Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Нунцій в Україні про візит архієпископа Ґаллаґера: у пошуках шляхів до миру
09:01 Неділя 0 180
22-05-2022, 09:01

Нунцій в Україні про візит архієпископа Ґаллаґера: у пошуках шляхів до миру

Під час столичного етапу візиту в Україну Секретаря в справах стосунків Святого Престолу з державами супроводжував Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвалдас Кульбокас, який поділився своїми думками про значення цього візиту.
Про це пише Vatican News.

Не йдеться про результати, йдеться про шукання шляхів до миру. Так візит в Україну Секретаря в справах стосунків Святого Престолу з державами архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера оцінює Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвалдас Кульбокас. Прибувши до Києва ввечері, 19 травня 2022 р., очільник ватиканської дипломатії зустрівся з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, відвідавши патріарший собор і резиденцію. Наступного дня відбулися відвідини міст, які постраждали від війни, – Бучі, Ірпеня та Ворзеля, – римо-католицької катедри святого Олександра та храму святого Миколая в Києві, а також зустріч з Міністром закордонних справ. Під час всіх цих зустрічей архієпископа Ґаллаґера супроводжував Апостольський Нунцій, який опісля відповів на кілька запитань для Радіо Ватикану – Vatican News.

Ваше Преосвященство, наскільки важливим цей візит архієпископа Ґаллаґера є для українського народу?

Як нунцій, я сприймаю себе майже частиною українського народу, бо перебуваю тут, тому також і для мене це є благодаттю та, водночас, стражданням перебувати разом у важкий період. В цьому сенсі, починаючи вже від себе самого, можу сказати, що цей візит має дуже високу цінність, бо йде мова не тільки про жести й слова, але про те, щоби бути разом, відчувати, і це дуже важливий аспект для народу: коли тебе розуміють у твоєму стражданні, в твоїх потребах. Бо бачимо, що війна є настільки важкою, настільки трагічною. І якщо би Україна, разом з усіма тими, хто докладає зусилля для віднайдення миру, були спроможними знайти його, ми вже б мали мир. Але бачимо, що це дуже-дуже важка справа. І це означає, що зусилля повинні тривати й надалі, ні на що незважаючи. Й, отже, під час візиту старалися зрозуміти, як під час зустрічей з владою, так і оглядаючи дійсність, дивлячись у вічі людей, що ще можна зробити для того, щоби віднайти мир. Отож, йдеться про постійне шукання способів, засобів, можливостей, оцінок. Цей візит не має якогось результату, він є шуканням шляхів до миру. Починаючи вже від мене самого, він має дуже велику цінність, і тому я особисто дуже вдячний Святішому Отцеві та Його Преосвященству Ґаллаґеру.

Нунціатура завжди працювала, також і під час облоги Києва, і ви пережили дуже важкі моменти. Чи могли би Ви поділитися своїми особистими спогадами про те, що ви пережили?

Сказати, що нунціатура функціонувала – це занадто гучно сказано, бо насправді, ми залишилися в Києві, але кілька тижнів це було єдине, що ми могли робити: залишатися. Залишатися, тому що, наприклад, з архієпископом Ґаллаґером ми побували в деяких місцях, постраждалих від війни, таких як Ірпінь, Буча, Ворзель, і вони недалеко від Києва. Від нунціатури вони всього 20 або 22 кілометри, а наприкінці лютого і в березні ми чули, що там відбувається, ми чули бомбардування. Тому сьогодні, коли ми відвідуємо ті місця, то додаються особисті спогади, також звуки, які ми також чули на власні вуха в березні місяці. Те саме ми бачили на власні очі в квітні і травні, отже, це все пов’язане з пережитими стражданнями.

Ви зібрали кілька Біблій, знайдених серед руїн: одна з них вас особливо зворушує, коли Ви розповідаєте про неї...

Насправді, навіть тепер, промовляючи слово «Буча», я мало не плачу, бо я знаю, що воно означає. Буча, Бородянка та інші місця. Пожежники, які їздили до Бородянки в перших числах квітня, заходили в деяких будинки, щоб перевіряти, чи залишилися там живі люди після вибухів. Проводячи огляд, вони взяли деякі предмети, і серед них також Біблії. Зокрема, про одну з них мені розповів пожежник, який знайшов її на восьмому поверсі будинку, посеред дитячої кімнати з іграшками. Він сказав мені: “Я не знаю, чи ці діти живі, чи мертві, але, схоже, Біблія належала їм”. І ця Біблія тепер в нас в нунціатурі.
Інтерв'ю 16:00 П'ятниця 0 145 Папа про кризи сучасного світу, найдраматичніша з яких – війна В інтерв’ю для інформагентства «Télam» Папа Франциск вкотре наголосив, що конфлікти народжуються внаслідок відсутності діалогу та висловлює розчарування нездатністю ООН зупинити їх. Підводячи підсумки понад дев’яти років понтифікату, Святіший Отець зазначив, що він діяв як каталізатор побажань Колегії Кардиналів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.