Зображення: British Library
Святі дня 08:00 Четвер 0 950 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.