Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Отче наш» українською від латвійського композитора – концерт в Луцьку
18:00 П'ятниця 0 179
27-05-2022, 18:00

«Отче наш» українською від латвійського композитора – концерт в Луцьку

У римсько-католицькому кафедральному соборі в Луцьку 29 травня, в неділю, о 16:00 відбудеться благодійний концерт «Попри війну. Віра. Надія. Весна». Родзинкою концерту буде виконання твору «Отче наш» латвійського композитора Ріхарда Дюбри. Ця композиція – вияв підтримки українського народу.  
У програмі – твори видатних українських композиторів Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Михайла Вербицького, Миколи Леонтовича, Анатолія Авдієвського. Вперше буде виконано твір «Отче наш» латвійського композитора Ріхарда Дюбри. Художній керівник і регент хору – заслужений діяч мистецтв України Василь Мойсіюк.

Зібрані кошти підуть на потреби 14-ї окремої механізованої бригади імені Князя Романа Великого.

Цікавою історією про прем’єрну композицію поділився Петро Сухоцький, титулярний органіст кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку.

Музикант розповів, що з Ріхардом Дюбра він познайомився кілька років тому в Зальцбурзі в Австрії під час фестивалю органної та хорової музики. «Організатори поселили нас в одній кімнаті в готелі. Я із собою привіз портативний автомат для кави, тож ми не мусили ходити кудись, а разом варили каву в номері. А як роз’їжджалися по домівках, обмінялися адресами», – згадує Петро.

Потім переписувалися, обмінювалися нотами. «Що характерно, Ріхард писав російською мовою, але латиницею. А як розпочалася відкрита фаза війни, він 4 березня надіслав мені листа. Написав, що вже понад тиждень не може знайти собі місця і що його емоції вилилися у твір «Отче наш». Надіслав теж ноти. Лист було написано чистою українською мовою, до того ж кирилицею. Тобто Ріхард відмовився від російської навіть у варіанті латиниці! Це справило на мене дуже сильне враження», – продовжує.

Латвійвський композитор створив музику на український текст молитви «Отче наш». Підзаголовок твору звучить так: «Молитва за Україну. Слава Україні на все життя!»

Як розповів органіст, він відписав Ріхардові, що передасть ноти у православний собор, щоб «Отче наш» співав хор, оскільки це хорова композиція. Латвійський композитор зрадів, бо, за його словами, він для того й пише свої твори, щоб їх виконували. «А ще ми, громадяни країн Балтії, хочемо показати Україні свою підтримку, адже ми на власній шкірі пережили це і знаємо, що таке російська окупація», – переказав Дюбра.

«Василь Мойсіюк, художній керівник і регент «Оранти», – мій сусід, живемо поруч. До того ж ми колеги, працюємо разом у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Щойно я тримав ноти, одразу їх видрукував і запропонував Василеві. І як тільки вдалося зібрати хор, бо після 24 лютого це не було просто, вони взяли твір у роботу», – розповів Петро Сухоцький.

Концерт «Оранти» стане першим виступом у стінах римсько-католицького кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла за три місяці гарячої фази війни, яку Росія розв’язала проти України. Останній такий концерт тут був 13 лютого. Не так давно, але ніби в іншу епоху.

Анатолій Оліх

Джерело: Волинський монітор
Новини з України 11:00 Вівторок 0 77 Відбулось паломництво до Божої Матері Зцілення Хворих 2 липня 2002 року, в архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.