Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: люди, маючи забезпечений добробут, можуть мати знищену душу
17:00 Четвер 0 151
26-05-2022, 17:00

Папа: люди, маючи забезпечений добробут, можуть мати знищену душу

Контакт з дійсністю, інтеграція мігрантів та створення нової моделі економіки було в центрі уваги роздумів, якими Папа Франциск поділився із керівництвом «Global Solidarity Fund».
Про це пише Vatican News.

Перед початком загальної аудієнції, що в середу, 25 травня 2022 року, відбулася на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск зустрівся із делегацією «Global Solidarity Fund» (Глобального фонду солідарності) – об’єднання приватного сектору, сектору розвитку та католицьких спільнот, що спрямовують свої зусилля на розширення прав і можливостей найбільш уразливих верст, відповідно до Програми сталого розвитку 2030, згуртувавшись на основі бачення лідерства, запропонованого Папою Франциском, і керуючись цінностями й соціальним вченням Церкви. Напередодні вони представляли Католицьку Церкву на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Контакт з дійсністю

Віддавши гостям заздалегідь приготоване привітання, Святіший Отець сказав кілька слів експромтом, висловивши своє захоплення людьми, які готові діяти на периферії, бо «Ісус ішов на периферії». Йдеться, за його словами, як про фізичні, матеріальні периферії, але також і про душевні. Адже люди, маючи забезпечений добробут, можуть мати знищену душу. «Багато людей потребують близькості, а близькість – це Божий стиль», – підкреслив він.

«Ось чому вираження релігійності, чи йдеться про чернечі згромадження, чи про окремих християн, що віддаляються від дійсності задля, так би мовити, збереження віри, є повторенням найдавнішого фарисейства. Бо вони хочуть мати чисту душу, але з таким наставленням душу, можливо, матимуть чисту, але серце забруднене егоїзмом», – сказав Папа, додавши, що іти, натомість, на периферію, до людей, яких суспільство відкинуло мов непотріб, є наслідуванням Ісуса.

Інтеграція мігрантів

Далі Святіший Отець присвятив кілька слів темі інтеграції мігрантів, що є однією зі сфер діяльності фонду. За його словами, не вистачить просто надавати матеріальну допомогу, милостиню, не подбавши про інтеграцію. Бо така людина залишається жебраком, і такий стан є небезпечним для всіх. «І щоб зрозуміти мігрантів, ми повинні подивитися на себе самих: багато з-поміж нас є дітьми чи внуками мігрантів. Я є сином мігрантів», – сказав Папа, нагадавши, що і Європа побудована на мігрантах, а сьогодні, перед обличчям демографічної зими, потребує мігрантів, добре інтегрованих, для серйозного розвитку.

Економіка з виміром спільноти

Врешті, Святіший Отець поділився думками про необхідність «навернення економіки». За його словами, потрібно перейти від ліберальної економіки до спільнотної. І над цим триває праця молодих економістів. Папа пояснив, що «не можемо жити як економічною моделлю, що походить від лібералів і просвітництва, ані згідно з моделлю, що походить з комунізму». Потрібна, натомість, економіка, «більше вкорінена в народі».
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.